Indian Wells: Błyskawiczny awans Williams

18

Serena WilliamsZgłoszona w ostatniej chwili Serena Williams (USA, 1) bez większych kłopotów zameldowała się w czwartej rundzie turnieju WTA rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells (pula nagród: 5 381 235 dolarów). Reprezentantka gospodarzy potrzebowała zaledwie 53 minut, żeby rozgromić 6:2 6:0 Zarinę Diyas (Kazachstan, 28). Walkę o ćwierćfinał dwukrotna mistrzyni tej imprezy stoczy ze swoją młodszą rodaczką Sloane Stephens (USA), która po dwóch godzinach i 14 minutach cieszyła się ze zwycięstwa 7:6 (4) 1:6 6:4 nad Swietłaną Kuzniecową (Rosja, 22).

W opresji znalazła się rozstawiona z numerem trzecim Simona Halep (Rumunia, 3). Po szybko wygranym pierwszym secie, Varvara Lepchenko (USA 26) okazała się lepsza o jedno przełamanie w drugiej odsłonie. W decydującej partii na korcie dominowała już tylko Rumunka, która ostatecznie triumfowała 6:1 3:6 6:1 i w IV rundzie zmierzy się z turniejową czternastką Karolinę Pliskovą (Czechy, 14). Wyżej notowana z czeskich bliźniaczek pokonała 7:5 6:4 Garbine Muguruzę (Hiszpania, 19).

Z kalifornijską imprezą pożegnała się grająca z ósemką Jekaterina Makarowa (Rosja, 8). Po prawie dwóch i pół godzinie wyeliminowała ją Time Bacsinszky (Szwajcaria, 27), wygrywająca całe starcie 3:6 7:5 6:4. To ważny wynik z polskiego punktu widzenia, bowiem porażka Rosjanki oznacza, że w najbliższym notowaniu nie wyprzedzi on w rankingu Agnieszki Radwańskiej. Szwajcarka skrzyżuje teraz rakiety z Eliną Switoliną (Ukraina, 23). Ukrainka ograła po dwóch wyrównanych setach Lucie Safarovą (Czechy, 10) 7:6 (5) 7:5.

Karolina Pliskova (Czechy, 14) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 19) 7:5 6:4

Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 12) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 7:6 (4) 6:7 (5) 6:0

Heather Watson (Wielka Brytania) – Agnieszka Radwańska (Polska, 7) 6:4 6:4.