Halep odpowiada Serenie Williams

164

Integralność Tenisa: Simonę Halep ukarano czteroletnim zakazem z powodu dopingu

Międzynarodowa Agencja Integralności Tenisa (ITIA) ogłosiła, że ukarała światowej klasy tenisistkę, Simonę Halep, czteroletnim zakazem w związku z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego. Decyzja ITIA oznacza, że 31-letnia Rumunka będzie mogła powrócić do profesjonalnego tenisa dopiero w wieku 36 lat. Halep została tymczasowo zawieszona w październiku zeszłego roku, po otrzymaniu wyniku testu, który wykazał obecność roksadustatu w jej organizmie.

Była liderka rankingu WTA nie przyznaje się do winy i twierdzi, że winę za pozytywny wynik testu ponosi zanieczyszczona odżywka, którą przyjmowała. Halep już zapowiedziała, że złoży apelację od decyzji ITIA i podejmie wszelkie możliwe kroki prawne przeciwko producentowi suplementów.

Decyzja ITIA wywołała dużo kontrowersji w świecie tenisa, a jeden z największych komentarzy pojawił się na portalu X, gdzie Serena Williams napisała „8 to lepsza liczba”. Początkowo niejasne było, co Amerykanka miała na myśli, jednakże bardziej prawdopodobne jest, że chodziło jej o finał Wimbledonu z 2019 roku, gdzie Halep odebrała Williams szansę na zdobycie ósmego trofeum na tej imprezie.

Simona Halep zdecydowała się odbić piłeczkę i odpowiedzieć na wpis Williams. W oświadczeniu opublikowanym na łamach „Front Office Sports”, Halep powiedziała: „Jestem zszokowana i rozczarowana decyzją ITIA. Zamierzam odwołać się od niej do Sportowego Sądu Arbitrażowego i podjąć wszelkie kroki prawne przeciwko firmie produkującej suplementy”. Rumunka zasugerowała również, że niektórzy sportowcy odczuwają zazdrość wobec niej ze względu na jej sukcesy i momenty, w których pokonała ich na korcie.

W obronie Halep stanął Patrick Mouratoglou, były trener zarówno Halep, jak i Williams. Mouratoglou twierdzi, że Halep stała się ofiarą skażonego produktu, który zawierał legalne substancje.

Ostatnie wydarzenia związane z dopingiem w tenisie nie ominęły również Polski. Kamil Majchrzak udowodnił, że zażył niedozwoloną substancję nieświadomie i został zdyskwalifikowany na 13 miesięcy.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News