Jelena Ostapenko o Idze Świątek

317

Jelena Ostapenko prawdopodobnie nie udzieliła odpowiedzi, której niektórzy dziennikarze oczekiwali od niej, ponieważ łotewska gwiazda tenisa powiedziała, że wcale nie była zaskoczona, że Julia Putincewa była naprawdę konkurencyjna przeciwko Idze Swiatek i ostatecznie zdołała dokonać jednego z największych niespodzianek turnieju.

Chociaż porażka Świątek była szokująca, była również rozczarowująca dla wielu fanów, którzy mieli nadzieję zobaczyć Polkę w starciu z Ostapenko w 16. rundzie Wimbledonu. Mimo że Swiatek była bez wątpienia najlepszą zawodniczką w grze przez ostatnie dwa i pół roku i osiągnęła wiele, wciąż nie pokonała jednej zawodniczki – Ostapenko. Gdyby doszło do meczu Ostapenko i Swiatek na Wimbledonie, 27-letnia Łotyszka wygrałaby z Polką 4-0.

Zamiast tego Ostapenko zmierzyła się z Putincewą i z łatwością pokonała 29-letnią Kazaszkę 6-2 6-3.

Po pokonaniu Putincewej, mistrzyni French Open 2017 Ostapenko została zapytana, czy była zaskoczona uniknięciem Świątek.

Szczerze mówiąc, wiedziałam, że to nie będzie łatwy mecz. Zwłaszcza, że Julia wygrała w Birmingham. Ona może być niebezpieczna na trawie. Potrafi grać inny tenis. Potrafi slice’ować i robić różne rzeczy. Wiedziałam, że to nie będzie łatwy mecz dla Igi. Zwłaszcza, że trawa nie jest jej ulubioną nawierzchnią. Byłam gotowa na obie przeciwniczki. Starałam się skupić na swojej grze i na tym, co muszę zrobić” – powiedziała Ostapenko.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News