Iga Świątek i Tomasz Wiktorowski nominowani do kolejnych nagród

217

Iga Świątek (1. WTA), może poszczycić się niezwykle udanym rokiem na światowych kortach. 22-latka odniosła kilka znaczących zwycięstw, w tym w Dosze, Stuttgarcie, Paryżu, Warszawie, Pekinie, a także na prestiżowym turnieju WTA Finals w Meksyku, gdzie również zdobyła tytuł.

Dzięki tym sukcesom, Iga powróciła na pozycję liderki rankingu, którą na kilka tygodni przejęła Aryna Sabalenka (2. WTA). Polska tenisistka znalazła się w gronie sześciu nominowanych do nagrody tenisistki roku, która jest przyznawana od 46 lat.

Wśród jej rywalek znajdują się znane tenisistki, takie jak Aryna Sabalenka, Coco Gauff (3. WTA), Jessica Pegula (5. WTA), Jelena Rybakina (4. WTA) oraz Marketa Vondrousova (7. WTA). Nagrody zostaną przyznane również w innych kategoriach, takich jak najlepszy debel, największy rozwój, największe odkrycie, powrót roku czy najlepszy trener.

W tej ostatniej kategorii szanse na zwycięstwo ma trener Igi Świątek, Tomasz Wiktorowski. Jego konkurentami są trenerzy innych znanych zawodniczek, takich jak Coco Gauff, Aryna Sabalenka, Karolina Muchova, Jelena Rybakina i Elina Switolina. Zwycięzców wybierze głosowanie przeprowadzone wśród dziennikarzy zajmujących się tenisem.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News