Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Ech...!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

kris pisze: Edit #2:
Konto założone. Nieźle jestem zakręcony co? :::yay:::
Nie idźcie tą drogą ............. bo jeszcze ktoś odpowie na ten dylemat. :] *

*
SPOILER:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Bardzo smutno mi się zrobiło, kiedy dowiedziałem się o zmianach w systemie płatności na Tennis Warehouse USA.

Otóż obecnie, nie wiem od jak dawna, nie można płacić PayPalem za zamówienia z opcją transportu World Mail.

Dla nierobiących zakupów w tym sklepie.
World Mail to najtańsza i najwolniejsza forma wysyłki. Powiedziałbym, że pod kątem opłat jest również najbardziej ludzka gdyż inne opcje wysyłkowe za choćby tłumiczek zaczynają się od 50USD. :/

Do niedawna koszt wysyłki World Mail, w zależności od kwoty na jaką jest zakup i/lub jego gabarytów, wynosił 7,5-15USD. Można było zamówić 2 sety strun i zapłacić niemalże tyle ile za kuriera w Polsce (właśnie te 7,5USD czyli jakieś 25PLN). Dzięki systemowi Paypal nie ponosiło się opłat za takie transakcje czyli płaciło się dokładnie tyle ile wynosiło zamówienie.

Tak było kiedyś. Teraz aby skorzystać z tej opcji transportu trzeba płacić kartą kredytową.
Szkoda gdyż PP był szybki i przemyślany. Konto PP nie musiało być połączone z kartą, można było przelewać określone kwoty na nie i robić zakupy tylko za tyle ile aktualnie na nim było - jak z telefonami na kartę. Koszt transportu obecnie zaczyna się od 10USD.

Gdzie ta globalizacja? Ta rzekoma nowoczesność?
To już kolejne ograniczenie, może nie tak dotkliwe jak poprzednie ale mimo wszystko... przypomnę w skrócie to poprzednie. Otóż nie można zamówić dowolnego produktu z TW. Część producentów nałożyła restrykcje i nie ma możliwości zakupu np. rakiet Babolat czy Wilson z USA. :::bd::

Zasmuciłem się...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Dodam jedynie, że ograniczenia na TW USA dotyczą w chwili obecnej wszystkich produktów firmy Head oraz Babolat. Chciałem zamówić kilka dni temu grommety do kilku starszych rakiet, których nie ma w sprzedaży na TW EUROPE. Nic z tego niestety nie wyszło z powodu wyżej opisanych ograniczeń. :::bd:: :-|
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Słuchajcie, zamówiłem kilka rzeczy 19 czerwca i jeszcze nie dostałem paczuszki. Wie ktoś może ile czasu idzie paczka? Wiem, że może być to i cztery tygodnie ale myślałem, że trochę szybciej dotrze. Długo czekaliście na swoje przesyłki?
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Powinieneś ją dostać lada dzień.*

* - Moje ostatnie paczki przychodziły najpóźniej w 21 dni (wliczając soboty i niedziele).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Dzięki ED. Nie ukrywam, że trochę się już niepokoiłem zwłaszcza, że nie mogę śledzić losów przesyłki. :(
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Nie masz czym. Sklep jak sklep ale TW USA jest rzetelne.
Zamawiałem kilkanaście paczek najtańszym transportem używając różnych typów płatności i każda dotarła do celu. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

No to w takim razie czekam ze spokojem. :)
Jeszcze raz dzięki ED za pomoc. :::gd:::
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Daj znać jak dojdzie. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Sprawa się wyjaśniła bo właśnie odebrałem od listonosza przesyłkę. :D
Koszt zamówienia to 62$ - dodatkowych opłat (cło) nie poniosłem. :::gd:::
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

No to super. Miłego rozpakowywania. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

El Diablo pisze:No to super. Miłego rozpakowywania. :wink:
Ha,ha,ha
Dzięki ED :::gd:::
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
Coon
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2013, 20:38

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Do doświadczeń El Diablo i golp'a dodam własne z grommetami do Prince'a (tymi do wypełniania dziurek, a nie podstawowymi ;). TW US przesłało mi uprzejmą informację, że niestety jest im przykro, ale mają restrykcje dotyczą wszystkich produktów Prince'a i nie mogą robić wyjątków. Gdybym jednak miał jakiś alternatywny adres w US, to mi chętnie pomogą! Zapytałem czy chodzi im o adres mailowy ;) i otrzymałem odpowiedź: "The alternative address is referring to a mailing address within the US." Nie jestem pewien, ale czy nie daje to możliwości obejścia restrykcji? Może ktoś stosował taką alternatywną ;) procedurę?
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Nie rozumiem. Zapytałeś się ich czy problem rozwiąże adres mailowy ze, że tak to ujmę, skrzynki pocztowej amerykańskiej?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

napalm pisze:Nie rozumiem. Zapytałeś się ich czy problem rozwiąże adres mailowy ze, że tak to ujmę, skrzynki pocztowej amerykańskiej?
rotfl rotfl :::gd:::
Awatar użytkownika
Coon
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2013, 20:38

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Dokładanie :::loled::: a co? Zapytać już nie wolno? :D Ciekawy byłem reakcji?
Jeżeli nie wolno im zrealizować zamówienia złożonego spoza US, to może nie oznacza to, że nie wolno im wysłać zamówienia złożonego z US z innym adresem dostawy (jednak bardziej prawdopodobna jest sytuacja odwrotna). Sprowokowali mnie tym alternatywnym adresem. Po co pisać klientowi z Polski, że chętnie zrealizują zamówienie, jak przeprowadzę się do USA? :idioticus:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Ppeter podawał jakąś firmę zajmującą się przesyłaniem takich paczek dalej tj. sklep wysyła do takiej firmy, a ona przesyła dalej.

Jednakże TW zastrzega iż ich odpowiedzialność kończy się wraz z dostarczeniem paczki do takiej firmy.

Nie korzystałem z takiej opcji, w większości wypadków wychodzę z założenia, że jeśli producent nie chce mi umożliwić zakupu ich towaru na warunkach, które mi odpowiadają to nie będę go kupował, jak również innych jego produktów.
Coon pisze:Jeżeli nie wolno im zrealizować zamówienia złożonego spoza US, to może nie oznacza to, że nie wolno im wysłać zamówienia złożonego z US z innym adresem dostawy (jednak bardziej prawdopodobna jest sytuacja odwrotna).
Nie wolno im wysłać produktów określonych producentów poza USA.
Warunki dostawy międzynarodowej: Klik!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Coon
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2013, 20:38

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Dziękuję El Diablo! Pewnie przed globalizacją było łatwiej realizować takie zamówienia. ;( Nowe granice wyznaczają zyski korporacji. Jak żyć?

Spróbuję innych opcji. Mam nadzieję, że Rebel (prezent od Mikołaja ;) )nie zdewastuje mi do tego czasu nadgarstka!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zakupy w Tennis Warehouse

Jeśli prześledzisz temat to zobaczysz, że te blokady wprowadzono całkiem niedawno. Powód prosty, nawet z transportem i opłatami celnymi w wielu krajach taniej było zamawiać z USA...

Półbiedy jak czegoś potrzebujesz, ale możesz kupić drożej u siebie, ale bardzo wielu rzeczy po prostu nie ma...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”