ITF Rancho Santa Fe: Kawa wygyrwa w deblu

123

W finale debla turnieju Rancho Santa Fe (USA) ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 60 tys. dolarów) para Katarzyna Kawa (1)/Tereza Mihalikova (Słowacja, 1) ograły 6:3, 4:6, 10-6 duet En Shuo Liang (Tajwan, 2)/Rebecca Marino (Kanada, 2).

W pierwszym secie szli równo do stanu 3:3, potem dwa breaki dla Polki i Słowaczki. W drugiej partii najpierw rywalki miały 2:0, potem Kawa i Mihalikova wyrównały. W piątym gemie kluczowe przełamania dla Tajki i Kanadyjki. W decydującej odsłonie od początku duet polsko-słowacki zyskał przewagę. Spotkanie trwało 80 minut. To czwarty wygrany debel przez Polkę w tym roku.

Finał

Katarzyna Kawa (1) / Tereza Mihalikova (Słowacja, 1) – En Shuo Liang (Tajwan, 2) / Rebecca Marino (Kanada, 2) 6:3, 4:6, 10-6