Halep o powrocie do gry

Simona Halep w rozmowie dla  AGERPRES, Rumuńskiej Agencji Prasowej mówi trudzie powrotu do rywalizacji.

Moja najdłuższa przerwa przed pandemią trwała 3-4 tygodnie i powrót do zawodów nie był dla mnie łatwy. Nie możesz odnaleźć tempa gry, gubisz koncentrację. Jeśli fizycznie nie trenujesz przez cały tydzień, wówczas tak naprawdę tracisz pół roku.

Nie wiem, co w tym czasie robili inni sportowcy. Może biegali, przeprowadzali trening siłowy, mogę tylko przypuszczać. Jednak na własnej skórze czuję, że powrót będzie dla mnie bardzo trudnym wyzwaniem. Najistotniejsze jest to, że nie miałam oficjalnych meczów.

Możesz trenować pięć godzin dziennie przez cały rok, ale jeśli nie bierzesz udziału w oficjalnych meczach, nie czujesz swojej gry. Jest to duża różnica.  W mojej głowie pojawiły się myśli, że muszę coś zmienić w swoim życiu, aby rozwijać się od strony emocjonalnej i osobistej. Przez ostatnie sześć lat byłam odcięta od wszystkiego innego i dzięki temu zostałam liderką rankingu. Jednak dla szczęśliwego życia bez tenisa, próbuję doświadczyć nowych uczuć, dostrzec coś innego –  zakończyła Rumunka