Jak obstawiać zakłady sportowe w tenisie?

Tenis to jeden z najbardziej popularnych sportów w zakładach bukmacherskich. Typerzy bardzo chętnie korzystają z oferty kursowej na mecze tenisowe kobiet, mężczyzn oraz par deblowych. Jak zatem skutecznie obstawiać mecze tenisowe?

Tenis ziemny od bardzo dawna jest uważany za jeden z najbardziej popularnych sportów na całym świecie. Zasady tej dyscypliny są bardzo proste. Zmagania polegają na odbijaniu małej piłki ponad siatką za pomocą rakiety, punkt zdobywa ten zawodnik, który w taki sposób uderzy piłkę, aby przeciwnik nie zdołał przebić jej ponad siatką. W tenisa rozróżnia się dwa typy meczów ? singlowe (1 vs 1) oraz deblowe (2 vs 2). Dlaczego zatem typerzy tak bardzo zaskarbili sobie rozgrywki tenisowe i typy na tenis?

Dużo meczów

Jedną z głównych cech tenisa, przez którą typerzy pokochali obstawiać tę dyscyplinę, są w zasadzie całoroczne mecze. Niemal codziennie na świecie odbywają się mecze tenisowe o różnej randze sportowej. W samej końcówce roku jest posucha, która trwa raptem 2-3 tygodnie. Później jednak rozpoczyna się Australian Open ? jeden z największych turniejów tenisowych na świecie.
Najbardziej prestiżowe są turnieje wielkoszlemowe, w które skład wchodzą: wcześniej wspomniany Australian Open, French Open, Wimbledon i US Open. W między czasie rozgrywane są również mniej prestiżowe turnieje, które cechują się mniejszym poziomem aniżeli w wielkoszlemowych turniejach. Co ciekawe, typerzy chętniej obstawiają zakłady właśnie mniej prestiżowych spotkań. Do dobra okazja, aby znaleźć błędnie oszacowany zakład przez analityków bukmacherskich. Mecze wielkoszlemowe są znane na wylot, przez co znalezienie ?valuebeta? jest trudnym zadaniem.

Setki dostępnych zakładów

Najpopularniejszymi zakładami w tenisie jest wskazanie zwycięzcy meczu. W tenisie nie ma remisów, przez co typerzy mogą obstawiać wyłącznie wygraną któregoś z dwójki tenisistów, co w zasadzie zmniejsza pole ryzyka i tym samym powiększa prawdopodobieństwo wygranej zakładu. Oprócz zakładów na wskazanie wygranego, bukmacherzy oferują także szereg innych kursów. Gracze bardzo często typują poziomy handicapowe, szczególnie w momencie, gdy przed meczem wiadomo, że pomiędzy graczami jest wyraźna różnica klas. Można obstawiać też dokładne wyniki, wygrane setów, gemów i wiele innych.

Dostęp do statystyk

W interncie można bez żądnego trudu znaleźć całe bazy danych, które pękają w szwach od statystyk oraz danych ze świata tenisa. Gruntowa analiza jest niezbędna przed rozpoczęciem obstawiania meczów tenisowych, niejednokrotnie dzięki analizie można znaleźć value bety, czyli zawyżone przez bukmacherów kursy meczowe. Przeanalizowanie danych zdecydowanie pomaga w typowaniu i wskazaniu zwycięzcy w poszczególnym meczu.

Nawierzchnia ma znaczenie

W tenisa ziemnego gra się na różnych nawierzchniach. Najpopularniejsze są korty mączkowe (inna nawa ziemne lub ceglane), twarde, trawiaste oraz dywanowe. Na każdej nawierzchni gra się inaczej i piłka zachowuje się w różny sposób i każdy zawodnik ma swoje ulubione nawierzchnie. Przy obstawianiu trzeba wziąć to pod uwagę ? jeden tenisista może słabo grać na nawierzchni twardej, natomiast na trawie może nie mieć sobie równych.

Tenis na żywo

Bukmacherzy oferują także obstawianie zakładów w trakcie trwania meczów tenisowych. Kursy w zakładach na żywo mogą być bardzo dynamiczne, analitycy zakładów LIVE konstruują wartości kursów na podstawie aktualnej dyspozycji zawodnika, a te w trakcie meczu mogą być niezwykle chwiejne. Forma tenisistów zależy przede wszystkim od dyspozycji dnia, popełnianych błędów oraz koncentracji. Mecze tenisa mogą potrwać nawet kilka godzin, co tylko wskazuje, jak bardzo oferta zakładów live może być przewrotna.