Iga Świątek udaję się do Azji

140

Turnieje w Azji będą przetarciem Igi Świątek przed tegorocznym WTA Finals w Cancun. Polka już we wtorek wyleci do Japonii, żeby przystosować się do nowej strefy czasowej przed tamtejszymi zawodami w stolicy kraju. Zagra tam pierwszy raz od czasów igrzysk w 2021 roku.

Po odpadnięciu w czwartej rundzie US Open Iga Świątek miała wystartować w trwającym właśnie turnieju WTA 1000 w meksykańskiej Guadalajarze. W ubiegłym tygodniu 22-latka poinformowała, że zrezygnowała z udziału w tych zawodach. „Muszę słuchać swojego ciała. Priorytetem mojego zespołu jest planować moje starty mądrze” – przekazała wtedy Świątek.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Świątek poinformowała, że już we wtorek wyleci do Tokio, gdzie weźmie udział w zawodach rangi WTA 500. Będzie to pierwszy start polskiej tenisistki w tym turnieju. Wcześniej grała na tamtejszych kortach podczas igrzysk olimpijskich w 2021 roku, gdy odpadła w drugiej rundzie.

Po zmaganiach w stolicy Japonii przyjdzie czas na start w stolicy Chin – Pekinie. Tam również Świątek jeszcze nie grała, więc czekają ją nowe doświadczenia w tenisowej karierze. – Myślę, że Tokio i Pekin to będą turnieje inne niż zazwyczaj dlatego, że nigdy tam nie grałam. […] To na pewno będzie wymagające, ale z drugiej strony mam wrażenie, że ta najcięższa część sezonu, jeśli chodzi o presję, oczekiwania i intensywność już minęła, bo jesteśmy po turniejach wielkoszlemowych. Postaram się podejść do tego bardziej na luzie – mówiła Świątek.

Po azjatyckich wojażach przyjdzie czas na WTA Finals w Cancun, gdzie zmierzy się osiem najlepszych tenisistek obecnego sezonu. Poza Świątek na pewno zobaczymy tam Arynę Sabalenkę, Jelenę Rybakinę oraz Coco Gauff. Po tym turnieju Polkę czeka jeszcze start w Billie Jean King Cup Finals, który pozwoli jej zrobić duży krok w kierunku zakwalifikowania się na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

Terminarz startów Igi Świątek:
– WTA Tokio: 25 września – 1 października,
– WTA Pekin: 30 września – 8 października,
– WTA Finals w Cancun: 29 października – 5 listopada,
– Billie Jean King Cup Finals: 7-12 listopada

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News