Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Pro Staff Classic?

Odbijałem dzisiaj takim sprzętem - https://picasaweb.google.com/1112452621 ... onProStaff# - było bardzo interesująco!
Nie widziałem jeszcze takiej rakiety na żywo, wiem, że ma głowę 95" oraz przeplot 16x18 a ciekawią mnie pozostałe parametry - czy ktoś je zna? Diablo na pewno ;)?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro Staff Classic?

Wilson Pro Staff 6.1 Classic, tzw. "edberg", bańka 95.
Klasyczna rama, mocno sztywna w odczuciu (RA 68). Była też wersja Stretch i OS.

95 sq. in. / 613 sq. cm.
27 in. / 69 cm
12.4 oz/ 352 g
10HL
SW: 332
RA: 68
Profil: 22 mm
Kompozyt: 10% hyper carbon, 90% graphite, kevlar
Struny: 16 x 18
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

Którym Edberg nota bene nie grał.

A jak chciałem dać do gry ten sam model ale w wersji Stretch to się nie chciało :P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro Staff Classic?

A czym Edbi pomykał, PS-em 6.0 w wersji 95?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

Przemalowaną 85-tką. Są piękne foty...
0001.jpg
0001.jpg (67.57 KiB) Przejrzano 8685 razy
0002.jpg
0002.jpg (87.86 KiB) Przejrzano 8685 razy
0003.jpg
0003.jpg (57.08 KiB) Przejrzano 8685 razy
0004.jpg
0004.jpg (106.28 KiB) Przejrzano 8684 razy
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro Staff Classic?

To że grał PS-em 6.0 to wiem bo swego czasu ganiał po korcie w oryginalnym malowaniu. Ale wydawało mi się że jednak 95-tką. Ta była bardziej przyjazna, lżejsza, rama 20mm i łeb 95.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

Pro Staffem 6.0 95 grał po zakończeniu kariery...
Edberg_ChampionsTour_1.jpg
Edberg_ChampionsTour_1.jpg (88.62 KiB) Przejrzano 8677 razy
Edberg_ChampionsTour_2.jpg
Edberg_ChampionsTour_2.jpg (55.62 KiB) Przejrzano 8677 razy
PS Classic'em 85 grał bardzo krótko.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Pro Staff Classic?

El Diablo pisze:A jak chciałem dać do gry ten sam model ale w wersji Stretch to się nie chciało :P
A czym się różni od tego wersja Stretch?

Odbijałem nią 10 minut i tak właśnie myślałem, że jest cięższa od moich Blx 6.1 Team ;-P
A tak na serio, to nie sądziłem, że jest to ~50 gram i to jest zagadka, bo wcale tego aż tak nie czułem? Tak jak pisałem w innym temacie: 6.1(18x20) zarówno Blx, jak i [K]Factor, pomimo tego, że są minimalnie lżejsze "urwały" mi rękę a ta nie - dlaczego?
Odbijałem po 1,5h grania swoją rakietą i ręka była rozgrzana, balans na oko był jaki sam (lekko na rączkę) - może o to chodzi?
Poza tym odczucia to - znacznie większy power niż w mojej (mogła być trochę mocniej naciągnięta, jakiś Pro's Pro), uzyskanie rotacji też znacznie łatwiejsze, przeplot, chyba nie, bo w samym środku główki struny były jakby gęściej niż w Blx-ie, to chyba też od masy?
Jak na taki krótki czas, to pierwsze wrażenie pozytywne, oczywiście, żeby ją poskromić, to technika musi być jak najlepsza i na pewno trzeba by było się do niej przyzwyczaić.
Najgorsze jest to, że pierwsze wrażenie, to pierwsze wrażenie, ale być może po pewnym czasie okazało by się, że się dla mnie nie nadaje, ze względu na zdrowie.
No i jeszcze materiał, tak jak pisałem gram w tenisa niewiele ponad dwa lata, czyli wszystkie rakiety jakie widziałem i dotykałem są "plastikowe" a ta była jakby "metalowa" ;) !
To doświadczenie, to dobra informacja, przed decyzją, czy kupić tego nowego Pro Staffa 95, który nie powinien być cięższy niż 330 gram - DZIĘKI PANOWIE!

P.S. Ciekawostka - nie wiem czy ten Pro Staff Classic przedstawia jakąś wartość, wg stanu zapewne nie, ale on leży "nie chciany" na kortach tam gdzie gram!? :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

OscaroGee pisze:A czym się różni od tego wersja Stretch?
Długością i przeplotem (18x20).
OscaroGee pisze:P.S. Ciekawostka - nie wiem czy ten Pro Staff Classic przedstawia jakąś wartość, wg stanu zapewne nie, ale on leży "nie chciany" na kortach tam gdzie gram!? :)
Wartość kolekcjonerską? Dobre szpadle, powiedzmy cenione bardziej niż nCode itp. ale żeby to był powiedzmy kaliber Prestige Classica to nie.
OscaroGee pisze:A tak na serio, to nie sądziłem, że jest to ~50 gram i to jest zagadka, bo wcale tego aż tak nie czułem?
Żadna zagadka - mocny balans HL.
OscaroGee pisze:Poza tym odczucia to - znacznie większy power niż w mojej...
To znaczy tylko tyle że potrafisz ją dobrze rozpędzić, a jak rozpędzisz ciężką ramę to i moc się znajdzie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pro Staff Classic?

Dawno temu byłem użytkownikiem tych ram. Generalnie to straszna decha, w praktyce jak deska do krojenia mięsa :).
Jest sztywniejsza w odczuciu niż parametry wskazują. Wciągałem to cudo na 28kg-27kg i grało mi się dobrze O_O.
Potem, po wielu latach (może po 10-12) wpadła mi ta rama w rękę. Wyszedłem na kort i to był dramat, zupełnie nie mogłem sobie z nią poradzić.
O dziwo o wiele lepiej sobie teraz radzę z PS 6.0 85 niż jak myślę radziłbym sobie z tym modelem, który na papierze wygląda mniej ekstremalnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Pro Staff Classic?

Nie znam się jakoś super na rakietach, wolę grać, a nie patrzeć na nazwy lub cyferki, ale miałem okazję poodbijać Wilsonem Hyper Pro Staffem 6.1, czy jak to się tam zwie (napisałem wszystko, co wyczytałem na ramie, od ewentualnego sprostowania jest ED rotfl ). Rakieta nie dla mnie, ale od czasu do czasu na chwilę? Czemu nie. Fajnie gra się tym woleja, nawet przy mojej przeciętnej technice jestem w stanie zagrać przyzwoite woleje. Skrót też pewny i z czuciem. Problem miałem przy serwisie (ale cały dzień źle serwowałem, więc może dlatego), jakoś strasznie mi ciążyła, miałem problem z timingiem. Podobnie z głębi. Nie mogłem tej rakiety okiełznać. Jak byłem w defensywie, to nie nadążałem, była dla mnie za ciężka. Za to przy grze z miejsca - miałem za dużo mocy. Jak już ją rozpędziłem, to grałem aż za szybko. :-| Niemniej do gry przy siatce - bardzo przyjemna packa, a podejrzewam, że ktoś z lepszą techniką serwisową również przy tym uderzeniu miałby spory komfort, więc do gry s&v - idealna.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

Ja takową gram. Moja waży 375g z naciągiem. Generalnie to jeszcze do niej nie dorosłem, ale poddaję się jej karceniu. Jak próbuje innych rakiet, to potem wracam z chęcią do tej. Ja ją wciągam na 23/22kp i mam chyba w tym miejscu równowagę między mocą, a kontrolą. Jak się jej nie zakręci na nadgarstku i nie da spinu, to nie ma szans żeby piłka się zmieściła przed publicznością (o linii końcowej nawet nie wspomnę). Rakieta nie wybacza, ale jest stworzona do uderzeń kończących. Trochę mi w niej brakuje balansu na główkę, rotacji i jeszcze czegoś, czego nie umiem określić, ale póki co nic lepszego nie znalazłem.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
rdza
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 1 sie 2010, 10:43

Re: Pro Staff Classic?

hitman pisze: Trochę mi w niej brakuje balansu na główkę, rotacji i jeszcze czegoś, czego nie umiem określić, ale póki co nic lepszego nie znalazłem.
Z balansem na główkę to dopiero byłby młot. :idioticus:
Nie wyobrażam sobie, kto mógłby tym grać. rotfl
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

Pozwolę sobie skrobnąć coś o tej rakiecie.

Jest to najlepsza rakieta, jaką miałem w ręku. Ma w sobie ogromną grywalność, która sprawia, że nic innego mi nie pasuje. Najważniejsze w tej rakiecie to fakt, że jest jakby "posłuszna", tzn. robi to, co chcesz aby robiła. Dla niezaawansowanych graczy jest to minus, bo nie kontrolują swoich odbić, przez co każde niedokładne zagranie zamienia się w stracony punkt. Jednak dla graczy zaawansowanych staje się bardzo wdzięcznym szpadlem. Jest bardzo precyzyjna i ma w sobie dużo agresji, która sprawia, że trzeba grać zdecydowanie i luźno. Każde zawahanie czy niepotrzebne spięcie skutkuje autem albo siatką. Dlatego nie nadaje się do gry w wolnym tempie i na grę zachowawczą. Jest to rakieta dla graczy atakujących, którzy cały czas nadają tempo. Ma w sobie niebywałe przyspieszenie. Pomimo balansu mocno na rączkę ma i tak bardzo dużo mocy i nadaje się zarówno do topspinowej, jak i płaskiej gry. Ze względu na swoją masę (356 gr bez naciągu) należy ją wciągać nisko, tj. max 23 kg (przy naciągu poliestrowym). Bez tego nie czuć piłki na rakiecie, bo przy masie rakiety piłka wydaje się lekka jak piórko i nie można jej wyczuć. Dlatego też najlepiej się gra nowymi piłkami, bo są jeszcze ciężkie (nie straciły dużo filcu) i wchodzą głęboko w naciąg i długo zostają na rakiecie, co sprawia, że je dobrze czuć. Zatem jej największym atutem jest ów efekt katapulty, który daje przyspieszenie i precyzję uderzeń, więc jest to rakieta dla chirurgów, którzy nadają tempo. Cholernie ciężko się nią gra z graczami "usypiającymi", tzn. z takimi pusherami, którzy ciągle odgrywają martwe piłki i zwalniają grę (usypiają). Za to jest bardzo wdzięczna w grze z graczami, którzy sami z siebie uderzają mocno piłkę, bo można wykorzystywać ich siłę. Ze względu na moc, którą posiada trzeba koniecznie mieć dobrą technikę, tzn. luźne uderzenie (gra sama rakieta, bez siły pochodzącej z mięśni), luźny nadgarstek, bardzo dobre i regularne domknięcie uderzenia oraz nawyk uderzania przed sobą z wejściem w piłkę. Dlatego też ta rakieta wymaga nieustannie dobrej dyspozycji, tzn. bycia w formie i bycia najedzonym i wyspanym. Jak się nie jest w formie, to po prostu jej poziom trudności nie pozwala wygrywać. Za dużo błędów się wtedy robi. Nie można się też za nią brać jeśli nie umie się z natury (samemu) robić postępów w grze. Na początku jest bardzo trudna, ale każdy, kto ma zmysł zwycięzcy od razu wyczuje jej ogromny potencjał. Dla początkującego lub niezaawansowanego gracza pierwsze 3-4 lata grania tą rakietą oznaczają same porażki. Dopiero później daje ona dużo postęp i przewagę. Dla kogoś, kto nie umie przebrnąć tych początków będzie bezużyteczna. Ale dla kogoś, kto wie czego chce (ciężko na początku, łatwo na końcu) jest to idealny wybór. Pomimo lat, nadal jest ceniona przez dużą liczbę graczy, a Wilson ostatnio wydał jak gdyby kontynuację tego produktu - Pro Staff Six.One BLX 95. Różni się ona trochę od pierwowzoru, bo jest bardziej miękka, ale nie mogę nic więcej powiedzieć, bo nią nie grałem. Klasyczny PS 6.1 chodzi czasem na Allegro w cenach 100-150 zł. Ja kupiłem ją kiedyś okazyjnie na Allegro za 55 zł. Długi czas leżała u kumpla, ale potem ją wziąłem na kort. Przy około 4-5 odbiciu trafiłem jakoś tak bardzo centralnie i nagle poczułem w jednym uderzeniu, że ma w sobie "to coś". Nagle po prostu poczułem na niej piłkę i to, jak oddała jej energię i widziałem jak mocno piłka poszybowała na drugą stronę i już nie mogłem "tego czegoś" znaleźć w innych rakietach. W specyfikacji z neta można przeczytać, że jej sztywnośc to 72 RA, ale raczej nie jest ona aż tak sztywna. Np. Babolat Pure Storm Team wydał mi się sporo sztywniejszy, a także miewałem inne sztywniejsze rakiety w ręku. Podsumowując, jest to rakieta dla atakujących graczy, którzy chcą dominować i zdobywać punkty sami (nie czekać aż przeciwnik da je sam w prezencie). W związku z tym wymaga zdecydowania i dużego tempa gry, aby wydała z siebie to, co najlepsze. Jeśli nie jesteś takim graczem, omiń ją. A jeśli jesteś, musisz spróbować (choćby po to, aby mieć porównanie).

PS. Proponuję zmienić nazwę tematu na "Pro Staff 6.1 Classic 95".
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

Hitman, proponuję Ci bajkopisarstwo. Ten opis jest znakomity na wstęp do bajki. Takie tenisowe "za siedmioma górami, za siedmioma lasami".
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

A może kpiino-pisarstwo? Może myślisz, że skoro do tej pory się nie wykłócałem na forum, to nie potrafię odpowiedzieć na kpinę? Obyś nie odkrył moich ukrytych talentów...
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Pro Staff Classic?

hitman pisze:Obyś nie odkrył moich ukrytych talentów...
Strach się bać. :::peace::: :::XD!:::
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pro Staff Classic?

Myślę, że na ocenę sztywności ma wpływ zużycie, może gdybyś dysponował nową rakietą to odczułbyś różnicę. Momentami miałem wrażenie jakbym czytał o swoich Dunlopach. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

A jakimi Dunlopami grasz? Ja wczoraj testowałem Dunlopa Max Impact 95 i muszę powiedzieć, że tej rakiecie najbliżej do mojego Pro Staffa, choć jest bardziej miękka i ma trochę mniej mocy, ale i tak uderzenia są soczyste. Waga mniejsza, ale za to balans bardziej na główkę, więc wychodzi prawie na to samo.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Pro Staff Classic?

hitman pisze:A jakimi Dunlopami grasz?
Niech zgadnę, hmmm? Dunlop 200G XL?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa

Wróć do „Wilson”