Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex Super Grap, Pacific X Tack Pro & Unique Tourna Tac XL

Wstęp...
Jako że wiele o overach napisać nie można postanowiłem zrobić recenzję porównawczą trzech overów które służyły mi jakiś czas, a mianowicie:
Yonex Super Grap (białe, czarne)
Pacific X Tack Pro (białe)
Unique Tourna Tac XL (niebieskie)

Odczucia...
Wszystkie 3 owijki zaliczają się do kategorii owijek "lepkich". Jednakże różnią się one i to dość znacznie... postaram się dokonać porównania w kilku istotnych wg mnie kategoriach.

Grubość... najcieńszym overem z tej grupy jest oczywiście Tourna Tac (0,4mm), następnie X Tack Pro (0,55mm) i na końcu Super Grap (0,6mm). Niby małe różnice ale nawet między Yonexem, a Pacificem można wyczuć różnicę. Pod kątem "czucia rączki" niekwestionowanym liderem jest Tourna. Over minimalnie pogrubia rączkę, a znajdująca się pod nim skóra jest wyczuwalna.

Lepkość i "czucie"... spośród wymienionych overów najbardziej lepkie są X Tack Pro, najmniej Tourny. Super Grapy plasują się mniej więcej w środku... Jeśli chodzi o czucie to X Tack Pro są najbardziej "suche" ze wszystkich overów co muszę przyznać bardzo mi w nich przeszkadzało. Przez ten fakt wydawały się bardziej szorstkie i nieprzyjemne w dotyku niż dwie pozostałe. Najbardziej "mięsistym" overem przez co również najbardziej komfortowym w mojej ocenie był Yonex Super Grap JEDNAKŻE dot. to tylko białej wersji kolorystycznej. Czarne Super Grapy są w moim odczuciu bardziej suche i zdecydowanie mniej "mięsiste" przez co znacznie mniej komfortowe. Dość powiedzieć że od czarnej wersji doświadczyłem znacznie spotęgowanych otarć oraz pęcherzy co nie miało miejsca kiedy używałem białych Super Grapów. Tak więc pod względem lepkości w moim odczuciu najlepiej "wyważone" są Yonexy w białej wersji kolorystycznej, są one również najbardziej komfortowe spośród wymienionych.

Długość... niby nic, a jednak. Lubię kiedy over osłania całą owijkę bazową. W przypadku Yonexa oraz Pacifica nie było z tym problemów. Niestety w przypadku Tourny mimo iż była to wersja XL owijka była po prostu za krótka aby pokryć rączkę moich przedłużanych kijków. Cóż nie jest to nic nowego dla tych którzy mieli do czynienia z tymi owijkami. Być może wersja XXL wystarczyłaby aby owinąć całą rączkę w moich ramach jednakże nie widzę powodu aby płacić więcej niż za pozostałe overy tylko dlatego że producent próbuje wycisnąć z klienta ostatniego grosza.

Łatwość zakładania... niekwestionowanym liderem są tutaj Super Grapy. Najłatwiejszy over do zakładania. O ile Tourny bardzo łatwo się rozciągają, a X Tack Pro mają tendencje do ześlizgiwania się tak Yonexy mógłbym zakładać jedną ręką z zasłoniętymi oczami.

Podsumowanie...
Nie na darmo Yonex Super Grap jest niepisanym standardem jeśli chodzi o owijki wierzchnie na świecie. Niewygórowana cena, niemal dowolna kolorystyka, świetny komfort, łatwość zakładania i w mojej opinii optymalna lepkość sprawia iż jest to niedościgniony lider wśród overgripów.



Uwaga: Recenzja jest własnością Tenis.net.pl. Kopiowanie i wszelkie manipulacje bez zgody Administratora zabronione.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Yonex Super Grap, Pacific X Tack Pro & Unique Tourna Tac XL

Ja akurat przeszedłem z SuperGrap'ów (białych) właśnie na Tourna Tac XL (niebieskie).
Decyzję podjąłem na bazie dwóch rzeczy:
- Lepiej czuję rakietę i skórzaną bazówkę właśnie w Tournach. SG są świetne ale dla mnie zbyt gąbczaste.
- TT lepiej się sprawują jak wyschną niż SG. Yonex po wyschnięciu zaczynał mi się wałkować i zsuwać. TT tego nie robią.

Wytrzymałość obie owijki mają podobną. TT się o wiele gorzej zakłada - tutaj liderem są jednak SG.

PS. Na moim rozmiarze rączki 4 (4 1/2) TT XL starcza w sam raz.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex Super Grap, Pacific X Tack Pro & Unique Tourna Tac XL

ESP pisze:Lepiej czuję rakietę i skórzaną bazówkę właśnie w Tournach.
Zgadzam się, zresztą tak napisałem ;).
El Diablo pisze:Pod kątem "czucia rączki" niekwestionowanym liderem jest Tourna. Over minimalnie pogrubia rączkę, a znajdująca się pod nim skóra jest wyczuwalna.
ESP pisze:PS. Na moim rozmiarze rączki 4 (4 1/2) TT XL starcza w sam raz.
Tutaj chodzi nie o rozmiar (obwód) rączki, a o długość. Ja gram 28 calowymi ramami także rączki są znacznie dłuższe.
Może się pokuszę o XXL... skoro jest dostępny w Polsce mogę w sumie spróbować. Poza tym XXL to brzmi dumnie! rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Pozostałe”