III edycja Katowice Open w 2015 roku

83

tenis15W środę 10 grudnia odbyła się w Katowicach konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Katowice, Dyrektora Turnieju, Dyrektora Sportowego Turnieju oraz Pełnomocnika Prezydenta ds. Organizacji Imprez Strategicznych. W trakcie konferencji zaprezentowano nowy logotyp turnieju oraz przedstawiono założenia organizacyjne edycji 2015. Organizatorzy potwierdzili udział Agnieszki Radwańskiej oraz dzikie karty dla polskich zawodniczek z Mistrzostw Polski Seniorek oraz Mistrzostw Polski Juniorek.

II edycja Katowickiego Turnieju WTA okazała się sukcesem nie tylko pod względem sportowych emocji na najwyższym poziomie, ale także dzięki solidnej organizacji przedsięwzięcia. Rozgrywki zapisały się w historii WTA m.in. poprzez gruntowną przebudowę kortu tenisowego, której dokonano w rekordowym tempie, w ciągu jednej nocy. Turniej został bardzo dobrze oceniony przez gwiazdy tenisa biorące w nim udział, ale również przez kibiców. Frekwencja na najważniejszych meczach w Spodku sięgała blisko 7 tysięcy widzów.

? Bardzo się cieszę, że kolejna edycja prestiżowego turnieju WTA odbędzie się w Katowicach. Turniej tej rangi to ogromna promocja dla naszego miasta nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ubiegłoroczne rozgrywki transmitowane były do ponad 50 krajów świata, stąd też m.in. decyzja o mocniejszym zaangażowaniu się w Turniej. Mam nadzieję, że miasto Katowice, jako polskie centrum tenisa, stanie się stałym punktem odwiedzin fanów tej pięknej dyscypliny z różnych zakątków Polski i świata ? komentuje Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Na konferencji zaprezentowano nowy branding Turnieju, który odzwierciedla ścisłe powiązanie z miastem Katowice.

? Nowe logo Turnieju swoim kształtem nawiązuje do miejsca rozgrywek, czyli katowickiego Spodka, natomiast jego kolory odnoszą się do oficjalnego logo miasta, a tym samym do hasła promocyjnego ?Katowice dla odmiany?. Nie mogło także zabraknąć ważnego akcentu dotyczącego samego Turnieju, czyli piłki tenisowej, która jest atrybutem pojawiającym w logotypach największych turniejów tenisowych na świecie ? powiedział Paweł Owczarz, Dyrektor Turnieju Katowice Open 2015.

11 grudnia 2014 roku rozpocznie się sprzedaż biletów, które będzie można nabyć za pośrednictwem nowego operatora firmy e-bilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

? Dla fanów tenisa przygotowaliśmy świąteczną promocjęcenową. Na bilety zakupione do końca br. będzie obowiązywał 20-procentowy rabat, co sprawia, że staną się idealnym prezentem pod choinkę. Bilety będą sprzedawane na kort centralny i będą obowiązywać również namecze rozgrywane na korcie nr 1. W czasie Turnieju, fani zobaczą mecze Agnieszki Radwańskiej w godzinach wieczornych. Będzie to również okazja, by kibicować innym polskim zawodniczkom, które wystąpią w Turnieju z dzikimi kartami, otrzymanymi w ramach Mistrzostwach Polski Seniorek oraz Mistrzostw Polski Juniorek ? dodał Owczarz.

Zawodniczki zagrają piłkami firmy Babolat na nawierzchni typu hard firmy Play it Global. Kort centralny znajdzie się na płycie Spodka. Wszystko wskazuje na to, że kort nr 1 zostanie zlokalizowany w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Turniej Katowice Open 2015 zostanie rozegrany w dniach 6-12 kwietnia 2015 roku, a eliminacje odbywać się będą w dniach 4-6 kwietnia 2015 roku.