ITF Szarm el-Szejk: Polki walczyły o finały

104
Warsaw Sports Group

W półfinale w Szarm el-Szejk (Egipt) Ho Ching Wu (Hongkong) pokonała 6:1, 6:4 Martynę Kubkę (4). W pierwszym gemie Polka uzyskała breaka. Potem już nie było tak dobrze. Rywalka uzyskała trzy przełamania. W drugiej partii zawodniczka z Azji zdobyła przewagę w trzecim gemie, po drodze obroniła dwa break-pointy. Spotkanie trwało 87 minut.

W grze deblowej para Iatcenko/Kuzmova (Rosja/Słowacja) wygrała 2:6, 6:3, 10:7 z duetem Dal/Feistel (Niemcy). W pierwszej partii Polka i Niemka uzyskały dwa breaki. Miały one miejsce w drugim i ósmym gemie. W drugim secie najpierw 31 dla Rosjanki i Słowaczki, rywalki zdołały równać,  ale od 3:3 gemy w jedna stronę. W decydującej odsłonie 6:2 prowadziły Iatcenko/Kuzmova. Później przeciwniczki zbliżyły się na jeden punkt, ostatecznie utrzymały przewagę i awansowały do finału.