Jannik Sinner brał udział w humorystycznym wideo ze swoim rodakiem Flavio Cobolli, które zawierało przyznanie się do tego, jak bardzo kocha jazdę na nartach. Sinner rywalizował w tym tygodniu w Halle Open 2025, swoim pierwszym występie od czasu przegrania niesamowitego finału Roland Garros 2025 z Carlosem Alcarazem. Przegrał w decydującym tiebreaku, mimo że w czwartym secie miał trzy punkty przewagi.
Alexander Bublik pokonał Sinnera w rundzie 16 w Halle. Kazach jest bardzo trudny do pokonania na trawie i pokazał to świetnym serwem, wygrywając 3-6, 6-3, 6-4.
Pomimo porażki w Roland Garros, Sinner wydawał się być w dobrym nastroju przed meczem z Bublik. Przyznał się do kilku nieprzespanych nocy po porażce, ale także dojrzale mówił o swojej najlepszej passie w Roland Garros na nawierzchni, na której wcześniej walczył. Pozornie zdrowy stan psychiczny Sinnera został zademonstrowany w filmie, który nakręcił z Cobollim. Jego kolega z Włoch na krótko przejął rolę administratora strony X ATP Tour i zadał trzykrotnemu mistrzowi Wielkiego Szlema trzy pytania.
Cobolli zaczął od poproszenia Sinnera o wybranie jego ulubionej nawierzchni. Nie jest zaskoczeniem, że mistrz świata nr 1 wybrał twarde korty, nawierzchnię, na której zdobył wszystkie swoje tytuły Wielkiego Szlema i Masters 1000. Zapewnił sobie również finał ATP w 2024 roku na krytym korcie twardym.
Fani mogli być bardziej zaskoczeni drugą odpowiedzią Sinnera. Kiedy Cobolli zapytał go, czy woli jeździć na nartach, czy grać w tenisa, wicemistrz Roland Garros początkowo powiedział, że zimą bardziej lubi jeździć na nartach.
Niezadowolony z tej odpowiedzi Cobolli poprosił Sinnera o dokonanie ostatecznego wyboru między tymi dwoma sportami. Bez większego wahania Sinner wybrał narciarstwo, co nie zaskoczyło Cobollego.
Tło dwukrotnego zwycięzcy Australian Open sprawia, że odpowiedź jest mniej szokująca. Zaczął jeździć na nartach w wieku trzech lat i był jednym z najlepszych włoskich narciarzy do 12 roku życia, kiedy to zaczął robić to rzadziej, aby skupić się na tenisie.
Poza sezonem Sinner spędza dużo czasu na nartach z rodziną i przyjaciółmi. Ciągłe podróże i napięty harmonogram związany z byciem jednym z najlepszych zawodników na świecie oznaczają, że poza sezonem jest to jedna z niewielu szans na jazdę na nartach.
Pozwala to Sinnerowi wyłączyć się po rywalizacji od stycznia do listopada. 23-latek regularnie awansuje do finałów turniejów, w których bierze udział, co oznacza, że gra w pełnym sezonie jest niewątpliwie męcząca i stresująca.
Jednak Sinner miał już trzymiesięczną przerwę w tym sezonie od lutego do kilku dni przed 2025 Italian Open w maju, po tym jak on i jego zespół zaakceptowali trzymiesięczne zawieszenie od Światowej Agencji Antydopingowej, aby zakończyć jego głośną sprawę dopingową.
Sinner nadal uważa, że jest niewinny, ale jego prawnik doradził mu przyjęcie trzymiesięcznego zakazu na wypadek, gdyby Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) wymierzył surowszą karę. Miał tam zaplanowane przesłuchanie CAS przed rozstrzygnięciem sprawy.
Chociaż światowy numer 1 nie chciał żadnego zawieszenia, przerwa pozwoliła mu odświeżyć się i wykonać dużo pracy fizycznej. Sinner jest zauważalnie bardziej umięśniony niż przed zawieszeniem.
Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News