IO Tokio: Świątek gra dalej, porażka Majchrzaka i debla

44

W pierwszej rundzie Igrzysk Olimpijskie w Tokio (Japonia) Miomir Kecmanovic  pokonał 6:4, 6:2 Kamila Majchrzaka. W pierwszym secie trzy breaki, dwa dla Serba. przy 4:3 Kamil miał trzy szanse na wyrównanie. W drugiej partii szybko na 4:0 wyszedł rywal i już nie oddał przewagi.

Iga Świątek  ograła 6:2, 6:2 Mone Barthel. W pierwszym secie Polka szybko wyszła na 5:0, potem rywalka zdołała uzyskać dwa gemy. W drugiej partii szły równo do stanu 2:2. Mecz trwał 67 minut. Następna rywalka to Hiszpanka Paula Badosa.

Para Struff/Zverev  wygrała 6:2, 7:6(5) z duetem Kubot/Hurkacz. W pierwszym secie dwa przełamania, oba to starty serwisowe Kubot. W drugiej partii bez breaków, w tiebreaku od stanu 3:3 mini-breaka zdobyła niemiecka para.