Halep, Badosa i Andreescu wycofują się z turnieju Morocco Open

226

Morocco Open 2024 zapowiadało się na naprawdę dobre wydarzenie, w którym zagrało wiele wielkich nazwisk, ale prawie wszystkie z nich wycofały się przed jego rozpoczęciem. Pięć zawodniczek wycofało się przed rozpoczęciem turnieju WTA 250, w tym kilka zawodniczek, które nie tak dawno otrzymały dziką kartę. Wśród nich są przede wszystkim Paula Badosa i Simona Halep.

Obie zawodniczki nie tak dawno otrzymały dzikie karty, a teraz wycofały się z turnieju. Dla rumuńskiej zawodniczki jest to prawdopodobnie związane z wycofaniem się z turnieju WTA 125K w Paryżu kilka dni temu.

Przyczyną był ból kolana, do którego przyznała się po meczu. Miała wiele problemów fizycznych podczas tego powrotu, które prawdopodobnie są związane z tym, że nie grała przez bardzo długi czas.

Innym graczem, który miał ostatnio wiele problemów fizycznych, jest Badosa, który również miał serię wycofań w ostatnich miesiącach. Hiszpanka również miała zagrać w Rabacie, ale i ona wycofała się z turnieju przed losowaniem.

Było to niefortunne dla organizatorów turnieju, ponieważ są to dwie zawodniczki, które zajmowały 1. i 2. miejsce na świecie i wzmocniłyby profil wydarzenia. Ich wycofanie się z pewnością boli, zwłaszcza że otrzymali dzikie karty do turnieju.

Bianca Andreescu była kolejną zawodniczką, która miała powrócić do turnieju, ale ona również nie zagra, co jest niefortunne dla jej nadziei na powrót.

Dwie inne zawodniczki, które wycofały się z turnieju to Jaqueline Christian i Greet Minnen, pozostawiając losowanie bardziej otwarte dla innych zawodniczek, które będą teraz próbowały wykorzystać tak wiele wycofań, zaledwie tydzień przed rozpoczęciem French Open w Paryżu.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News