Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Völkl Organix 2011

Czyli niby Miś a jeleń? ... rotfl :off-top:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Völkl Organix 2011

Vivid pisze:Czyli niby Miś a jeleń? ... rotfl :off-top:
Chyba Misioleń. ;-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Völkl Organix 2011

To też ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Völkl Organix 2011

Wypowiedziała się pingwino-żaba z ambicjami na hipopotama... :twisted:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Völkl Organix 2011

Udało się już komuś namierzyć tą nową serię na polskiej ziemi? Staruszek mówił, że dzisiaj rano jakiś gościu odbijał 8 (przynajmniej tak mu się zdawało) ale nie pytał czy rakieta zdobyta u nas, czy z "importu".
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Organix 2011

Jeżeli rakiety są już dostępne na europejskim TW, to w Polsce powinny być lada dzień, o ile już nie są dostępne.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Völkl Organix 2011

To był/jest Organix 8. Dzisiaj senior dał mi cynk, że na korcie obok znowu gra ten sam facet. Zapytał, upewnił się... więc mimo walki z bólem pleców pofatygowałem się na kort. Rakieta robi spore wrażenie. Nie tylko malowanie BOMBA ale i wrażenia z gry niczego sobie. Moc jak z PD ale czucia i komfortu znacznie więcej. Ciężko powiedzieć więcej po 10min zabawy, nie mniej sprzęt na pewno godny dłuższych testów i zastanowienia. Facet miał też w torbie BB DC London... tutaj test będzie KONIECZNY :D . Wygląd nie powala, natomiast czucie i kontrola, rewelacja. Tak jak wyżej, ciężko powiedzieć coś więcej, do tego z głową po kilku chwilach na korcie. Miły Pan nie chciał rozstać sie z BB, tym bardziej że tak jak i Ox8 przywiózł ją ze Stanów. Pozostaje czekać na przedstawiciela Völkl, a BB szukać za granicą chyba. Każdemu kto będzie miał okazję, szczerze polecam zapoznanie się z ww sprzętem. Mnie naprawdę pozytywnie zaskoczył (pomimo tego, że BB ze względu na wygląd starałem się nie polubić ;-)).
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Organix 2011

BB DC London czyli TA?

Mi sie podoba, wręcz bardzo fajna, szczególnie czarna powierzchnia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Völkl Organix 2011

Dokładnie ta :wink: Czarny mat jest super, mój ulubiony... aż do momentu kiedy zobaczyłem nowego Organixa. Malowanie naprawdę powala, jak w Yonkach :] Tak naprawdę to tylko tylko czcze gadanie, bo mimo że wzrokowiec ze mnie, to do farby akurat przywiązuję najmniejszą wagę :wink:
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Völkl Organix 2011

Rozmawiałem dzisiaj z dystrybutorem Voelkla w Polsce i przy okazji zapytałem o dostępność Organixów.
Mają być dostępne gdzieś za dwa tygodnie (może uda się wcześniej).
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Organix 2011

Jak rozmawiałem w lutym to w marcu miały być :)
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Völkl Organix 2011

Ja potwierdzam to co powiedział Ppeter. Usłyszałem kilka dni temu, że połowa Kwietnia, może ciut szybciej ;-) Dawno nie czekałem tak na żadną ramę... mimo, że moje doświadczenia w obcowaniu z marką Völkl są raczej niewielkie. Do "lekkiej" 10 bedę musiał dorzucić koło 20g żeby obiektywnie ją ocenić. "duża" 10-tka z kolei może być odrobinę za ciężka na dłuższe machanie ;-). Jakby nie było czekam z niecierpliwością.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Völkl Organix 2011

No i nowa seria dostępna już w Polsce :-) Do tego przyjazne ceny. Klik
Edit: Gdyby ktoś chciał katalog to pisać, prześlę na maila.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Völkl Organix 2011

Początki mego amatorskiego tenisa związane są z tą marką. Niestety od 8 lat nie miałem styczności z ramami tej firmy. Jak z wielkością rączki rakiet Völkl w porównaniu z rączkami innych producentów - np. Head lub Dunlop ??? :)
Yonex :)
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Organix 2011

Właśnie pojawił się przegląd Völkl Organix 10 295 oraz 325 na Tennis Warehouse, poniżej video:

http://www.youtube.com/watch?v=RA2Fm_kJ ... ideo_title
http://www.youtube.com/watch?v=6yYhTEaR ... ure=relmfu
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Völkl Organix 2011

Ktoś już jakiegoś Organix'a próbował?
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Völkl Organix 2011

Okiem i piórem amatora ;).

Do mojego zestawu Headów Prestige Pro dorzuciłem jednego Völkl Organix 10 (325). Wciągnięty został naciąg Kirschbaum P2@26kg. Udało mi się zagrać dwa razy po godzinie tym sprzętem i jestem bardzo zadowolony. Rakieta bardzo manewrowa z SW bodajże 317 gram (TW), oczywiście wymagany jest pełny zamach aby wykorzystać jej właściwości. W czuciu na pewno bardziej softowa do Headów ale nie tak mocno jak testowany Babolat Storm Tour GT. Mocną stroną wydaje się (przy małej ilości rozegranych do tej pory gier oczywiście) kontrola, którą odczuwam bardziej niż w Headach PP. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie swoboda uderzania płaskich forehandów po linii, solidny slajs oraz wolej a także poziom kontroli i swoboda serwisu. Moje uderzenia z jednoręcznego backhandu wymagały krótkiego dostosowania dla tej rakiety (głębokość uderzanych piłek). Jeśli miałbym porównać (w uproszczony sposób) Völkl Organix 10 do Headów Prestige pod kątem dynamiki i kontroli to na dzień dzisiejszy umieściłbym ją gdzieś po środku pomiędzy Prestige MP (kontrola, niższy SW) i Pro (układ strun, spin). Nie mam porównania tej rakiety do wcześniejszych wersji rakiet Völkl (brak dostępu). Kosmetyka rakiety jest dla mnie w porządku, na razie nie dostrzegłem widocznego działania systemu Optispot :)
Yonex :)
bob
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 8 kwie 2009, 10:44

Re: Völkl Organix 2011

Czy ktoś z Forumowiczów miał okazję pograć Organixem 6. TW opisuje ten model jako przeznaczony dla graczy o NTRP 3,5 - 4,5, którzy chcą poprawić swoją grę. Druga kwestia - jaki kształt ma rączka Volkla. U Yonexa, którym obecnie gram, rozmiarówka jest jakby mniejsza (albo wynika to z kształtu rączki).
Yonex RDS 003
Babolat Aeropro Team GT
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Völkl Organix 2011

Rozmiary rączek w większości przypadków są takie same niezależnie od marki - wyjątki to Wilsony gdzie kontrola jakości i w tym elemencie może "się popisać".
Różnica wynika z tego iż rozmiar rączki to obwód ale kształt jest inny więc mimo iż obwód jest taki sam, np. wynosi 4 i 3/8 cala, to odczucia pomiędzy np. Princem, a Headem będą diametralnie różne.

Voelkle mają kształt zbliżony do Headów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Völkl Organix 2011

Jestem użytkownikiem Headów oraz Volkla i w praktyce dla mnie nie jest negatywnie odczuwalna zmiana "rączki" (przy zmianach rakiet tych firm)w trakcie jednej sesji (absolutnie niezdjęciowej :)) na korcie. Wydaje mi się , że te rączki się nie gryzą :) a może nawet Völkl`a lepiej leży w ręce. Co do szczegółów technicznych przyznam , że nie analizowałem kształtu rączek rakiet tych firm, więc moja opinia jest wyłącznie "dotykowa". :)
Yonex :)

Wróć do „Voelkl”