Katarzyna Kawa wygrywa pierwszy mecz w Parmie

157

Katarzyna Kawa po raz kolejny imponuje występem w turnieju WTA Challenger. Tym razem tenisistka zdobyła awans do drugiej rundy w Parmie, gdzie zdominowała 6:1, 6:3 Łotyszkę Darję Semenistają.

Kawa, zajmująca 246. miejsce w rankingu WTA, odnosi coraz lepsze wyniki w zawodach tej rangi. W poprzednich tygodniach zanotowała udane występy w Bari i Ljubljanie, gdzie doszła do ćwierćfinału. Teraz podzieliła się swoimi umiejętnościami podczas eliminacji, gdzie pokonała Rosjankę Irinę Chromaczową (371. WTA) wynikiem 6:3, 6:3.

W pierwszej rundzie Katarzyna miała przed sobą wyzwanie w postaci Darji Semenistają, która plasuje się na 132. miejscu w rankingu WTA. Polka doskonale rozpoczęła spotkanie, przełamując rywalkę i powtórzyła ten wyczyn przy kolejnej okazji. Już przy stanie 5:1, Kawa miała piłki setowe, z czego dwie zostały obronione przez Semenistają, jednak przy trzeciej Łotyszka nie zdołała utrzymać swojego serwisu.

W drugiej partii meczu, Polka zanotowała początkowo stratę serwisu, jednak niezwłocznie odpowiedziała przełamaniem powrotnym. W piątym gemie Semenistaja miała break point, ale nie potrafiła go wykorzystać, a następnie straciła swoje podanie, przegrywając 2:4. Choć odrobinę później Łotyszka przełamała Kawę, to Polka znów odpowiedziała tym samym. Następnie, przy własnym serwisie Kawa nie napotkała już większych przeszkód i wykorzystując pierwszą piłkę meczową, zwyciężyła 6:3.

Teraz Katarzynę Kawę czeka kolejne trudne spotkanie w drugiej rundzie. Jej rywalką będzie rozstawiona z numerem ósmym Hiszpanka Aliona Bolsova Zadoinov (115. WTA). Dotychczas tenisiści spotkali się dwukrotnie, jednak obie razy triumfowała Bolsova Zadoinov – w 2019 roku w Szekesfehervar (5:7, 6:2, 6:3) oraz w tym roku w Cali (6:7, 5:7).

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News