Grigor Dimitrov ogłasza przerwę po kontuzji na Wimbledonie

215

Były nr 3 na świecie, Grigor Dimitrov, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że zrobi sobie tymczasową przerwę od tenisa z powodu kontuzji odniesionej podczas meczu czwartej rundy Wimbledonu z Daniiłem Miedwiediewem.

Bułgar został zmuszony do wycofania się w meczu z Miedwiediewem, rywalizując w zaledwie ośmiu meczach, zanim nie był już w stanie kontynuować gry. Dimitrov doznał nieprzyjemnego upadku po zaledwie pięciu gemach w secie otwarcia. Chociaż próbował walczyć dalej, nie był w stanie dokończyć seta, podchodząc do siatki przy stanie 3-5, aby oddać mecz swojemu przeciwnikowi.

Dimitrov przekazuje aktualne informacje w mediach społecznościowych

33-latek otrzymał owację na stojąco, gdy opuszczał kort centralny, ale był wyraźnie sfrustrowany. Kilka dni później wziął udział w mediach społecznościowych, aby poinformować fanów o swoim stanie i planach na przyszłość.

„Cześć wszystkim – chciałem dać małą aktualizację na moim końcu” – napisał Dimitrov na Instagramie – „Po kilku testach i skanach mój lekarz poinformował mnie, że mam rozdarcie porywacza w lewej nodze. „Wezmę trochę wolnego, ale już zaczynam rehabilitację. Nie mogę wystarczająco podziękować wszystkim za miłe notatki wsparcia w ciągu ostatnich tygodni. Nie mogę się doczekać powrotu”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News