Iga Świątek – faworytką Australian Open

231

Według byłej trenerki Sereny Williams, Rennae Stubbs, Iga Świątek jest faworytką zbliżającego się Australian Open. Stubbs uważa, że Polka nauczyła się radzenia sobie z presją i w sezonie 2024 będzie jeszcze mocniejsza niż dotychczas.

Iga Świątek od lat stoi w cieniu innych, bardziej doświadczonych zawodniczek, ale jej talent i determinacja zaczynają jasno się przebijać. Według Stubbs, Polka przygotowuje się do wielkiej eksplozji na arenie tenisowej, która ma nastąpić już w przyszłym sezonie. Trenerka była także pod wrażeniem kondycji psychicznej, jaką prezentuje Świątek, co według niej jest kluczowe dla sukcesu w tenisie.

– To niesamowite, jak Iga radzi sobie z presją. To ją przytłaczało na początku, ale teraz wydaje się być w pełni gotowa na to, co ją czeka – powiedziała Stubbs.

Iga Świątek jest obecnie jedną z najbardziej obiecujących młodych zawodniczek w tennisowym światku. Jej dynamiczna gra i niezwykła determinacja zyskują coraz większe uznanie wśród ekspertów, co widać także po słowach Rennae Stubbs.

– Iga ma wielki talent, ale to, co dzisiaj wyróżnia ją spośród innych zawodniczek, to jej mentalność. Przestraszyła się presji na początku, ale teraz radzi sobie z nią świetnie. Wkrótce będziemy mogli zobaczyć jej prawdziwy potencjał – dodała.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News