Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Naciąganie rakiet...

Leszek masz fotkę? Z Twojego opisu sądząc to pomyłka!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąganie rakiet...

Sęk w tym że pierwsze dwie struny nie idą na mijano i dwie ostatnie również, więc jeśli to byłby błąd to jakby była raczej jedna. Ale dwie i to dokładnie początkowe i końcowe to raczej odpada błąd, tym bardziej, że struna gruba i żółta mocno w oczy bijąca - widać od razu. Na cienkiej czarnej mogłoby się zdarzyć.
Sam pomyślałem sobie, że może chodzi o powiększenie sweetspot'u.
Fotkę mogę jeszcze zrobić, ale wklejać nie umiem to mogę podesłać do tego co umieją.
Yonex fan
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Naciąganie rakiet...

Błąd "naciągacza". Swoją drogą ... czy regulamin nie określa, że struny mają być przeplatane na zmianę?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąganie rakiet...

wyczesany pisze:Błąd "naciągacza". Swoją drogą ... czy regulamin nie określa, że struny mają być przeplatane na zmianę?
Nie pamiętam czy przepisy mówią, że struny ogólnie muszą przeplatać się wzajemnie czy jest tam napisane, że crossy. Jeśli to pierwsze to owszem, mamy naruszenie zasad.

----------------------------
Fotki Leszka...
Obrazek Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Naciąganie rakiet...

To celowe "spin friendly technology". :) Jest jeszcze wersja z przeplataniem "dwa górą, dwa dołem".

W obu wypadkach jest mniejsze tarcie mainy vs crossy, ale są też wszystkie wciągnięte, więc rama nie powinna dostać ekstra obciążeń i pójść w drzazgi.

Nigdy czymś takim nie grałem, więc nie wiem, czy działa. IMHO nie podpada pod spagetti, więc jest zgodne z regulaminem.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Naciąganie rakiet...

Przepisy mówią, że struny muszą być przeplecione ze sobą równomiernie i jednolicie na całej powierzchni naciągu. Jeśli zatem rakieta została tak naciągnięta celowo, nie jest to zgodne z przepisami !

Mi wygląda to raczej na nieuwagę serwisanta przy przeplataniu crossów. Wiekszość strun poziomych przeplatana jest przez wszystkie piony. Czyli każdy cross zaczynamy zawsze pod lub zawsze nad pierwszą struną pionową - niezależnie czy z lewej czy z prawej strony główki. Wyjątek stanowią skrajne crossy (na górze i na dole), gdzie główka zwęża się i crossy przeplecione są przez dwa (skrajne) piony mniej. Jeśli wtedy serwisant nie uważa i jedzie dalej "pierwsza zawsze pod/nad", wychodzą takie babole.

Swoją drogą, przez taki przeplot/błąd tarcie między pionami a ostatnimi dwoma poziomami jest trochę mniejsze. Czy ma to wpływ na snap back i generowanie rotacji ... Może warto przetestować. ;)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąganie rakiet...

Lechu67 pisze:Dostałem rakietę do testów (Yonex Ezone DR 100 lite) naciągnięta chyba oryginalnie lub przez polskie przedstawicielstwo.
Lechu, naciąg naciągiem, napisz proszę jak poszły testy rakiety? :-)
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąganie rakiet...

golp pisze: Lechu napisz proszę jak poszły testy rakiety? :-)
:D Kupuję już 2 szt :D . Skrobnę coś w wolnej chwili w wątku o rakietach.
Yonex fan
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Naciąganie rakiet...

golp pisze:
Lechu67 pisze:Dostałem rakietę do testów (Yonex Ezone DR 100 lite) naciągnięta chyba oryginalnie lub przez polskie przedstawicielstwo.
Lechu, naciąg naciągiem, napisz proszę jak poszły testy rakiety? :-)
Chłop ma nawet slipki z logo "jonka", a Ty go pytasz jak testy? I myślisz że napisze, że kiepsko O_O ? To tak jakbyś Macierewicza pytał czy był zamach! rotfl rotfl rotfl Albo wmawiał mi że Monica Bellucci musi chodzić do toalety żeby zrobić ... siku ;) Przecież wiadomo że ona takich rzeczy nie musi robić...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Naciąganie rakiet...

Zaskakująco dużo wiesz o bieliźnie Lecha...:)

A bardziej w temacie - też czekam na jakąś recenzję tej ramy!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Naciąganie rakiet...

Artlight pisze:Zaskakująco dużo wiesz o bieliźnie Lecha...:)

A bardziej w temacie - też czekam na jakąś recenzję tej ramy!
"Sie bywa" na TF-ach to się wie. :wink:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąganie rakiet...

keicam pisze:
Artlight pisze:Zaskakująco dużo wiesz o bieliźnie Lecha...:)

A bardziej w temacie - też czekam na jakąś recenzję tej ramy!
"Sie bywa" na TF-ach to się wie. :wink:
To mnie się zaraz przypomina jak na TF-ie w 2009 czy 2010 Mechanik marudził, że by sobie maszynę do naciągania kupił.
Na to Oleczka25 zapytała szybko - A co ty chcesz Jasiu nią naciągać, chyba sobie napletek ...
Długo nie mogłem przestać płakać ze śmiechu. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Naciąganie rakiet...

Również stawiam na błąd, tym bardziej, że pierwsze/ostatnie często "wchodzą" w ramę pomijając skrajną pionową.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Naciąganie rakiet...

Mam takie pytanie.
Dałem do naciągnięcia rakietę (Yonex Ezone 107) i poprosiłem o naciągnięcie pionów i krosów z różnicą 1 kg (24/23kg).
Teraz zauważyłem, że mam tylko 2 guzki. Czy możliwe jest naciągnięcie z inną siłą pionów i krosów i zastosowanie tylko 2 guzków?
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Naciąganie rakiet...

Robinson pisze:Mam takie pytanie.
Dałem do naciągnięcia rakietę (Yonex Ezone 107) i poprosiłem o naciągnięcie pionów i krosów z różnicą 1 kg (24/23kg).
Teraz zauważyłem, że mam tylko 2 guzki. Czy możliwe jest naciągnięcie z inną siłą pionów i krosów i zastosowanie tylko 2 guzków?
Możesz mieć różnie wciągnięte piony i poziomy nawet jeśli stringer robi tzw. one-piece, czyli wiąże na dwa, a nie cztery, węzły.

Guzki... O_O. Jakbym wyczuwał jakieś guzki, to bym koniecznie pobiegł do lekarza. Zdrowie ma się jednak tylko jedno. :::fcplm:::
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąganie rakiet...

Jak chcesz to każdą jedną strunę i pion i poziom można naciągnąć inaczej. Dwa supły, czy cztery, o niczym nie świadczą w tym zakresie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Naciąganie rakiet...

Guzki, supły, węzły .. ;)
OK, dzięki za info.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąganie rakiet...

Akurat guza to sobie można najwyżej na głowie nabić ... na przykład rakietą ;)
Jak nie widzisz, że jest to supeł z naciągu to czas na wizytę u okulisty :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Naciąganie rakiet...

Czytam jednak, że Yonex zaleca naciąganie rakiety naciągiem w dwóch częściach, a nie z jednej, tak jak zostało u mnie naciągnięte.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąganie rakiet...

Trzeba było zwrócić na to uwagę naciągaczowi :) Jak nie powiesz jak chcesz to naciągają z reguły według własnego uznania.
Obrazek
_____

Wróć do „Jak to wykonać?”