Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Juan Martin Del Potro

PitS pisze:
Vivid pisze: Najlepszym rozwiązaniem będzie jak byś milczał kiedy coś do mnie mówisz ...
Jak spienię moją żonę zawsze słyszę: milcz jak do mnie mówisz ..... rotfl
No przecież znam Twoją Żonę, więc już nie musimy sobie wyjaśniać skąd to ma. :P ;)

Wracając do Del Portka, ile razy on już wracał? Ile sezonów ma już w plecy, z 5?
Ze sportowego punktu widzenia ja go oczywiście rozumiem, w jakiś sposób mogę też szanować ten upór w dążeniu do powrotu. Ale z drugiej strony facet powinien iść po rozum do głowy, czy ktoś powinien mu to brutalnie w oczy wywalić, że nic z tego już na 99% nie będzie. A ten 1% to tak w sumie tylko dla statystyki ...
Nawet jeżeli wróci i ciało wytrzyma to najwyżej są dwie drogi - albo niższy poziom rozgrywkowy i wtedy mniejsze obciążenia, organizm wytrzymuje, albo wejście na szczyt i szybki powrót do leczenia ...
Oba scenariusze są słabe. :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Juan Martin Del Potro

Vivid pisze:Wracając do Del Portka, ile razy on już wracał? Ile sezonów ma już w plecy, z 5?
Ze sportowego punktu widzenia ja go oczywiście rozumiem, w jakiś sposób mogę też szanować ten upór w dążeniu do powrotu. Ale z drugiej strony facet powinien iść po rozum do głowy, czy ktoś powinien mu to brutalnie w oczy wywalić, że nic z tego już na 99% nie będzie...
A skąd wiesz jakie podejście ma do tego DelPo? Może nie ma ciśnienia na bycie w samym topie ale po prostu na tyle kocha tenis, że w dalszym ciągu chce być częścią tego sportu, może po prostu lubi jeździć po turniejach, lubi ten cały klimat towarzyszący zawodom, hotele, obsługa, kamery, dobra pogoda, impreza towarzysząca, kibice (no dobra fajne kibicki :)). Do tego dalej sponsorzy, niezła kasa. Czemu od razu założenie, że nie poszedł po rozum do głowy. Tak fajnie z góry oceniać ludzi nie znając szczegółów :::bd:: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Juan Martin Del Potro

Założenie pewnie stąd, że chciałby (znów założenie) sam podnosić łyżkę z jedzeniem do paszczy, a nie używać windy. :-)
Ja mu życzę jak najlepiej, ale ilość nawarstwiających się kontuzji każe się zastanowić nad sensem. Małolat to On już nie jest.

Pogdybaliśmy, a Portek nam udowodni słuszność tez na korcie. ;-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Juan Martin Del Potro

Też uważam, że Del Potro nie ma złudzeń, do ścisłego topu już się nie dostanie. Tam trzeba być zdrowym i regularnym. Ale najprawdopodobniej chce jeszcze wrócić i poczuć ducha walki tenisowej na najwyższym poziomie. Pewnie są jeszcze inne powody, o których nie wiemy. Rozumiem go i będę mu kibicował. :::gd:::
-----------
E.
A co do żartów - żart jest śmieszny albo nie. Zależy to zarówno od jego autora, jak i odbiorcy. Tak czy inaczej jest nadal żartem, czyli słowami użytymi w danym celu, dla rozbawienia odbiorcy/ów/ najczęściej lub rozładowania złych emocji. Jeśli ktoś, nawet zdawałoby się bardzo poważny i inteligentny jegomość, zaraz po przeczytaniu żartu ciska niegrzeczną ripostą, to mogę tylko stwierdzić, że nie odczytał tych słów jako żart. Zatem nie zna się na żartach. Proste to takie. I gdzie tu onkologa trzeba? :tired:
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Juan Martin Del Potro

Basic pisze:
Vivid pisze:Wracając do Del Portka, ile razy on już wracał? Ile sezonów ma już w plecy, z 5?
Ze sportowego punktu widzenia ja go oczywiście rozumiem, w jakiś sposób mogę też szanować ten upór w dążeniu do powrotu. Ale z drugiej strony facet powinien iść po rozum do głowy, czy ktoś powinien mu to brutalnie w oczy wywalić, że nic z tego już na 99% nie będzie...
A skąd wiesz jakie podejście ma do tego DelPo? Może nie ma ciśnienia na bycie w samym topie ale po prostu na tyle kocha tenis, że w dalszym ciągu chce być częścią tego sportu, może po prostu lubi jeździć po turniejach, lubi ten cały klimat towarzyszący zawodom, hotele, obsługa, kamery, dobra pogoda, impreza towarzysząca, kibice (no dobra fajne kibicki :)). Do tego dalej sponsorzy, niezła kasa. Czemu od razu założenie, że nie poszedł po rozum do głowy. Tak fajnie z góry oceniać ludzi nie znając szczegółów :::bd:: .
Dokładnie. Zresztą w świecie sportu były już spektakularne powroty więc są możliwe. Czy będzie tak w tym przypadku, ciężko ocenić, oby. Ja bym bardzo chciał żeby Delpo wrócił do swojej najlepszej dyspozycji bo to był zawodnik ścisłego topu który zagrażał najlepszym.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Juan Martin Del Potro

Basic pisze:
Vivid pisze:Wracając do Del Portka, ile razy on już wracał? Ile sezonów ma już w plecy, z 5?
Ze sportowego punktu widzenia ja go oczywiście rozumiem, w jakiś sposób mogę też szanować ten upór w dążeniu do powrotu. Ale z drugiej strony facet powinien iść po rozum do głowy, czy ktoś powinien mu to brutalnie w oczy wywalić, że nic z tego już na 99% nie będzie...
A skąd wiesz jakie podejście ma do tego DelPo? Może nie ma ciśnienia na bycie w samym topie ale po prostu na tyle kocha tenis, że w dalszym ciągu chce być częścią tego sportu, może po prostu lubi jeździć po turniejach, lubi ten cały klimat towarzyszący zawodom, hotele, obsługa, kamery, dobra pogoda, impreza towarzysząca, kibice (no dobra fajne kibicki :)). Do tego dalej sponsorzy, niezła kasa. Czemu od razu założenie, że nie poszedł po rozum do głowy. Tak fajnie z góry oceniać ludzi nie znając szczegółów :::bd:: .
A co mnie obchodzi jakie podejście ma do tego Juan i gdzie napisałem, że je znam? ...
Wyraziłem swoją opinię. A ten facet może mieć 100 czy więcej innych zapatrywań na ten temat.
Czytaj uważniej. :P

Jak chce to niech wraca, nie zabronię mu. rotfl
A potem zobaczymy kto miał rację. ;)
Ja twierdzę, że facet jest już skończony na topowym poziomie rozgrywkowym.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Juan Martin Del Potro

sledz136 pisze: Ciągle nie... Sympatyczny jegomość, ale przez oglądanie jego forhendu boli mnie łokieć. :wink:
Mnie nadgarstek. :::gd:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Juan Martin Del Potro

A mnie się kiedyś jeden trener skarżył, że się dzieci naoglądały tego mistrza tartaka i musi tłumaczyć na treningu, że tak jednak nie powinno się grać ... :P
W sumie to ciężko wyjaśnić 10-12 latkowi, że mistrz US Open gra kompletnie do d... i małpowanie go grozi kontuzją.
Gość wali "pałery" zza końcowej i wymiata multimistrza Fedzia z kortu, trudno żeby dziecku nie zaimponował ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Juan Martin Del Potro

PitS pisze:
sledz136 pisze: Ciągle nie... Sympatyczny jegomość, ale przez oglądanie jego forhendu boli mnie łokieć. :wink:
Mnie nadgarstek. :::gd:::
Czy Del Potro nie miał problemów z lewym nadgarstkiem? Co w jego forehandzie jest takiego strasznego?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Juan Martin Del Potro

Gra z miejsca. ;)


Poważnie to gra w końcowym momencie uderzenia z dynamicznej krótkiej pętli, a do tego całe przedramie powinien mieć jak tata Dextera z pojedynku z Earlem. A nie ma.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Juan Martin Del Potro

Del Potro ma krótką pętlę przy fh? Rozmawiamy o tym samym Del Potro?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Juan Martin Del Potro

Skąd, przejęzyczyłem się. Ma pętlę jak Gulbis, a ojciec jak go robił nie mógł się zdecydować do końca zdecydować czy wolałby chłopca czy dziewczynkę, i nadgarstki dał z tej drugiej opcji.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Juan Martin Del Potro

PitS pisze:Skąd, przejęzyczyłem się. Ma pętlę jak Gulbis, a ojciec jak go robił nie mógł się zdecydować do końca zdecydować czy wolałby chłopca czy dziewczynkę, i nadgarstki dał z tej drugiej opcji.
rotfl :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Juan Martin Del Potro

tkpp pisze:Del Potro ma krótką pętlę przy fh? Rozmawiamy o tym samym Del Potro?
Del Potro nie ma w ogóle pętli przy forehandzie. A przynajmniej nie miał, gdy ostatnio oglądałem jego mecz. On odprowadzał rakietę w tył w linii prostej.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Juan Martin Del Potro

PitS pisze:
sledz136 pisze: Ciągle nie... Sympatyczny jegomość, ale przez oglądanie jego forhendu boli mnie łokieć. :wink:
Mnie nadgarstek. :::gd:::

To tak na poważeni Panowie wytłumaczcie co w technice uderzenia Delpo jest nieprawidłowego jeżeli chodzi o łokieć i nadgarstek ?

Patrząc na ruch PO odprowadzeniu rakiety do tyłu ja tutaj widzę spore podobieństwo do Federera

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 lut 2016, 13:58 przez ekba, łącznie zmieniany 1 raz.
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Juan Martin Del Potro

Gary pisze:
tkpp pisze:Del Potro ma krótką pętlę przy fh? Rozmawiamy o tym samym Del Potro?
Del Potro nie ma w ogóle pętli przy forehandzie. A przynajmniej nie miał, gdy ostatnio oglądałem jego mecz. On odprowadzał rakietę w tył w linii prostej.
Przecież tutaj rakieta wykonuje wyraźny i obszerny ruch od góry do dołu... taki Ferrer to rzeczywiście jedynie cofa rękę z rakietą przed uderzeniem i nic poza tym ale Del Potro? No chyba, że posługuję się złą definicją "pętli".
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Juan Martin Del Potro

ekba pisze:Obrazek Obrazek

Obrazek
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Juan Martin Del Potro

Wytłumaczy ktoś w końcu co w tej jego technice jest nieprawidłowego? Czy jest pętla czy jej nie ma? Bo coś nam się dyskusja urwała.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Juan Martin Del Potro

Tam nie ma nic nieprawidłowego. To jest kwestia dynamiki i tego jak organizm znosi tę dynamikę. Federer w porównaniu z DP ma bardzo płynnę pętlę i jego FH w niczym nie przypomina ruchu DP. Co z tego że DP szeroko dokonuje odprowadzenia skoro zmianę kierunku i zmianę położenia rakiety wykonuje na takim "rwaniu" że kiedyś mu ta rakieta odleci razem z dłonią.

Diametralnie różny jest sposób prowadzenia rakiety w trakcie i tuż po uderzeniu u DP i Federera. Zresztą prawie nie ma zawodników którzy robią ten element identycznie z Federerem.

I jeszcze jedno. Obciążenie i jego zmiana to dynamika. Dynamika to zmiana ruchu a nie sam ruch. A ja powyżej do obrazowania dynamiki spotykam statyczne zdjęcia które nie wiem co mają pokazywać w kontekście obciążeń nadgarstków?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Juan Martin Del Potro

Bo tak najszybciej mogłem ukazać zauważone przeze mnie podobieństwo.
Filmików nie chce mi się kleić.

Ruch po odprowadzeniu rakiety czyli ten ruch do przodu aż do punktu kontaktu jest bardzo podobny.

W samym dokładnym momencie kontaktu i wykończenie jest różne. U Federera jakby bardziej mobilny jest nadgarstek.


W odprowadzaniu rakiety tak na moje amatorskie oko nie zauważam nic nieprawidłowego. Bardzo prosta pętla. nie ma tutaj jakiejś nagłej zmiany położenia nadgarstka.

Przy odprowadzeniu np. Kyrgiosa to jest proste jak drut.
Wydaje mi się, że on po prostu ma za słabe nadgarstki. Problem bardziej jego budowy/siły mięśni niż nieprawidłowej techniki.

Zresztą na logikę gość ma dostęp do świetnych specjalistów. Jeżeli byłby to problem techniki najprawdopodobniej będzie po powrocie widać jakieś zmiany.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”