Hewitt krytykuje zepsuty format Pucharu Davisa

105

Lleyton Hewitt nie lubi tego formatu Pucharu Davisa, i wielokrotnie udowodnił to swoimi wypowiedziami, również niedawno. Hewitt dobrze poradził sobie z Australią, zapewniając sobie miejsce w Finale 8 Pucharu Davisa, jednak wciąż z pasją nienawidzi tego formatu. W przeszłości krytykował go, zauważając tragedię braku możliwości gry przed swoimi rodakami.

Jako były zawodnik doskonale wie, jakie to uczucie grać przed widownią wypełnioną rodakami, a ponadto wszyscy gracze doskonale pamiętają wsparcie, jakie otrzymali podczas Australian Open. Po tym, jak Australia zakwalifikowała się do Finału 8 Pucharu Davisa 2023 roku, Hewitt ponownie wypowiedział się na temat tego formatu, powtarzając to, co już wielokrotnie mówił.

Absolutnie (finały będą wymagające). Mówię od lat, że dwie najważniejsze rzeczy w Pucharze Davisa to rozgrywanie meczów do trzech wygranych setów, ponieważ to było szczytowe osiągnięcie naszego sportu, oraz format meczów z możliwością gry u siebie i na wyjeździe.

Grając przed 500 lub 1000 osobami, to nie to samo. Ale jak zawsze powtarzam mojej drużynie, wartość tkwi w noszeniu zielono-żółtej koszulki, więc niezależnie od formatu, zawsze będziemy walczyć do końca. Ale czy uważam, że ten format jest dobry? Nie, nawet na chwilę.

Stan Wawrinka w ostatnim tygodniu ostro skrytykował ITF po meczu w pustym stadionie, a kilka dni później wygłosił jeszcze odważniejsze stwierdzenie. Hewitt zgadza się z Wawrinką i również pragnie zmian na samym szczycie.

Musimy się pozbyć ludzi na samej górze… Widzieliśmy, co się stało, miało to być 25-letnie przedsięwzięcie, a zamieniło się w czteroletnią katastrofę. Dopóki nie dokonamy zmian, będziemy ciągle przechodzić przez to samo co roku. Mogę mówić do końca świata, ale naprawdę to popsuło.

Wprowadzenie zmian w Pucharze Davisa staje się coraz bardziej niezbędne, zwłaszcza że sami zawodnicy widzą potrzebę reformy. Hewitt, ze swoim doświadczeniem jako były gracz, może być ważnym głosem we wprowadzaniu tych zmian i zadawaniu pytań kierownictwu.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News