Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Amatorski Tenis Polski

klenczonu pisze:Niestety Martinek. :(
Szkoda, że u nas nie ma takich organizatorów. ;(
Ano właśnie. :wink:

W Lęborku jest parę fajnych turniejów, można wpaść, zawsze komunikujemy na forum o takowych.
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Amatorski Tenis Polski

Martinek pisze:W Lęborku jest parę fajnych turniejów, można wpaść, zawsze komunikujemy na forum o takowych.
Kto wie... Wstyd mówić ale w Lęborku jeszcze nie byłem. ;(
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

W zabawie pod nazwą Amatorski Tenis Polski nie uczestniczę, dlatego nawet nie śledzę zmian regulaminowych programu, ale jeśli faktycznie wprowadzono takie obostrzenie wobec organizatorów turniejów o którym pisze TomPL to znak, że idea atp pełznie na manowce. Zresztą, nie od dziś odnoszę wrażenie, że programem kierują osoby nie czujące środowiska amatorskiego, a najwięcej do powiedzenia mają księgowi. W efekcie kolejnych zmian regulaminowych zamiast postępującej integracji środowiska mamy powolną dezintegrację, tworzone są kolejne podziały, od amatorów lepszych (tych z licencją, w nagrodę notowanych w rankingach ogólnopolskich) i gorszych (zatwardziałych wrogów zrzeszania się, wykluczonych z rankingów), poprzez kluby lepsze (posiadające licencje klubowe PZT) i gorsze, a skończywszy na wykluczeniu wolnych strzelców, takich jak ja niezrzeszonych organizatorów turniejów. Nie widzę w tym sensu, może jedynie taki jaki zasugerował PitS, finansowy.

W Grand Prix Warszawy przyjęliśmy inną zasadę - jeśli ktoś chce grać w turniejach amatorskich chwała mu za to, a jeśli ktoś chce je organizować jeszcze większa chwała. W efekcie w kalendarzu GPW na terenie Warszawy mamy tygodniowo około siedmiu turniejów, a na liście GPW w kategorii open 370 zawodników. Dla porównania bywały tygodnie, że w kalendarzu atp znaleźć można było 2-3 turnieje (zawsze te same, Grand Prix Piaseczna i z cyklu Amatorskiego Tenisa Śląskiego), w porywach do siedmiu (na przykład najbliższy weekend), a w rankingu open widnieje 367 zawodników z całej Polski. Czy przytoczone liczby świadczą o tym, że w Warszawie organizowanych jest więcej turniejów i gra więcej amatorów niż na obszarze całego kraju? Nie. Można za to wysnuć inny wniosek, że ludzie nie chcą integrować się na zasadach wymyślonych przez atp. Czy komuś dadzą te liczby do myślenia? Mam nadzieję. Przestałem się tym jednak emocjonować, dla mnie atp dawno już straciło mandat programu narodowego, traktuję je jako przedsięwzięcie komercyjne.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: atp - nowe, mniej "amatorskie" wymagania?

TomPL pisze:Cóż... mnie to właściwie nie rusza, mało gram już w turniejach a legitymację atp miałem tylko przez rok (2008?). Teraz na turnieje na Skandzie możemy nawet Nadala zaprosić, bo nie będą obowiązywały "amatorskie" ograniczenia ustalone przez atp, ale... czy atp idzie w dobrą stronę? A może to jest tzw. wrogie przejęcie (przez PZT)?
Na forum swego czasu był już poruszany ten temat. Zostało zaprezentowane w nim ciekawe zestawienie personalne osób będących u władzy w tych dwóch organizacjach. Moim zdaniem jest to odpowiedź na Twoje pytania Tom - czy atp idzie w dobra stronę ? Moim zdaniem zdecydowanie nie - im chodzi głównie o kasę pod płaszczykiem integrowania środowiska amatorskiego. Jednakże sposób w jaki tego dokonują dawno już odbiega od jakiejkolwiek integracji. Sam miałem wiele lat temu podobnie jak Ty przez rok licencję i na tym się skończyło.

Władze PZT vs atp


Odnośnie Skandy to w zeszłym roku moje podróże rzuciły mnie w te rejony kraju i nie omieszkałem wybrać się tam na zawody i spróbować swoich sił. Zostałem mile przywitany przez Dyrektora turnieju Pana Andrzeja L. - sama organizacja i przebieg turnieju była bez zarzutu i oceniam je wysoko.

Spotkałem zacnych ludzi - pasjonatów podobnie jak ja. Po zakończonym turnieju odbyłem jeszcze bardzo interesującą rozmowę z miejscową legendą kortów - Panem Mirosławem B.

Zaproponował mi nawet zagranie kilku gemów. Dla niego ubrałem się jeszcze raz w mój strój Robocopa i nawet prowadziłem 3:2 w tym sparingu rzucając wszystkie swoje siły w tą walkę, lecz przyszła moja narzeczona rozeźlona, że to tak długo trwa i moja dobra passa się zakończyła. Pan Mirosław zlitował się nade mną i po kilku następnych gemach sam zaproponował, żebyśmy zakończyli, gdyż widział, że jestem pomiędzy młotem (moja pasja), a kowadłem (narzeczona).

Podsumowując taki ośrodek jak Skanda zarówno od strony związanej z wyposażeniem jak i co najważniejsze ludźmi, dla których tenis jest przyjemnością, nagrodą i pasją zarazem nie musi się w ogóle przejmować wykluczeniem z szeregu atp. Moim zdaniem to tym gorzej świadczy o samym atp i spowoduje odwrót prawdziwych amatorów od tego programu.

Trzymam kciuki za dalsze organizacje wspaniałych turniejów w Olsztynie i mam nadzieję, że kiedyś dane mi jeszcze będzie zawitać w te okolice i wziąć udział w jednym z nich.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Amatorski Tenis Polski

JCz pisze: W Grand Prix Warszawy przyjęliśmy inną zasadę - jeśli ktoś chce grać w turniejach amatorskich chwała mu za to, a jeśli ktoś chce je organizować jeszcze większa chwała. W efekcie w kalendarzu GPW na terenie Warszawy mamy tygodniowo około siedmiu turniejów, a na liście GPW w kategorii open 370 zawodników.
Brawo! Nie zdawałem sobie sprawy, że to aż tak pięknie wygląda. Jeszcze raz gratuluję. :::gd::: I pewnie nie masz ochoty zakładać swojego atp? :wink:
Ja na Olsztyn nie narzekam. Lion już wie, że atmosfera jest, od 30 lat, choć turniejów nieporównywalnie mniej niż w W-wie. Były zawirowania, bywają i teraz jakieś spięcia, ale jakoś się kręci. Byle był czas i zdrowie...
lion_dragon pisze: Władze PZT vs atp
Dzięki za link - bardzo pouczający.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

TomPL pisze:Brawo! Nie zdawałem sobie sprawy, że to aż tak pięknie wygląda. Jeszcze raz gratuluję. :::gd:::
Dzięki. Ja również gratuluję klimatów na Skandzie. Sam dobrze jeszcze pamiętam świetną atmosferę lokalnego cyklu turniejów Grand Prix Piaseczna, w którym zaczynałem swą przygodę z tenisem. Połknięty wtedy bakcyl pozostał na całe życie. :)
TomPL pisze:I pewnie nie masz ochoty zakładać swojego atp? :wink:
Nie kuś :wink:.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Amatorski Tenis Polski

Polak naturę przekorną ma i jakichkolwiek ograniczeń nie toleruje. Tak to już u nas jest. Dlatego jak jest turniej, cykl turniejów, są zasady tylko rozgrywania gier i jakieś wpisowe to wszystkim pasuje i wszyscy się bawią. Za to jak się zaczyna "tworzyć", kwity wystawiać (licencje), a Polak na kwity cięty ;), to się zaczyna bunt. Prawdziwym gwoździem do trumny jest tu jeszcze pojawienie się wątku finansowego ...
Idea atp na początku była taka, a przynajmniej tak głoszono, by zrzeszyć ludzi i usystematyzować rozgrywki amatorskie. Niestety szybko ktoś doszedł do wniosku, że można z tego zrobić dojną krowę, a przynajmniej kozę, i się zaczęło ...
Ich cyrk i ich małpy ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Amatorski Tenis Polski

Szkoda, że tak się dzieje :(. Grywam od niedawna i kiedy w ubiegłym roku trafiłem na stronę atp pomyślałem - kurcze, świetna inicjatywa, bo mimo tego iż tenisista ze mnie mierny to lubię zdrową rywalizację i fajnie będzie gdzieś się zrzeszyć i pograć z innymi amatorami. A tu się okazuję, że po zmianach to chyba kilka ośrodków stać będzie na spełnienie odpowiednich wymagań.
A ja głupi myślałem, że atp to amatorski tenis polski. Nic z tych rzeczy. Zamiast się rozwijać niszczą tą z założenia chyba fajną inicjatywę. Przykre. :::bd::
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

Szykują się zmiany w PZT, 25 maja br. wybory do władz związku. Nowe władze = nowe podejście do wielu spraw, w tym do programu Amatorski Tenis Polski. Nie jest wykluczone, że nowy prezes nie będzie chciał wspierać atp, po Warszawie krążą plotki, że program jest na sprzedaż.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Amatorski Tenis Polski

Czyżbyś jednak się przymierzał? ;)
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Amatorski Tenis Polski

JCz pisze:... krążą plotki, że program jest na sprzedaż.
Robimy zrzutę. :!:brv_cmn:!:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

TomPL pisze:Czyżbyś jednak się przymierzał? ;)
Nie, to spalona marka wśród amatorów, nawet za dopłatą bym nie wziął. Lepiej stworzyć coś od zera.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Amatorski Tenis Polski

JCz pisze:Nie, to spalona marka wśród amatorów...
To prawda.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Amatorski Tenis Polski

JCz pisze:Szykują się zmiany w PZT, 25 maja br. wybory do władz związku. Nowe władze = nowe podejście do wielu spraw, w tym do programu Amatorski Tenis Polski. Nie jest wykluczone, że nowy prezes nie będzie chciał wspierać atp, po Warszawie krążą plotki, że program jest na sprzedaż.
Miałeś jakiś przeciek? :wink:
W rankingu 100 najbogatszych Polaków magazynu "Wprost" zajmuje 35. miejsce z mąjtkiem rzędu 650 milionów złotych. Kolejne sukcesy Krzysztof Suski (50 l.) chce odnosić jako prezes Polskiego Związku Tenisowego....
Właściciel Euro Holdingu startuje w sobotnich wyborach i jeśli wygra, deklaruje finansowanie działalności PZT ze środków własnych w wysokości minimum 1 mln zł rocznie...
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Amatorski Tenis Polski

Z racji bliskości odległości postanowiłem wystartować w Amatorskich Mistrzostwach Wielkopolski z Gnieźnie. Z ciekawostek przyrodniczych - wystartował w kategorii open facet w wieku 22 lat, który w 2009 roku był jeszcze klasyfikowany w juniorach do 18 lat jako zawodnik AZS Poznań. Organizator jakoś nie widział nic przeciw. Pan zarządzający atp w Warszawie odpisał mi na maila, że to zadanie organizatora, żeby przeprowadzić weryfikacje. I sprawa jest czysta, wszyscy zadowoleni rotfl rotfl
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

Lemmy pisze:Pan zarządzający atp w Warszawie odpisał mi na maila, że to zadanie organizatora, żeby przeprowadzić weryfikacje. I sprawa jest czysta, wszyscy zadowoleni rotfl rotfl
W sumie miał rację, może co najwyżej upomnieć organizatora by przy okazji kolejnego turnieju był uważniejszy. Tak naprawdę to organizator ryzykuje utratą klientów, ponieważ część osób zrezygnuje ze startu w następnych imprezach. Z takiego założenia wychodzę jako zarządzający cyklem Grand Prix Warszawy. Ja daję narzędzia (cykl GPW, kalendarz, rankingi), a to kluby mają dbać, by ludzie byli zadowoleni i do nich chcieli wracać.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Amatorski Tenis Polski

Racje, nie racje. Mógł się jednak wysilić ponad ten lakoniczny komunikat typu "to organizator" nie podpisując się nawet w mailu z imienia i nazwiska. Nie będę już nawet mówił, że takie traktowanei jest lekceważące, bo patrząc, jak traktuje się amatorów w rozgrywkach atp to już standard. Po prostu kolejny przykład na to, że tego typu system nie ma racji bytu. I oby zdechł jak najprędzej, szkoda ciągnąć taką farsę dalej.
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Amatorski Tenis Polski

Lemmy pisze:Z ciekawostek przyrodniczych - wystartował w kategorii open facet w wieku 22 lat, który w 2009 roku był jeszcze klasyfikowany w juniorach do 18 lat jako zawodnik AZS Poznań. Organizator jakoś nie widział nic przeciw.
A zgłaszałeś/zgłaszaliście problem przed losowaniem/rozpoczęciem gier, czy zorientowaliście się dopiero jak turniej ruszył? Co prawda w GPW były już oba przypadki i oba kończyły się wykluczeniem nieuprawnionego do gry zawodnika, ale (nie chwaląc się) atp nie jest tak dobrze zorganizowane jak GPW i jestem w stanie zrozumieć, że po rozpoczęciu turnieju organizator nie chciał już mieszać.

Ja raz "podkablowałem" jednego gościa przed turniejem i organizator go skreczował, ale była też sytuacja, że kolega przegrał mecz, sprawdził rywala na listach i dzwonił ze skargą i wynik został zweryfikowany na w/o dla niego.

Gdybym ja był na Twoim miejscu, to pewnie bym głośno krzyczał, że dany osobnik grać nie może, a w przypadku braku reakcji organizatora na znak protestu bym się wycofał. Nie mam nic przeciwko graniu z zawodnikami, ale pod jednym warunkiem - że sam się na to godzę i jestem o tym uprzedzony. Jeśli natomiast ustalenia mówią o jakiejś karencji, to powinna ona być bezwzględnie przestrzegana.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

Lemmy pisze:Racje, nie racje. Mógł się jednak wysilić ponad ten lakoniczny komunikat typu "to organizator" nie podpisując się nawet w mailu z imienia i nazwiska. Nie będę już nawet mówił, że takie traktowanei jest lekceważące, bo patrząc, jak traktuje się amatorów w rozgrywkach atp to już standard. Po prostu kolejny przykład na to, że tego typu system nie ma racji bytu. I oby zdechł jak najprędzej, szkoda ciągnąć taką farsę dalej.
Amen.

I jeszcze jedno, to leszczyk jakiś musiał być jako zawodnik, żeby musiał się tytłać po turniejach dla kelnerów. A to pewnie dlatego że z pobratymcami zawodnikami nie łapie gema. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Amatorski Tenis Polski

PitS pisze:I jeszcze jedno, to leszczyk jakiś musiał być jako zawodnik, żeby musiał się tytłać po turniejach dla kelnerów. A to pewnie dlatego że z pobratymcami zawodnikami nie łapie gema. :]
Albo nie ma okazji. Zerknij do kalendarza PZT. Ile turniejów OTK w ciągu roku znalazłeś na swoim terenie?
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)

Wróć do „Turnieje amatorskie”