Gauff stawia frekwencję na kortach tenisowych w centrum uwagi

151

Coco Gauff niedawno została zauważona, kibicując swojemu młodszemu bratu Cameronowi w meczu piłki nożnej dla dzieci w wieku 9 lat i skorzystała z tej okazji, aby ostro skrytykować tenis za niewiarygodne frekwencje.

Gauff zdziwiła się, że na meczu finałowym piłki nożnej dla dzieci zebrało się więcej fanów niż na turniejach tenisowych najwyższego poziomu i podzieliła się wrażeniami ze swojego czasu spędzonego na meczu, gdzie jej brat Cameron był częścią drużyny piłkarskiej Delray Rocks, która zdobyła trzeci tytuł mistrzowski w kategorii 9U.

Na poziomie turniejów wielkoszlemowych frekwencja zawsze była doskonała, a także oglądalność telewizyjna. Ale w ostatnich latach widzieliśmy, że wiele turniejów WTA boryka się z trudnościami ze względu na mniejszą liczbę fanów niż turnieje ATP, generujące wysokie wyniki frekwencji.

W jednym z takich przypadków, podczas tegorocznych Finałów WTA, światowa liderka Iga Świątek wyraźnie była rozczarowana widząc tak wiele pustych miejsc i w zamieszczonym na antenie przekazie apelowała do kibiców, aby tłumnie przychodzili i oglądali mecze ze stadionu.

Wielu wini za to przywództwo WTA i zespół marketingowy, co Swiatek określiła jako „powinni robić lepiej” i potwierdziła, że zawodniczki zaproponowały środki zaradcze w celu rozwiązania problemu.

Gauff bardzo chciała cieszyć się zasłużonym urlopem, ale upewniła się, że nakreśli obraz smutnego stanu życia na kobiecym tourze, który nadal boryka się z istotnymi problemami, które nie zostały rozwiązane, w tym równa wypłata nagród i harmonogram turniejów.

Młoda Amerykanka nie była wśród zawodniczek, które przedstawiły listę propozycji dla WTA, w tym minimalne wynagrodzenie. Ale była bardzo głośna w kwestiach kontrowersyjnych, takich jak nierówność wpłat, która obecnie istnieje między męskimi i żeńskimi zawodnikami.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News