Jelena Ostapenko opowiada o niesławnych uściskach dłoni

244

Jelena Ostapenko jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w tenisie, a po części może to wynikać z jej wyjątkowej osobowości. Łotewska tenisistka jest wyjątkowa, ponieważ niektóre z jej wybryków nigdy wcześniej nie były widziane na korcie tenisowym. Wyróżnia się wśród wielu innych tenisistów, którzy starają się jak najlepiej przestrzegać niewypowiedzianych zasad tenisa.

Ostapenko wyrzuca te zasady przez okno i po prostu zachowuje się jak ona sama, co czasami może być całkiem interesujące. Jest dobrze znana ze swojej nieufności do technologii line-calling, do czego przyznała się kilka razy.

Jest również znana z niedowierzania przez większość czasu podczas meczu, zwłaszcza gdy piłka leci szeroko. Zdarzały jej się również bardzo napięte uściski dłoni, o czym mówiła niedawno w programie Tennis Channel.

„Kiedy przegrywam, jestem naprawdę rozczarowana i szczerze mówiąc, muszę uścisnąć dłoń, ale to ostatnia rzecz, jaką chcę zrobić w tym momencie. To znaczy, prawdopodobnie powinnam być w tym lepsza, ale jestem naprawdę rozczarowana po przegranej”

„Ponieważ moja mentalność jest jak mentalność mistrza, zwłaszcza jeśli walczyłem do ostatniego punktu i przegrałem mecz, jestem naprawdę zły. To nic osobistego w stosunku do przeciwników, jestem po prostu bardzo rozczarowany”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News