Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Polityka tenisowa Polsatu

Poruszaliśmy to czasami ale tak może zbierając to w całość, dziwi mnie podejście stacji i jej zwyczajny brak profesjonalizmu. Krytykujemy zespół komentatorów ale to kwestia gustów, jedni lubią inni nie.
Natomiast dla mnie bezdyskusyjna jest negatywna ocena polityki programowej.
Z jednej strony Polsat prowadzi obecnie aukcję sprzętu tenisowego przekazanego przez zawodniczki, jest sponsorem tytularnym imprezy WTA w Polsce, ma umowy i transmituje turnieje ATP i Wimbledon. Z drugiej zaś transmisje są przerywane bo jest coś innego do pokazania (!). Tego nie robią inne profesjonalne stacje. Nie jest tajemnicą, że mecz tenisowy to nie mecz piłki nożnej gdzie jest ograniczenie czasowe. Tu mecz trwa czasem 1 godzinę ale i może trwać 5 godzin. W innych stacjach przeprasza się widzów oczekujących na kolejną transmisję w programie z innej dyscypliny i transmituje się spotkanie do końca. W Polsacie nie. Obecnie mamy Wimbledon i co? I w weekend transmisji w sumie brak (dziś o 21.00 Radwańska - Errani). No to jak to jest? Albo czymś się zajmujemy albo nie.
To jeszcze nic, kiedyś pobili rekord. Były transmisje z jakiegoś turnieju ATP serii Masters (może Miami ze 2-3 lata temu(?)). Transmisje były do piątku do 1/4. Jakie było moje zdziwienie jak w programie nie znalazłem (strona internetowa stacji), nawet na innych kanałach Polsatu, transmisji z 1/2 i finału! O_O
Dla nich turniej skończył się na 1/4 ...
Powtórek w kolejnym tygodniu też nie znalazłem ...
Takie podejście dziwi mnie tym bardziej, że imprezy sportowe to nie jakiś "spontan" organizowany w kilka godzin. Są albo cykliczne albo planowane wiele miesięcy wcześniej. Nie ma więc problemu by usiąść, popatrzeć co się ma i co się chce pokazać i to poukładać w całość uwzględniając ewentualne poślizgi wynikające ze specyfiki dyscyplin.
Odnoszę wrażenie, że tam czasem chyba jakiś szympans dostaje karteczki z programami i sobie przy bananie ustala ramówkę ...

Co ciekawe kilku moich znajomych wyraziło pogląd że ITI i prowadzone przez nich kanały TVN budzą wrażenie profesjonalnych i takich jak to określili "zachodnich" natomiast Polsat to takie chłopki roztropki i "wsiowa" telewizja.
Jak się nad tym chwilę zastanowiłem to też mam takie wrażenie i nie idzie tylko o tenis.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Powinniśmy się cieszyć, że reklamy są tylko w przerwach :]
Vivid pisze:Z drugiej zaś transmisje są przerywane bo jest coś innego do pokazania (!).
Np. mecz dziesiątej ligi mongolskiej, albo boks sprzed 50 lat...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Polityka tenisowa Polsatu

wyczesany pisze:Powinniśmy się cieszyć, że reklamy są tylko w przerwach :]
A w środku tie-breaka to nie ma? (:] Zarówno w meczu Tsonga - Kendrick, jak i wczoraj w spotkaniu Hewitt - Monfils, Polszmat przeszedł samych siebie i dał reklamę w czasie tie-breaków. Krótką, więc przepadł tylko jeden punkt, ale liczy się fakt.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Totalna amatorka ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Polityka tenisowa Polsatu

To telewizja jeszcze istnieje?
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Taaa... skąd ja to znam.

W ubiegłym roku postanowiłem w Polsacie obejrzeć finał właśnie WTA w Warszawie, który został przerwany dosłownie w połowie. Normalnie przerywają transmisję, myślę, chyba reklama czy co. A tu... koniec. Po oglądaniu Eurosportu nie mogłem w to uwierzyć. Przerwać transmisję? To chyba tylko w Polsce.

Dlatego Wimbledon oglądam w BBC HD :)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Ja tylko nie rozumiem - bulą kasę (za Wimbla i Mastersy to chyba niemałą?), żeby zamiast tego puszczać powtórki gali boksu albo mecze w siatkówkę, gdzie nie znam nazwiska ani jednego zawodnika :D Przerywanie w czasie meczu to chamstwo, ale nie puszczanie rzeczy, które ludzie oglądają a ma się wykupione prawa to chyba raczej...głupota? Już pomińmy nawet komentatorów - to co robią to się chyba nazywa "samozagłada".
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Polsat przeszedł sam siebie jesienią 2008 roku. Turniej Masters w Madrycie - #1 rankingu Nadal kontra młody i zdolny Gulbis. Wynik meczu 6:3, 3:6 i na początku 3 seta informacja: "Przerywamy transmisję, czas na mecz Boliwia - Paragwaj (?) w eliminacjach Mistrzostw Świata 2010".

Zszokowany był sam Fibak: "Jak to? Przerywamy mecz Nadala w 3 secie, żeby oglądać mecz Boliwijczyków?".

Generalnie jednak jestem pozytywnie do tej stacji nastawiony. Mimo wpadek jednak postawili na tenis. I to dość wyraźnie. Kiedyś (dla porównania) TVP miała prawa do AO i RG. Wykorzystywali to w ten sposób, że kilka godzin po finale pokazywali godzinny skrót tegoż meczu (RG np. w poniedziałek 10 minut po północy :rolleyes: ).
mtenis team
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Może i postawili ale chyba tylko by wkurzać ludzi ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Zgadzam się z Vividem. Dun jak postawili na tenis? Prawa mają do transmisji ale nie pokazują wielu spotkań rzucając na ekran archiwalne mecze bokserskie. Wimbledon wyłącznie na PS Extra jeśli w ogóle. F1 czy siatka transmitowana równocześnie na 2-óch kanałach (np. Polsat i Polsat Sport).

Nie wiem ale jakoś wyrobiłem sobie opinię że grupa ITI związana z TVN'em jest bardziej profesjonalna i ciekaw jestem jak by wyglądały transmisje tenisowe w ich wykonaniu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Polityka tenisowa Polsatu

El Diablo pisze:Zgadzam się z Vividem. Dun jak postawili na tenis?
Wiesz, porównując to do innych polskich telewizji, to jednak widzę różnicę. Faktem jest też, że popełniają masę błędów "w sztuce telewizyjnej", jednak chyba wolę już tak niż żeby miało nie być nic. Ostatnimi czasy mało mnie to jednak dotyczy, bo Polsat został wycofany z pakietu, jaki oferuje mi moja "kablówka".
mtenis team
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Problem leży u samego źródła istnienia jakichkolwiek stacji telewizyjnych w tym kraju: koncesjonowanie.

Jakbyś miał do dyspozycji nawet dziesięć miliardów na same łapówki a Twoje zaplecze byłoby prawdziwie prawicowe, to nie masz szans na koncesję.

A jak już są koncesje to jest oligopol, jak jest już oligopol to jakość jest poniżej dna.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Yid, a u Ciebie to tenis pokazują bo ja myślałem że tylko wyrąb lasu na żywo leci? ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Polityka tenisowa Polsatu

I polowania na komary 3D.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polityka tenisowa Polsatu

yidam pisze:I polowania na komary 3D.
To wypas, można technikę przeanalizować. Częściej walą z forhendu czy bekhendu? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Polityka tenisowa Polsatu

El Diablo pisze: Nie wiem ale jakoś wyrobiłem sobie opinię że grupa ITI związana z TVN'em jest bardziej profesjonalna i ciekaw jestem jak by wyglądały transmisje tenisowe w ich wykonaniu...
Mam podobne zdanie. Posiadam nSport, bardzo dużo oglądam. Ofertę, jeżeli chodzi o transmisje sportowe mają bardzo słabą, ale jeżeli chodzi o ilość, długość i jakość programów "okołotransmisyjnych" (tak to nazwijmy) to faktycznie jest co oglądać. O samej Lidze Mistrzów zrobili z 5-6 różnych programów, gdzie zapraszani są do studia nieźli dziennikarze i specjaliści (negatywne wyjątki zawsze się znajdą ;) ), a cały program to ciekawa dyskusja i sporo cennych informacji, których nie można wychwycić czy dostrzec podczas transmisji na żywo.
mtenis team
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Polityka tenisowa Polsatu

I znowu nie obejrzę na żywo meczu półfinałowego. Nie wiem co ich zbawi wejście na antenę 30min wcześniej? Mecz jest o 1 w nocy a u nich relacja zaczyna się 1:30. Nie rozumiem co chcą przez to osiągnąć. Chyba tylko zrazić kolejnych telewidzów do siebie...

EDIT: A jednak puścili równo. Przepraszam za taki wyskok, ale kierowałem się planem w gazecie :P.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Co puścili równo?! I znów dali ciała...
Mecz zaczynał się od 1.00. Tak ustawiłem nagrywanie. I co? ...
I leci jakaś siatka plażowa (powtórka, nie na żywo!!!). Po 12 minutach mamy przejście na tenis i .... wymianę przy 15-15 w pierwszym gemie...
Do tego komentator bezczelnie kłamie, że w Toronto zaskoczyli bo zaczęli wcześniej... rotfl

Po pierwsze, jak się robi przekaz na żywo to się wchodzi wcześniej albo przynajmniej monitoruje co się dzieje i kończy odpowiednio powtórki jakie lecą przed relacją jako wypełniacz.

Po drugie, skoro po 12 minutach od planowanego terminu rozpoczęcia mamy 15-15 i trwa trzecia wymiana to wątpię by te DWIE pierwsze piłki trwały tyle czasu.
Więc jakie zaskoczenie i rozpoczęcie przed czasem?!

Kolejny popis amatorki wioskowej telewizji ...

Panowie, to jest temat o działaniach stacji, o komentatorach jest osobny.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Zdaje się, że przerzucenie się na internetowe transmisje to był dobry zabieg, mając na uwadze nerwy młodego człowieka. ;)

I Lorka nie słyszałem wieki. :D
mtenis team
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: Polityka tenisowa Polsatu

Pytanie, jaka prędkość Internetu wystarcz by transmisje chodziły w miarę płynnie? Swego czasu oglądałem czasem mecze przy użyciu SopCasta, ale większość chodziła nieciekawie (miałem wtedy jednak wolniejszy Internet).
Obrazek
NTRP 1.0

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”