Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Pacific

W przyszłym roku czeka nas uzupełnienie linii Pacifica...
1) Dochodzi jeden model X Force, a mianowicie X Force Pro z przeplotem 18x20. Uważam to za bardzo ciekawe posunięcie, które może poszerzyć grono zwolenników sukcesora Fischera.
2) Dochodzi nowa linia X Feel. Generalnie są to ramy o stałym profilu. Na chwilę obecną będą to dwa modele: X Feel Pro 95 oraz X Feel Pro 90 Vacuum (należący do Legend Collection).

Pro 95 to najprawdopodobniej Fischerowski Comp, natomiast jeśli X Feel Pro 90 to wskrzeszenie starego VT Pro 90 to może być hit. Pytanie czy będzie to rama ceramiczna, jeśli nie to sama matryca tutaj wiele nie zdziała. Niemniej jednak sam fakt iż będzie to rama Vacuum powoduje że szpadel nie powinien cierpieć na brak zainteresowania.

Oprócz ram Pacific wypuszcza nową skórkę...

30 lis 2010, 17:10_________________________
Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył to nowe ramy Pacifica są już do obejrzenia na stronie producenta...
X Feel Pro.90 Vacuum
X Feel Pro.95
X Force Pro 18x20
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pacific 2011

Ramy ciekawe, z przeszłością, pytanie jak z dostępnością u nas i jak się będą sprzedawać? Szału pewnie nie będzie bo nasz rynek jest opanowany przez trójcę - Babolat, Wilson, Head.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific 2011

Pacific idzie wg mnie najlepszą możliwą drogą... Nie dość że wznawia model bardzo ceniony to jeszcze modyfikuje przeplot w jednym z najlepiej sprzedających się Fischerów na końcówce istnienia tej marki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pacific 2011

Iść idzie, ale na naszym rynku za daleko nie dojdzie, taka specyfika. Na innych może będzie się dobrze sprzedawał? Ty powinieneś ED zacząć JCz namawiać na przesiadkę :wink:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific 2011

Zaraz namawiać. Jak szpadle rozklepie to i tak wyboru mieć nie będzie. Ale to nie problem... przelotki te same więc może zgarnąć nawet jakieś stare Fischery z eBay'a.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pacific 2011

Z jednej strony szkoda, że X Fell Pro.95 został "odchudzony" o 10g w stosunku do M-Comp'a, natomiast z drugiej strony to jest w miarę ciekawe posunięcie, model powinien znaleźć szersze grono odbiorców.
Najlepsza wiadomość to reinkarnacja VT Pro Classica 90 (330g) - czy X Fell Pro.90 Vacuum jak nazwa sugeruje też będzie wytwarzany metodą próżniową czy to tylko chwyt reklamowy?
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific 2011

To wie tylko producent. Każdy producent może napisać co chce. My tego nie możemy sprawdzić.

Poza tym należy zwrócić uwagę iż reaktywowana jest matryca. Charakterystyczność VT Classic Pro 90 oraz 98 była między innymi spowodowana kompozycją materiałową. Pierwsze były grafitowo ceramiczne, te będą grafitowe z dodatkiem bazaltu.

Dodatkowo jest to tylko edycja limitowana... ciekawe jaka będzie cena.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pacific 2011

Jako zadowolony użytkownik rakiet Fischera ta oferta brzmi ciekawie :) .

Akurat mi osobiście model X Feel Pro.95 w wersji 320g całkiem się podoba... W modelu Fischera trochę odstraszała mnie właśnie waga 330g... a teraz może być ciekawie :)

Ciekawe na ile podane parametry będą się różniły później z tymi podanymi przez TW :?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Pacific 2011

Skoro X Feel Pro.90 Vacuum ma być serią limitowaną to cena pewnie będzie "okazyjna". Jeśli rama będzie kosztować w okolicach 200$ to moim zdaniem znacznie bardziej będzie opłacało się kupić nowego VT Pro Classic'a 90 na eBay'u - tutaj przynajmniej wiadomo czego oczekiwać po ramie.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pacific 2011

Miałem dzisiaj okazję poodbijać X Forcem Pro. Ciekawa rama, wygląda bardzo fajnie a "gra" jeszcze lepiej. Dużo kontroli, niezła siła i naprawdę super komfort. Mimo, że wciągnięty był w niej Black Code (który dla mnie jest jak plastik) to rakieta dawała same pozytywne odczucia. Nawet uderzenia blisko ramy wydawały się "soczyste" i wcale nie były nie komfortowe. Nadawanie rotacji (choć nie jestem w tym mistrzem) nie przysparzało większych problemów. Bez wątpienia rama godna polecenia i raczej "niszowa". Myślę że w jednym klubie ciężko będzie znaleźć dwóch gości odbijających nimi w tym samym czasie ;) Cena zakupu to podobno 7 stówek, dużo choć nie fortuna. Z drugiej strony za tą kasę można mieć spokojnie Vantage'a z naciągiem nawet ;-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific 2011

Na TW pojawiły się pierwsze nowości od Pacifica...
X Feel Tour
X Feel Pro 95
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pacific 2011

Design śliczny :)

Ta większa miękka strasznie. Trochę jak MG Radical MP.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific 2011

Pacific X Feel Pro 90 Vacuum na TW...

Sztywność na tym samym poziomie co w Fischerach, swingweight natomiast wyższy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pacific 2011

Trochę czasu już minęło a tu rakiet Pacifika za bardzo nie widać w popularnych polskich sklepach tenisowych (typu Sportclub lub Protenis). O Vaccum'ie już nie wspominam nawet bo do tej pory nigdzie nie znalazłem. Na razie tylko na tych stronach pojawił się Pacific:
http://greatsports.pl/tenis-c-6_11.html?filter_id=14
http://mcourt.eu/pacific-cat-167.aspx
http://www.novasport.pl/rakiety/pacific.html

Ktoś wie czemu Sportclub czy Protenis nie wprowadzają tych rakiet do oferty? Fischera mieli...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific 2011

Fischer mimo niskich cen nie miał wielkich obrotów w sprzedaży. Pacific nie ma ich niemalże w ogóle.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pacific 2011

El Diablo pisze:Fischer mimo niskich cen nie miał wielkich obrotów w sprzedaży. Pacific nie ma ich niemalże w ogóle.
Nie chodziło mi o ceny tylko o jakieś rozreklamowanie się. A wstawienie rakiet do tych sklepów które napisałem powyżej (chyba największych w internecie jeśli chodzi o tenis) i danie jakiejś reklamy na stronę główną byłoby lepszym rozwiązaniem niż wstawianie rakiet do mniej popularnych sklepów.
Poza tym mogliby zwrócić uwagę na Kubota który gra Ficherami z tego o ile się dobrze orientuję. Radzi sobie coraz lepiej i dla nich to też mogłaby być jakaś reklama jakby zmienił farbę na Pacifica - nie pokroju Nadala czy Federera, ale od czegoś trzeba zacząć przecież.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific 2011

Tak, Kubot po prostu przyciąga tłumy. Nawet za czasów Fischera nie miał najnowszej farby. Przykro mi ale jesteś zainteresowany tymi rakietami więc sobie dopisujesz...

Gdyby wyniki sprzedaży były dobre to rakiety dalej byłyby pod logiem Fischera, a tak producent, który chciał wejść w rakiety kupił "gotowy produkt".

Idąc dalej nie ma sensu brać się za sprzedaż czegoś co:
- nie jest powiązane z wielkimi nazwiskami;
- nie sprzedawało się mimo iż było ogólnie znane;
- miało słabe wyniki mimo niższych cen;
- przy obecnej polityce cenowej nie ma jak się przebić.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pacific 2011

Też się temu dziwię. Zasponsorować Łukasza ramami, to chyba nie jest wielki problem. No chyba, że sam zainteresowany ma duże żądania.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pacific 2011

Obiektyw pisze:Zasponsorować Łukasza ramami...
A to dlaczego?
Ma sukcesy? Nie ma...
Jest znany? Nie jest...
Jest osobowością? Kimś kto się wyróżnia? Nie...
Jest reprezentantem kraju o dużym i chłonnym rynku? Nie jest...

Nie ma podstaw.

To jest deblista, a i tak mimo iż był w czołówce to jest o nim cicho.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pacific 2011

Juniorom daje się 6-7 ram rocznie. To chyba nie poraża, nawet jak będzie to 12. W końcu to czołowy debel. W singla też czasem wynik robi.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Pozostałe”