Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Ja jestem zachwycony 285-gramowym Silver'em. Miodzio, a sztywność ani troszkę nie przeszkadza.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Dual Core na TW... pomiary sztywności na maszynkach Babolata dały bardzo ciekawe wyniki...
mianowicie ramy mają RA od 61 do 65. To dobrze... :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

ED dla Ciebie fajnie, dla mnie fajnie :wink: ale... trochę na minus dla producenta :::bd::
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

El Diablo pisze:Dual Core na TW... pomiary sztywności na maszynkach Babolata dały bardzo ciekawe wyniki...
Hmmm... ciekawe jakie ramy mierzyli... :dvl(: Ja , jak to opisałem w "moim tenisie" zostałem wczoraj bardzo nieprzyjemnie zaskoczony nierównością poszczególnych rakiet tej marki w ramach jednego modelu (X-Dual Silver Light). Niby balans w jednej ramie był niewiele przesunięty w stronę główki, ale kompletnie zmieniało to zachowanie rakiety i to mocno na niekorzyść. Może więc powinienem zrewidować moją mocno niepochlebną opinię o X-Dual White, bo tak naprawdę nie wiem czy odbijałem nominalnym X-Dual White, czy czymś, co tylko wyglądało w ten sposób (nie wiem czy były prawidłowe parametry, czy kaszanka). Smutne. To nie są tanie ramy i można by oczekiwać, że kontrola jakości nie przepuści takiej wtopy. Z drugiej strony może był to jednostkowy przypadek i "pech", który może się zdarzyć. Na razie "trefny" Silver poszedł do reklamacji. Ciekawe, co na to odpowie dystrybutor.

Jedyne co cieszy, to to, że moja rama jest w 200% w porządku. Ale nie wiem czy kupię "drugą" do kompletu. Boję się.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

YOGItheBEAR pisze:Jedyne co cieszy, to to, że moja rama jest w 200% w porządku. Ale nie wiem czy kupię "drugą" do kompletu. Boję się.
Zastanawia mnie co się stało z systemem numerów seryjnych, którymi Donnay się początkowo chwalił. Na oficjalnej stronie nie ma. TW zdjęło tą "cechę" z rakiet Donnaya. Hmm...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Firmy rezygnują z oznaczeń i numerów by ukryć braki w kontroli jakości i robienie masówki na oko. Poza tym i sprzedawcy nie wiedzą co mają ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Skoro o tym mowa...

Dowiedziałem się że rzut Silver Lite Extended (tj. wersji 27,5 cala) był niewielki więc TW na chwilę obecną nie ma planów oferowania jej.

I teraz ciekawostka. Strefa Tenisa upiera się że ich Silver Lite ma 27,5 cala. Protenis oferując ten sam model podaje 27,25 cala, natomiast oba sklepy podają wagę 285g.

Co na ten temat ma do powiedzenia Donnay? Ano tyle że wersja 285g to wersja 27 calowa, nie 27,25, ani też nie 27,5 calowa. Potwierdzeniem tego winien być zmierzony szpadel naszego kolegi, Silver Lite Yogiego ma 27 cali, a nie 27,5 cala.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Czyli sklepy wiedzą ... że nie wiedzą ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Yogi na podstawie SNS możesz znaleźć drugiego podobnego Donnaya do swojego.

Serial składa się z 12 cyferek, które kolejno oznaczają.
XXXYYYZZNNNN
Waga [g] Balans [mm] Sztywność Numer Partii


Uwaga: Będzie to miało zastosowanie tylko jeśli SNS jest dalej używany. Zniknął on bowiem z oficjalnej strony Donnaya więc mogli z niego zrezygnować.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Diablo, ja znam teorię. Jednak w praktyce miałem w łapie 3 rakiety - teoretycznie identyczne, co najmniej 2 z jednej dostawy i każda z nich jest inna. Mam to szczęście, że ta, która jest moja leży mi najlepiej, ale - rany, to miał być ekskluzywny towar...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

A wyszedł ekskluzywny... marketing i cena :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

YOGItheBEAR pisze:Diablo, ja znam teorię. Jednak w praktyce miałem w łapie 3 rakiety - teoretycznie identyczne, co najmniej 2 z jednej dostawy i każda z nich jest inna. Mam to szczęście, że ta, która jest moja leży mi najlepiej, ale - rany, to miał być ekskluzywny towar...
Misiek nie chodzi mi o to że trzymają dobrą QC. Chodzi mi o to że po numerkach możesz przejrzeć ileś modeli i znaleźć do pary ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

El Diablo pisze:możesz przejrzeć ileś modeli i znaleźć do pary ;)
Żartujesz? Jeszcze mam tracić czas i naprawiać po nich to, co spie... popsuli? Na razie mam ramę, która przypadkiem - okazuje się - mi i nie tylko mi :twisted: pasuje. A potem po prostu podziękuję takiemu producentowi, bo w loterię za 750zł od sztuki bawić się nie zamierzam.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

A ja mam inne zdanie, moim zdaniem ekskluzywne jest właśnie to że jest rozrzut parametrów a Ty wybierasz te które Ci pasują, byle potem można było wybierając odpowiednie początki numerów seryjnych wybrać np. 3 takie same rakiety. Dla mnie bomba.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Czyli co? Trzepiemy rakiety jak leci, a potem mierzymy co wyszło, numerujemy i... Rany, że na to nie wpadłem. Wezmę scyzoryk, kupię drewno kominkowe na wyprzedaży i otworzę manufakturę w garażu! PitS będziesz miał u mnie własną super-ekskluzywną serię, w której będą tylko te całkowicie niepowtarzalne egzemplarze... rotfl
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Patencik XeneCore... jeśli ktoś ma się ochotę zagłębić w aspekt technologiczny. Czytając tekst warto mieć już podstawę w postaci przeczytanych tekstów dotyczących "standardowych" metod produkcji.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

YOGItheBEAR pisze:Czyli co? Trzepiemy rakiety jak leci, a potem mierzymy co wyszło, numerujemy i... Rany, że na to nie wpadłem. Wezmę scyzoryk, kupię drewno kominkowe na wyprzedaży i otworzę manufakturę w garażu! PitS będziesz miał u mnie własną super-ekskluzywną serię, w której będą tylko te całkowicie niepowtarzalne egzemplarze... rotfl
Na tym polega geniusz! Robić to co łatwiejsze (opisanie niż dopasowanie) i jeszcze sprzedać jako coś lepszego.
Facet który to wymyślił powinien dostać nagrodę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

PitS pisze:
YOGItheBEAR pisze:Czyli co? Trzepiemy rakiety jak leci, a potem mierzymy co wyszło, numerujemy i... Rany, że na to nie wpadłem. Wezmę scyzoryk, kupię drewno kominkowe na wyprzedaży i otworzę manufakturę w garażu! PitS będziesz miał u mnie własną super-ekskluzywną serię, w której będą tylko te całkowicie niepowtarzalne egzemplarze... rotfl
Na tym polega geniusz! Robić to co łatwiejsze (opisanie niż dopasowanie) i jeszcze sprzedać jako coś lepszego.
Facet który to wymyślił powinien dostać nagrodę.
Ty się śmiejesz, ale w dużych firmach dostaje się za takie 'patenty' dobre pieniądze :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Ja czekam aż Sport Club będzie miał Donki. Zamówię pewnie testery Goldów.
Wąska rama, o mniejszej wadze i sporej dynamice? Cóż chcieć więcej... to się okaże ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Donnay wraca do gry... i to jak!

Donnay wycofał ofertę ze Strefy Tenisa :)

Powód? Za mała sprzedaż... Dodajmy, że reklamy Donnay nie robił - chyba liczyli, że 'marka' sama się sprzeda.

Wróć do „Pozostałe”