Indian Wells: Miedwiediew i Alcaraz w finale

273

W półfinałach turnieju Indian Wells (USA, kort twardy, pula nagród 8,8 mln dolarów) Daniił Miedwiediew (Rosja, 5) ograł 7:5, 7:6(4) Francesa Tiafoe (USA, 14). W pierwszym secie bardzo równa gra, choć więcej problemów w gemach serwisowych miał Hiszpan. W jedenastym gemie stracił podanie, a po chwili Rosjanin wyszedł na 1:0. Już w pierwszym gemie drugiej odsłony uzyskał przełamanie. Przy 5:4 miał trzy piłki meczowe, Amerykanin odrobił stratę, ale potem znowu stracił serwis. Przy 5:6 obronił cztery kolejne szanse przeciwnika. W tie-breaku od początku przewaga Miedwiediewa. Za ósmą okazją zakończył spotkanie. To jego dziewiętnasta wygrana z rzędu.

Z kolei Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) wygrał 7:6(4), 6:3 z Jannikiem Sinnerem (Włochy, 11). W pierwszym secie Hiszpan nie utrzymał przewagi breaka. Przy 6:5 i odbiorze Włoch miał piłkę setową. W tie-breaku od początku przewaga Carlosa, która wystarczyła mu do wyjścia na 1:0. W drugiej partii szybko uzyskał przełamanie, rywal potem już nie miał okazji na odrobienie strat. Alcaraz zagra w trzecim finale IW.

W finale debla Pań para Krejcikova/Siniakova (Czechy) pokonała 6-1, 6-7(3), [10-7] duet Haddad Maia/Siegemund (Brazylia/Niemcy). Dla Czeszek to pierwszy tytuł w tym turnieju, a w sumie to piętnasty w karierze. U mężczyzn Bopanna/Ebden (Indie/Australia) wygrali 6-3, 2-6, 10-8 i z parą Koolhof/Skupski (Holandia/Wielka Brytania). 43 – letni Bopanna został najstarszym zawodnikiem, który wygrał turniej z cyklu Masters 1000.

Półfinały

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1)  Jannik Sinner (Włochy, 11) 7:6(4), 6:3

Daniił Miedwiediew (Rosja, 5) – Frances Tiafoe (USA, 14) 7:5, 7:6(4)

Gry deblowe

Krejcikova/Siniakova (Czechy) – Haddad Maia/Siegemund (Brazylia/Niemcy) 6-1, 6-7(3), [10-7]

Bopanna/Ebden (Indie/Australia) – Koolhof/Skupski  (Holandia/Wielka Brytania) 6-3, 2-6, 10-8 i