Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Kojiro pisze:No to dzisiaj już uderzyłeś ;)

Panowie, planuję wciągnąć na moją setkę Tecnifibre X-tra Dynamic Biphase 1,33mm. Jakieś przeciwwskazania? Na ile wciągać, przy preferowanej płaskiej grze? A może Isospeed Axon Mono?
W moim przekonaniu Technifibre ma zbyt dużą średnicę do takiej główki. Prawdopodobnie, pomimo, że to dynamiczny naciąg będziesz miał problemy z dynamiką, jeśli nie zejdziesz poniżej 23 kg. Będzie też pewnie trudno o sensowną rotację do slajsa i rotacyjnych serwisów. Co zyskasz? Zapewne kontrolę, ale moim zdaniem to zbyt duży koszt, tym bardziej, że ta rakieta jest wyprodukowana pod kontrolę, więc, jeśli wciągniesz coś cieńszego nie stracisz innych możliwości, a z kontrolą nie będzie problemu. Myślę, że średnica 1.2 to sensowny wybór do 90-tki. Osobiście grałem Luxem BB Original'em 1.3 wciągniętym na 25,5/24,5 kg i rakieta była, jak martwa. Fakt, że to zupełnie inny naciąg, ale kwestie delikatnej nawet rotacji są problematyczne, no i ta kiepska dynamika.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

A Luxilon BB Alu Power Rough, albo IsoSpeed Axon Mono na 25kg będzie ok?
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

IsoSpeed Axon Mono nie grałem, Luxilon BB Alu Power Rough to mój nr jeden, ale nie mogę nim grać ze względu na nikłą przyjazność dla ręki. Nie wiem, czego oczekujesz od tego setup'u, z jaką siłą zwykle naciągałęś tą ramę i jakimi strunami, więc nie mogę Ci uczciwie nic doradzić.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Jak chcesz BB, to lepiej wciągnij kilogram niżej.
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Do tej pory wciągniety jest fabryczny Synthetic Gut Explosive 16, podejrzewam, że na jakieś 27-30. Miałem go zmienić jak strzeli, ale ten naciąg jest niezniszczalny. Ogólnie gra mi się tym spoko, bo gram płasko, ale chciałbym dołożyć powera i troszkę spinu. Do tej pory grałem z kumplem, który dawał mi chodzić do siatki i ogólnie ta rakieta sprawdzała się idealnie. Wczoraj jednak zagrałem z nowym przeciwnikiem (pozdro Logi ;)) i okazało się, że większość wymian muszę spędzać wyrzucony za linię końcową. No i tutaj wychodzą wady fabrycznej specyfikacji tej rakiety. Chciałbym też żeby naciąg się nie przesuwał no i raczej chciałbym pozostać w zakresie zalecanym przez producenta (25-30kg).
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Z moich doświadczeń wynika, że zakres podany przez producenta nie ma szczeólnego znaczenia, zwłaszcza przy schodzeniu w dół. Z tego, co piszesz to po pierwsze pomyślałbym o czymś o mniejszej srednicy np.1.2 i mniejszej sile np 24/23 dla ułatwienia sobie rotacji i dodania mocy. Nie chcę szczególnie zachwalać swojego faworyta w tej ramie, czyli Kirschbauma Pro Line No II 1.2, ale jeśli go wypróbujesz na poziomie 24/23 nie będziesz zawiedziony, w kontekście meczów, takich, jak ta z Logim. Daję Ci jakieś 70 % szans na zadowolenie :).
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Tylko, że moja technika nie umywa się do Twojej i pewnie nie opanuję trampolinki ;). Czytałem też bardzo pochlebne opinie o Weiss Cannon Silverstring i w sumie zastanawiam się miedzy tymi trzema: LBB AP Rough, IS Axon Mono i WC Silverstring.
Kirschbaumów niestety nie mają w Strefie Tenisa, a chcę zmienić naciąg dzisiaj po pracy, może następnym razem go wypróbuję ;).
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Musisz poeksperymentować. To najlepsza droga. Powodzenia.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Siedzi Silverstring 1.25 na 25 kilo ;). Mam nadzieję, że jutro uda się przetestować.
W[cenzura]e ;)
migjed
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:33
Lokalizacja: Opatów

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Ta rakieta jest świetna. Świetna kontrola i rama bardzo manewrowalna. Ostatnio wciągnąłem do niej Pro's Pro Cyber Spin na 20 kg. Wbrew obawom zostało naprawdę dużo kontroli i nie ma efektu trampoliny.

Czy ktoś z forumowiczów dokładał ołów na główkę w celu poprawy stabilności (3&9)?
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Stary wątek na nowe czasy! Właśnie zakupiłem Biomimetic F100 Classic – rakietę dwie generację dalej od opisywanej. Jak się wszyscy pewnie domyślają – tą bardzo trudno dziś dostać.

Wiele osób ją chwaliło i stawiało blisko AeroGel 4D 100 - gdyż następca Biomimetic 100 - miał także grono przeciwników. Może kiedyś uda mi się AeroGel 4D dostać, to porównam.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Obrazek

Tak coś takiego wygląda.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Yhr1976 pisze: Może kiedyś uda mi się AeroGel 4D dostać, to porównam.
Jakby co chętnie odstąpię, jeśli go znajdę w piwnicy... Leżakuje sobie już swoje, a toć przecie nie wino. :D
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Pewnie!
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Dunlop”