Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sporty zimowe

ppeter pisze:
Elf pisze:... a hokej - genialny.
Czwarta bramka dziewiętnastolatka z Czech, już po trzeciej poleciały czapki na lodowisko, a to wisienka na torcie :D
Nie rób smaka, bo poszedłem na strych po swój kij hokejowy (Wostok) i uzmysłowiłem sobie że trzymam go odwrotnie niż gdybym grał BH oburęczny.
Łyżwy spakowane do bagażnika !!! rotfl Jutro jestem w GoSporcie po krążek.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sporty zimowe

PitS pisze:Nie rób smaka, bo poszedłem na strych po swój kij hokejowy (Wostok) i uzmysłowiłem sobie że trzymam go odwrotnie niż gdybym grał BH oburęczny.
U mnie miałbym nawet z kim grać w hokeja, bo paru znajomych od lat w zimie tłucze ale tak dawno nie jeździłem na łyżwach, że pomimo "dobrej" hokejowej wagi długo bym na nogach nie ustał. Gdzieś koło piątej klasy podstawówki, narty na dobre wygrały z łyżwami i tylko sporadycznie pojawiałem się na lodzie ale hokej, a zwłaszcza oglądany na żywo to kapitalna gra.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sporty zimowe

Ja jeżdżę z powrotem od paru lat i mnie to bawi również z czystej miłości własnej. rotfl
Uwielbiam tą zazdrość w oczach jak jeżdżę tyłem :-)
Ale położył mnie w zeszłym roku prezes dużej miejskiej spółki, całe lodowisko przestało jeździć.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Sporty zimowe

Ej, smutno mi, jak piszecie o łyżwach!
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Sporty zimowe

Ta bramka była świetna, szkoda że zobaczyłem ją dopiero w powtórce rotfl ... Dlatego nie oglądam hokeja bo nie widzę krążka i nie wiem co się dzieje :? .

A w ogóle to gdzie jest hokej? :wink:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Sporty zimowe

Obecny. :]
Zgadzam się, że oglądanie hokeja wymaga dobrej jakości sygnału, inaczej to więcej domyślania się. NHL miodzio, ale czemu nikt się jeszcze nie zająknął nt narciarstwa alpejskiego? Bardzo pokrewna dyscyplina do naszej, jest i technika, siła, możliwości adorowania sprzętu a i adrenaliny nie brakuje, nawet dobrze ustawione lenie patentowane ( w sensie trenerzy tenisa) często-gęsto są jednocześnie instruktorami nart.
I ma podobną zaletę jak tenis - nawet osoby niejeżdżące mogą miło spędzić czas na stoku. Najwyżej ktoś je zniesie do bazy. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Sporty zimowe

hokej pisze:Obecny. :]
... ale czemu nikt się jeszcze nie zająknął nt narciarstwa alpejskiego? Bardzo pokrewna dyscyplina do naszej, jest i technika, siła, możliwości adorowania sprzętu a i adrenaliny nie brakuje, nawet dobrze ustawione lenie patentowane ( w sensie trenerzy tenisa) często-gęsto są jednocześnie instruktorami nart.
Nie ma o czym gadać
Przyczyną są zaniedbania koncernów odpowiedzialnych za smary! Jest ich kilka, produktów mają też tylko po parę sztuk. Tenisistom skutecznie wytłumaczono że bez kilkuset różnych naciągów, nie byliby w stanie dobrze grać. Narciarz nie ma takich dylematów. Chociaż ostatnio zaczęły się kąty ostrzenia krawędzi, narty z podwójnym radiusem, rockery! :wink: Mnie osobiście przeraża zamiłowanie naszych rodaków do za krótkich nart! :/
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Sporty zimowe

Miałem paru takich znajomych, którzy narty pow. 165cm traktowali olewająco. Namówiłem ich na wypad na lodowiec, Hintertux. Już drugiego dnia stali w kolejce w wypożyczalni, a ja miałem ubaw. :::yay:::
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Sporty zimowe

Jak mają krótkie narty to łatwiej jest udawać króla stoku... w Białce. :wink:

Oglądałam dwa razy, na żywo, zawody w Cortinie i to świetna zabawa. :::gd:::
I jeszcze bombardino na stoku. :::yay:::
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sporty zimowe

hokej pisze:Bardzo pokrewna dyscyplina do naszej, jest i technika, siła, możliwości adorowania sprzętu a i adrenaliny nie brakuje, nawet dobrze ustawione lenie patentowane ( w sensie trenerzy tenisa) często-gęsto są jednocześnie instruktorami nart.
I ma podobną zaletę jak tenis - nawet osoby niejeżdżące mogą miło spędzić czas na stoku. Najwyżej ktoś je zniesie do bazy. :D
O nartach już trochę naprodukowaliśmy: :D
viewtopic.php?f=155&t=1236
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Sporty zimowe

hokej pisze:Miałem paru takich znajomych, którzy narty pow. 165cm traktowali olewająco. Namówiłem ich na wypad na lodowiec, Hintertux. Już drugiego dnia stali w kolejce w wypożyczalni, a ja miałem ubaw. :::yay:::
Ja natomiast mam ubaw, kiedy na kanapie po np 14-tej zaczynam słyszeć że stok jest popsuty, nie da się jeździć, trzeba wszystko "przeratrakować". Zawsze wtedy sprawdzam jakie narty ma osoba głosząca tego typu teksty i z reguły jest to dumny posiadacz "slalomek" 155 cm!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sporty zimowe

Jak na mój gust to nie jest kwestia długości nart, tylko tego, że mnóstwo osób przyzwyczaiło się do przygotowanych tras (również w Polsce) i nie pamięta lub nie chce pamiętać czasów kiedy łatwiej było spotkać na ulicy Ferrari niż ratrak na stoku, a już widok takiego, który by nie stał tylko wyrównywał stok był równie rzadki co widok Yeti.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Sporty zimowe

ppeter pisze:Jak na mój gust to nie jest kwestia długości nart, tylko tego, że mnóstwo osób przyzwyczaiło się do przygotowanych tras (również w Polsce) i nie pamięta lub nie chce pamiętać czasów kiedy łatwiej było spotkać na ulicy Ferrari niż ratrak na stoku, a już widok takiego, który by nie stał tylko wyrównywał stok był równie rzadki co widok Yeti.
Kwestia techniki i sprzętu. Do tzw. turystyki narciarskiej mam narty 177 cm (dłuższych nie było :( ), posiadające 85 mm "pod butem". W wypadku "rozjechanego" stoku wystarczy utrzymać dosyć wysoką prędkość. Narty się nie zakopią!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sporty zimowe

Technika i owszem, sprzęt trochę mniej bym obwiniał, prędzej objeżdżenie w danych warunkach.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Sporty zimowe

ppeter pisze:Technika i owszem, sprzęt trochę mniej bym obwiniał, prędzej objeżdżenie w danych warunkach.
To jest podstawowy element, ja z dzieciństwa pamiętam, że dzień na stoku ( jeśli w nocy padało) zaczynaliśmy po kolana w śniegu , w południe były ogromne muldy, a ratrak zastępowali "panowie wyciągowi z łopatami". rotfl
Nijak się to ma do dzisiejszego porannego lekko zmrożonego "sztruksu" po którym się tak dobrze jeździ.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Sporty zimowe

I jak tu nie uwielbiać NHL? :]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jAOKAkEN7SI[/youtube]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Sporty zimowe

Nigdy nie widziałem tak zabawnego samobója. ;-P

Najbardziej z zimowych sportów lubię narciarstwo alpejskie, bo sam jeżdżę. Liczę, że za 10 dni będzie w Szczyrku wystarczająco dużo śniegu, żeby pojeździć!
Elf pisze:(...)hokej - genialny.
Czym sobie na to zasłużył? Chwalił Twoje sałatki? rotfl
HeadShot pisze:
Martinek pisze:Jakie znaczenie dla atrakcyjności danej dyscypliny jest to, ilu Polaków ją ogląda?
Też w gimnazjum chciałem być tak hipstersko ironiczny i błyskotliwy na każdym kroku, po pewnym czasie z tego się wyrasta. :)
Ja gimnazjum skończyłem ponad 10 lat temu, a jeszcze nie wyrosłem. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Sporty zimowe

Chyba Cię Gary zasmucę - śniegu nie ma prawie nigdzie. :?
Jadę jutro do Karpacza i z braku śniegu będę w kółko grał... w tenisa. :)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sporty zimowe

hokej pisze:Chyba Cię Gary zasmucę - śniegu nie ma prawie nigdzie. :?
Jeszcze do wczoraj bardzo dobre warunki do jazdy miałem w odległości 40km (chociaż jeszcze dzisiaj tam jeżdżą), teraz musiałbym pojechać trochę dalej, Ustrzyki lub Krynica.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Sporty zimowe

Z zimowych sportów lubię tenis. Ale jak nie ma więcej niż 5 st. to wytrzymuję max pół godziny na ściance.
Piotr Szyba.

Wróć do „Inne sporty”