Joao Fonseca wspierany przez markę ON Rogera Federera

182

Nastoletni Joao Fonseca, zawodnik sponsorowany przez firmę Rogera Federera „On”, zadziwił świat tenisa, stając się pierwszym zawodnikiem urodzonym w 2006 roku, który wygrał mecz w głównym turnieju ATP.

Fonseca pokonał Francuza Arthura Filsa, sklasyfikowanego na 44. miejscu na świecie, w pierwszej rundzie Rio Open 6-0 6-4, ku uciesze rodzimej publiczności. 17-latek rywalizuje z dziką kartą w swoim drugim turnieju na poziomie ATP. „Jestem bardzo szczęśliwy. Nie mogło być nic lepszego niż to, że odniosłem swoje pierwsze zwycięstwo 10 minut od mojego domu, a wszyscy moi przyjaciele, cała moja rodzina patrzyła na mnie” – powiedział Fonseca po meczu.

„To coś wyjątkowego, więc powalczmy o kolejną wygraną w drugiej rundzie. Byłem skupiony na wykonaniu każdej piłki. Oczywiście byłem zdenerwowany, trząsłem się, ale tak bardzo chciałem wygrać, że mi się udało” Brazylijczyk awansował teraz o ponad 200 pozycji do czołowej 450 w rankingu ATP i będzie miał szansę wywołać kolejny szok, gdy w czwartek wieczorem zmierzy się z byłym mistrzem Rio Cristianem Garinem.

Fonseca wpadł w oko Federerowi, który jest udziałowcem „On” i jednym z ambasadorów tej firmy ze względu na swój status, pod koniec ubiegłego roku po zdobyciu tytułu w grze pojedynczej chłopców na US Open. Oprócz wschodzących talentów, „On” reprezentuje również jednych z najlepszych graczy w sporcie, takich jak obecna nr 1 na świecie kobiet Iga Świątek i półfinalista US Open Ben Shelton – który zdobył swój pierwszy tytuł ATP w Japonii w październiku ubiegłego roku.

 

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News