Holger Rune będzie dalej pracował z Borisem Beckerem

162

Holger Rune postanowił kontynuować współpracę z trenerem Borisa Becker w 2024 roku po pozytywnych kilku tygodniach od zatrudnienia niemieckiej legendy tenisa. W październiku Rune, który wówczas mocno borykał się z kryzysem formy i wyników, dodał byłego sześciokrotnego mistrza wielkoszlemowego Beckera do swojego sztabu szkoleniowego na pozostałą część sezonu 2023.

W swoim pierwszym turnieju z Beckerem na trybunach, Rune dotarł do półfinału w Bazylei i wygrał więcej meczów, niż w trzech poprzednich miesiącach. Po odzyskaniu pewności siebie i rytmu w Bazylei, Rune dotarł także do ćwierćfinału Mistrzostw Paryża, gdzie uległ ściśle w trzysetowym pojedynku Novakowi Djokovicowi.

Dzięki udanym występom w Bazylei i Paryżu, Rune zapewnił sobie miejsce na ATP Finals, gdzie nie zdołał przebrnąć przez fazę grupową, notując bilans 1-2.

Matka i menadżerka Runego ogłosiła, że jej syn będzie kontynuował współpracę z Beckerem: „Cieszymy się na kontynuowanie dobrej pracy w okresie przygotowawczym i w 2024 roku z naszym zespołem, z którym zakończymy rok. Jestem zachwycona, że udało nam się stworzyć dobre warunki, w których Holger jest szczęśliwy i może się rozwijać, dzięki czemu możemy ponownie wyznaczać cele i dążyć do wygrania wielkoszlemowego turnieju. Miniony rok był trudny i pouczający, pełen dobrych doświadczeń, ale także rozczarowań, trudności i nowych wyzwań… To doświadczenie jest konieczne, aby móc zdobywać wielkie trofea” – napisała Aneke Rune dla duńskiej prasy, cytowana przez TV2 Sport.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News