Gotowość Sakkari

Maria Sakkari wywiadzie dla portalu sdna.gr mówi o gotowości do powrotu rozgrywek.

Oczywiście nie ze wszystkim się zgadzam, choćby z tym, że nie będzie eliminacji i tenisiści niżej notowani nie będą mieli szansy zdobyć punktów i zarobić pieniędzy. Nie sądzę, aby ktokolwiek się z tym zgadzał, ale niestety to nie zależy od nas, ani też od ATP i WTA. O ile mi wiadomo, wszystkie decyzje zostały podjęte przez Amerykańską Federację Tenisową.

Krążą pogłoski, że w Nowym Jorku zabraknie niektórych wielkich nazwisk. Chociaż niczego nie możemy zagwarantować, to istnieją duże szanse, że zmienią zdanie. Halep zapowiedziała, że nie wystąpi w US Open, ale nie sądzę, że lista nieobecności będzie długa. Wszystkie osoby, z którymi rozmawiałam chcą grać, choć nie wszystkie warunki zaproponowane przez USTA akceptują.

Rozumiem, że dla bezpieczeństwa muszą być zastosowane jakieś środki, ale potrzebni są przynajmniej trener i fizjoterapeuta, szczególnie po tak długim okresie bez rywalizacji, gdy ciało będzie cierpieć bardziej niż normalnie. Zakładano, że będziemy mogli podróżować tylko z jedną osobą z drużyny, ale po naszych zastrzeżeniach ostatecznie to zmieniono. Najważniejsze jest to, że wkrótce znów zagramy w tenisa. Nikt nie chce siedzieć w domu przez kolejne sześć miesięcy, ale nie chcę też, aby sytuacja się pogorszyła – podsumowała Greczynka