Indian Wells: Nieudany powrót duetu Jans-Ignacik/Rosolska

Po raz pierwszy od ponad roku Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska zdecydowały się na połączenie sił. Dwie najlepsze polskie deblistki nie sprostały jednak Chinkom Yi-Fan Xu oraz Saisai Zheng, którym uległy 5:7 6:7(1) w meczu pierwszej rundy BNP Paribas Open (pula nagród: 6 844 139 dolarów).

Ostatni wspólny występ Jans-Ignacik i Rosolskiej miał miejsce podczas spotkania Pucharu Federacji przeciwko Rosji, które w lutym zeszłego roku odbyło się w Krakowie. Jeszcze głębiej trzeba sięgnąć pamięcią, aby przypomnieć sobie kiedy obie zawodniczki stanęły po jednej stronie siatki podczas turnieju WTA. Ostatni raz taka sytuacja przytrafiła się podczas turnieju w Cincinnati w roku 2012. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy powrót do wspólnej gry po kilku latach rozłąki można uznać za udany, ponieważ Polki przegrały pojedynek. Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że to sklasyfikowane w trzeciej dziesiątce rankingu deblistek WTA rywalki były faworytkami spotkania.

Jans Ignacik wraz z Rosolską szczególnie mogą żałować seta pierwszego, w którym aż trzykrotnie prowadziły z przewagą przełamania. Za każdym razem kiedy ją jednak osiągały w kolejnym gemie serwisowym dawały się dogonić, przez co nawet przez moment nie udało im się osiągnąć dwugemowej przewagi. Yi Fan Xu i Saisai Zheng na prowadzenie z przewagą breaka wyszły tylko raz, ale wybrały na to najdogodniejszy moment, ponieważ oznaczało to jednocześnie zwycięstwo w całej pierwszej partii. Chinki wykorzystały czwartą piłkę setową i wygrały pierwszą odsłonę gry 7:5.

Druga partia toczyła się pod dyktando serwujących. Żadna z par nie dała sobie odebrać podania ani razu, mimo że zarówno Polki jak i Chinki musiały bronić break-pointów. W tie-breaku Yi Fan Xu oraz Saisai Zheng nie dały żadnych szans i tracąc w dodatkowej rozgrywce tylko jeden punkt zameldowały się w 1/8 finału gry podwójnej.

Kolejnymi przeciwniczkami najlepszej chińskiej pary będą rozstawione z numerem trzecim Timea Babos (Węgry) i Jarosława Szwedowa (Kazachstan).

_

Wynik meczu I rundy:

Yi-Fan Xu/Saisai Zheng (Chiny) – Klaudia Jans-Ignacik/Alicja Rosolska 7:5 7:6(1)