ITF Antalya: Zwycięski bój Leśniak

27

Marta Leśniak po trudnym trzy setowym meczu awansowała do ćwierćfinału imprezy w Antalyi. Rywalką Polki była Finka, Oona Orpana. Pierwszy set należał zdecydowanie do Finki. Trzy razy odebrała serwis Polce i wygrała 6:2. Druga partia, to lepsza gra 30 ? latki z Wrocławia, zdołała dwukrotnie przełamać rywalkę i wygrać seta 6:3. Fantastycznie również zaczęła decydującego seta, prowadziła 4:1.  Orpana zdołała jednak odrobić stratę i doprowadziła do stanu  6:5. Nie udało jej się zakończyć spotkania przy własnym serwisie, Polka doprowadziła do rozgrywki tie-breakowej, w której okazała się minimalnie lepsza.  O półfinał zagra z Agnes Buktą (6). Oto co powiedziała po spotkaniu:

? Ten meczy był bardzo wyczerpujący ze względu na to, że obie mamy podobny, fizyczny styl gry ? wyjaśniła po meczu Leśniak. ? Ja niestety czułam już w nogach, że to mój siódmy mecz singlowy tutaj, a dziewiąty w ogóle. Szczególnie na początku ewidentnie nie wytrzymywałam tempa, które narzuciła rywalka. Później zaczęłam grać zdecydowanie lepiej. Częściej wchodziłam w kort i spychałam ją za linię końcową. Z jednej strony zawsze najbardziej cieszą wygrane po tak zaciętych pojedynkach, ale z drugiej wiem, że ten mecz odbije się na mnie pod względem fizycznym.

Wyniki

Druga runda
Marta Leśniak (Polska, 3) ? Oona Orpana (Finlandia) 2:6 6:3 7:6(5)

Ćwierćfinał debla
A. Creme, G. Tatarus (Turcja, Rumunia) ? M. Leśniak, W. Falkowska (Polska) 4:6 7:6(5) 10:6