Indian Wells: Świątek już w półfinale

146

W ćwierćfinałach turnieju Indian Wells (USA, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów) Iga Świątek (1) wygrała 6:2, 6:3 z Soraną Cirsteą (Rumunia). Grały ze sobą raz, mecz z zeszłorocznego AO w trzech setach wygrała Polka. Kolejne spotkanie to świetny start dla niej, wyszła na 2:0. Rywalka jednak zdołała odrobić stratę. Od wyniku 2:2 Iga znowu wrzuciła szybsze tempo i wygrała cztery kolejne gemy.

W drugiej partii utrzymywały podania do ósmego gema. Wtedy kluczowe przełamanie zyskała Świątek. W półfinale zagra z Jeleną Rybakiną (Kazachstan, 10), która ograła 7:6(4), 2:6, 6:4 Karolinę Muchovą (Czechy). W pierwszej partii Czeszka miała przewagę breaka. Przy 5:4 zmarnowała dwie piłki setowe. W trzecim secie decymowało jedno przełamanie.

U mężczyzn Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) pokonał 6:4, 6:4 Felixa Auger-Aliassime (Kanada, 8). W pierwszym secie jeden break w piątym gemie. W drugiej partii trzy przełamania, kluczowe przy stanie 5:4. Jannik Sinner (Włochy, 11) ograła 6:4, 4:6, 6:4 broniącego tytuł Taylora Fritza (USA, 4). W pierwszej partii decydował break w pierwszym gemie. W drugim secie Amerykanin zdobył przewagę w gemie dziewiątym. Początek decydującej odsłony to straty z obydwu stron. potem w piątym gemie kluczową przewagę zyskał Sinner.