Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Völkl Power Bridge 6 Attiva

Cześć,
czy ktoś z Was drodzy forumowicze słyszał coś o tym modelu Volkla - Völkl Power Bridge 6 Attiva? Zamierzam sprezentować go mojej żonie, która ostatnio narzeka na Babolata PD Lite (wciągnięty Luxilon Big Banger Alu Power pion, Xcel poziom, 24,5/23,5 kg). Gra nim od pół roku. Twierdzi, że nie czuje, że gra i często nie ma pewności, gdzie poleci piłeczka. Jej poziom NTRP oceniam na 3,0. Ja osobiście zakochałem się, jakiś czas temu w Volklu i pomyślałem, że może przeszczepię część tej miłości mojej żonie. :D Z modeli tej firmy zasadniczo ten wydaje mi się zbliżony parametrami do optymalnej rakiety preferowanej przez małżonkę.

Waga: około 270 do 280 g
Główka: max. 102 cale
Przeplot: 16x19
Balans: okolice równego

Zasadniczo rakieta ma wspierać rozwój a w tym momencie dawać odrobinę mocy z siebie. Niezbyt dużo, aby można mówić o istnieniu kontroli. Gdyby było jeszcze ładnie i komfortowo to byłoby zbyt pięknie, dlatego z urody rakiety możemy zrezygnować :).
Poniżej link do tego modelu na TW:
http://www.tennis-warehouse.com/Völkl_P ... .html#spec

Szczególnie zależy mi na Waszych opiniach na temat tego modelu (jeśli gdzieś słyszeliście) lub Waszego zdania na podstawie parametrów tej rakiety. Styl gry mojej żony na obecnym etapie rozwoju to baselinerka, grająca mocno liftowany forehand (chwyt semi-western) i mniej liftowany dwuręczny backhand.
Oczywiście wiem, że powinniśmy ją przetestować, ale prawdopodobnie nie będzie to możliwe. Wiem też, że to, że ktoś miał, jakieś odczucia na temat tej rakiety, to nie oznacza, że żona będzie miała podobne. Mimo to proszę piszcie, co wiecie...
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Völkl Power Bridge 6 Attiva

O rakietach wypowiedzą się fachowcy. Ja zapytam czy próbowaliście robić coś z naciągiem? Na początek spróbowałbym wciągnąć trochę mocniej/inaczej - 25/26-27 kg. To powinno dać trochę więcej kontroli.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...

Wróć do „Voelkl”