Juan Martin del Potro uruchamia nowy projekt

224

Juan Martin del Potro miał okazję osiągnąć ważne cele w czasach, które eksperci określają mianem złotej ery tenisa. Roger Federer, Novak Djokovic i Rafael Nadal stworzyli epickie rywalizacje i mecze, których fani nigdy nie zapomną.

Argentyńczyk osiągnął doskonałe wyniki przeciwko Wielkiej Trójce: sześciokrotnie pokonał Nadala, siedmiokrotnie Federera, którego pokonał również w finale US Open w 2009 roku, i czterokrotnie Djokovica.

Jednym z najbardziej pechowych tenisistów w historii jest bez wątpienia Juan Martin del Potro. Argentyński tenisista, który w trakcie swojej kariery został zabity przez liczne kontuzje, przez które często opuszczał prawie całe sezony, chciałby spróbować godnego uwagi pożegnania z kolejną edycją US Open, jedynego slamu w karierze wygranego przez dobrego giganta przeciwko Rogerowi Federerowi w 2009 roku.

mistrz US Open z 2009 roku Juan Martín del Potro oficjalnie ogłosił otwarcie Del Potro Academy, bardzo ekscytującego dla niego projektu, w którym wykorzysta własną metodę wykuwania młodych talentów w imponującym obiekcie zlokalizowanym na Florydzie, a konkretnie w hrabstwie Palm Beach i mieście Boynton Beach, gdzie dorośli mogą również uczestniczyć w etapach. Ponadto, dał on przebłysk możliwości rozegrania jakiegoś meczu pokazowego pod koniec tego roku, jak ujawniło Yahoo.

„Wspaniale jest być częścią tej ery tenisa. Jestem bardzo dumny, że walczyłem z nimi w wielkich imprezach i wiele się nauczyłem. Nie tylko Novak, ale także Rafael i Roger. Pokazali nam, jak być dobrym przykładem dla sportu. To najwięksi zawodnicy w historii tenisa, a nawet trzej najwięksi sportowcy w historii sportu w ogóle.

Taka kariera, wygrywanie najważniejszych turniejów i meczów w ich czasach jest czymś wyjątkowym. Nie mogę powiedzieć o sobie nic złego. Zrobiłem wszystko, co mogłem. Wszystkie moje marzenia się spełniły i jestem bardzo dumny z mojej kariery”, powiedział del Potro portalowi Tennis.com.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News