Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jak gramy?

rdza pisze:Ktoś o NTRP 5,0 może mieć kłopoty z przeciwnikiem 3,0. :::dawall:::
TF pokazał, że ten z 5.0 może nawet przegrać 0/9 z tym 3.0. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak gramy?

Gary pisze:
rdza pisze:Ktoś o NTRP 5,0 może mieć kłopoty z przeciwnikiem 3,0. :::dawall:::
TF pokazał, że ten z 5.0 może nawet przegrać 0/9 z tym 3.0. ;-P
Tylko, jeżeli faktycznie to miało miejsce to był to wypadek przy pracy albo pan X NTRP 5.0 miał z ubiegłych lat, a pan Y 3.0 dawno wywindował w górę.
Wiadomą sprawą, że technika to nie psychika i kondycja, jednakowoż zgodnie z definicją NTRP 5.0 ma znacznie więcej atutów taktycznych, aby wygrać mecz. Natomiast istnieje dzień i nadmiar szczęścia. Jak w koszykówce, gdy "trójki" wchodzą jedna po drugiej. Co nie znaczy, że wygra sie każdy mecz. Tak samo w tenisie, możemy mieć dzień kiedy piłka "siedzi" i wówczas wynik jest wypaczony. Przykład nasza Aga, ma szansę wygrać z każdą tenisistką z pierwszej trójki pod warunkiem słabej dyspozycji tejże i własnego "dobrego dnia", co nie zmieni jej pozycji w szeregu.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jak gramy?

arot77 pisze:Tylko, jeżeli faktycznie to miało miejsce to był to wypadek przy pracy albo pan X NTRP 5.0 miał z ubiegłych lat, a pan Y 3.0 dawno wywindował w górę.
Tak, faktycznie udało mi się ograć Vivida do 0. A jak to się stało, to już jego pytaj. :wink: Podpowiem tylko jedno:
arot77 pisze:Wiadomą sprawą, że technika to nie psychika i kondycja, jednakowoż zgodnie z definicją NTRP 5.0 ma znacznie więcej atutów taktycznych, aby wygrać mecz.
Mój rywal nie chciał wykorzystywać atutów taktycznych, bo wolał grać to, co lubi, a nie to co trzeba.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak gramy?

Odpowiedź zbędna, a temat właściwie wyczerpany. Tak właśnie się dzieje na forum amatorum. :) Jednak czasem ten co wygrywa, nie do końca widzi, że to nie prawdziwa zachwytu wygrana, a jedynie dla własnej przyjemności mocniejszego gra poddana. :)
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak gramy?

Zwłaszcza że to temat "jak gramy", a nie "jak oni grają". :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak gramy?

Dzięki za pomoc i życzenia ;). W takim razie do zobaczenia już w nowym roku na turniejach! Będziecie mieli komu skopać tyłek w pierwszej rundzie. :D

Gary, widziałem Twoje filmiki, no i cóż, chętnie bym zobaczył gdzie te balony, zwłaszcza bekhendowe (bo fh masz chyba konkretniejszy) spadają-przypuszczam, że gdzieś pod końcową i lobują zawodnika, który tam stoi. rotfl Niemniej przeraziło mnie to, podobnie jak pewnie większość z takimi ludźmi najbardziej nie lubię grać.

Choć z drugiej strony... Na wszystko przecież istnieje jakaś taktyka. ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak gramy?

A ja choć może nie w odpowiednim wątku, lecz zapytam taktyka na baloniarza to..? Gra się z takim niewdzięcznie, ale jak mu skutecznie się odgryźć nie grając tak jak on.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak gramy?

arot77 pisze:A ja choć może nie w odpowiednim wątku, lecz zapytam taktyka na baloniarza to..? Gra się z takim niewdzięcznie, ale jak mu skutecznie się odgryźć nie grając tak jak on.
Tu masz cały wątek:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jak gramy?

Jacques D. pisze:Gary, widziałem Twoje filmiki, no i cóż, chętnie bym zobaczył gdzie te balony, zwłaszcza bekhendowe (bo fh masz chyba konkretniejszy) spadają-przypuszczam, że gdzieś pod końcową i lobują zawodnika, który tam stoi.
1. Błąd, lepszy mam backhand, po prostu taktyka gry w tamtym meczu wymagała, żeby grać lekko lecz głęboko (bo chodziło o to, żeby rywala odpędzić od siatki (na blogu, przed filmikami, jest opis tego meczu, nie wiem, czy czytałeś)), więc nie grałem ostrzejszym backhandem. Normalnie ewentualne winnery pojawiają się raczej z lewej strony.
2. Spadały pod końcową, ale nie lobowały rywala. .
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak gramy?

Gary pisze:
Jacques D. pisze:Gary, widziałem Twoje filmiki, no i cóż, chętnie bym zobaczył gdzie te balony, zwłaszcza bekhendowe (bo fh masz chyba konkretniejszy) spadają-przypuszczam, że gdzieś pod końcową i lobują zawodnika, który tam stoi.
1. Błąd, lepszy mam backhand, po prostu taktyka gry w tamtym meczu wymagała, żeby grać lekko lecz głęboko (bo chodziło o to, żeby rywala odpędzić od siatki (na blogu, przed filmikami, jest opis tego meczu, nie wiem, czy czytałeś)), więc nie grałem ostrzejszym backhandem. Normalnie ewentualne winnery pojawiają się raczej z lewej strony.
2. Spadały pod końcową, ale nie lobowały rywala. .
Oj, przecież mój post był klasyczną hiperbolą, zwłaszcza z tym lobowaniem. ;) Po prostu z bh wysokie, balonowate piłki a z fh to wygląda jak zwykły topspin.
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jak gramy?

Bo forehand gram tak normalnie, a backhand zwykle gram niżej, więc jak już taktycznie grałem do góry, to wyszło aż do przesady.
Poza tym, skąd miałem wiedzieć, że to hiperbola? Kiedyś zagrałem tak, że piłka przeskoczyła JCz.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak gramy?

Gary pisze: Poza tym, skąd miałem wiedzieć, że to hiperbola? Kiedyś zagrałem tak, że piłka przeskoczyła JCz.
Bo chyba nie da się tak regularnie grać, przynajmniej ja się z tym nie spotkałem. ;)

Dodam jeszcze tylko, że równie niewdzięcznie co przeciwko baloniarzom gra się z "wystawkowiczami" :D Przez pojęcie wystawki rozumiem tu niską, ale "martwą" piłkę na środek. Tak gra mój stały partner kortowy (stały partner-większe bezpieczeństwo rotfl ), którego mogę określić jako swoją Nemezis ;) Uwielbia w grze na punkty dawać piłki, które nie mają w zasadzie własnej szybkości ani siły, wydają się idealne do zaatakowania, tyle,że wbrew pozorom trudno z nich wyprowadzić atak kończący. Musi być on naprawdę idealny, bo jeśli nie jest, mój rywal zaczyna swoje ganianie po końcowej, apokaliptyczne doślizgi itd. i często mija mnie bezproblemowo, bo minięcie ma naprawdę świetne. :rolleyes:
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak gramy?

Jacques D. pisze:Dodam jeszcze tylko, że równie niewdzięcznie co przeciwko baloniarzom gra się z "wystawkowiczami" :D Przez pojęcie wystawki rozumiem tu niską, ale "martwą" piłkę na środek...
Normalnie klon Garego rotfl . Jak grał ze mną, to z pełną premedytacją stosował tą taktykę na zmianę z balonami :/ . A, że ja technikę mam do bani, to w ogóle nie potrafiłem atakować takich piłek więc większość waliłem w siatkę albo aut za końcową... i przez to nie dałem za dużych szans, żeby Gary biegał sobie za końcową :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak gramy?

basic pisze:
Jacques D. pisze:Dodam jeszcze tylko, że równie niewdzięcznie co przeciwko baloniarzom gra się z "wystawkowiczami" :D Przez pojęcie wystawki rozumiem tu niską, ale "martwą" piłkę na środek...
Normalnie klon Garego rotfl . Jak grał ze mną, to z pełną premedytacją stosował tą taktykę na zmianę z balonami :/ . A, że ja technikę mam do bani, to w ogóle nie potrafiłem atakować takich piłek więc większość waliłem w siatkę albo aut za końcową... i przez to nie dałem za dużych szans, żeby Gary biegał sobie za końcową :)
Ja technikę mam całkiem niezłą, ale wiele mi to nie pomaga ;) Jasne, mam niby więcej alternatywnych opcji-np.zagrać dropszota. Tyle, że ile razy można go zagrać go na tyle bezpiecznie, by rywal odpowiedział jedynie desperackim minięciem, które łatwo "zwolejować"? Zwłaszcza,że do skróta nie można przyzwyczaić, bo wtedy będzie wystawką, szczególnie, że nasz przeciwnik ma szybkie nogi i dobre minięcie a zagrać skutecznie skrót z martwej piłki jest trudno.

Trochę inaczej sytuacja ma się na kortach twardych-tam parę razy grałem z baloniarzo-wystawkowiczami i były to mecze dość zdecydowanie rozstrzygnięte na moją korzyść. Tyle, że takich na takich kortach gramy zazwyczaj 10% swoich meczów a na mączce 90 ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak gramy?

Jacques D. pisze: a zagrać skutecznie skrót z martwej piłki jest trudno.
Czy ja wiem, może mam inaczej, ale akurat skrót z martwej piłki nie jest trudnym zagraniem, jeśli pamięta się o wejściu ciałem, a nie tylko przystawieniu rakiety.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak gramy?

karjar pisze:
Jacques D. pisze: a zagrać skutecznie skrót z martwej piłki jest trudno.
Czy ja wiem, może mam inaczej, ale akurat skrót z martwej piłki nie jest trudnym zagraniem, jeśli pamięta się o wejściu ciałem, a nie tylko przystawieniu rakiety.
Ano widzisz, dlatego mnie jest łatwiej zagrać skrót z piłki o średniej szybkości, gdzie muszę przede wszystkim popracować nadgarstkiem. ;) Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o wszelkie technikalia, ale sądzę też, że przy piłce martwej trzeba się o wiele bardziej napracować, co logiczne, jeśli chodzi o nadanie szybkości czy rotacji, żeby zrobić naprawdę dobry skrót przynajmniej prawie-kończący, podczas gdy przy przynajmniej średnio-szybkiej piłce wystarczy jedynie wykorzystać/odkręcić szybkość i rotację którą już otrzymujemy. ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak gramy?

To oznacza że jesteś normalny :).
Optymalna piłka do zagrania skróta to piłka zagrana ze średnim tempem, w 2/3-3/4 długości kortu, z lekką rotacją awansującą (lift). Z takich piłek z punktu widzenia taktyki i procentowości gry zawodnik może grać skróta. Inne przypadki to już ryzyko albo sytuacja wymuszona.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jak gramy?

basic pisze:
Jacques D. pisze:Dodam jeszcze tylko, że równie niewdzięcznie co przeciwko baloniarzom gra się z "wystawkowiczami" :D Przez pojęcie wystawki rozumiem tu niską, ale "martwą" piłkę na środek...
Normalnie klon Garego rotfl . Jak grał ze mną, to z pełną premedytacją stosował tą taktykę na zmianę z balonami :/ .
Też o sobie pomyślałem. ;-P
Jacques D. o balonach, które przeskakują rywala pisze:Bo chyba nie da się tak regularnie grać, przynajmniej ja się z tym nie spotkałem. ;)
Próbowałem tak grać z basickiem - cały mecz dążyłem do zagrania balona, który go przeskoczy, ale się nie udało. To za karę, że nie dał się przelobować, nie wygrał gema. JCz dał się przeskoczyć, więc w nagrodę daję mu ze sobą wygrywać. rotfl rotfl rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak gramy?

Gary pisze:
basic pisze: Normalnie klon Garego rotfl . Jak grał ze mną, to z pełną premedytacją stosował tą taktykę na zmianę z balonami :/ .
Też o sobie pomyślałem. ;-P
No po prostu innej możliwości takiej premedytacji nie mogło być ;-P
Gary pisze:Próbowałem tak grać z basickiem - cały mecz dążyłem do zagrania balona, który go przeskoczy, ale się nie udało. To za karę, że nie dał się przelobować, nie wygrał gema. JCz dał się przeskoczyć, więc w nagrodę daję mu ze sobą wygrywać. rotfl rotfl rotfl
To teraz to mówisz... jak już tak bardzo chciałeś, to dałbym Ci zagrać takiego balona, a później bym Cię kończył swoimi winnerami rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak gramy?

Vivid pisze:To oznacza że jesteś normalny :).
Optymalna piłka do zagrania skróta to piłka zagrana ze średnim tempem, w 2/3-3/4 długości kortu, z lekką rotacją awansującą (lift). Z takich piłek z punktu widzenia taktyki i procentowości gry zawodnik może grać skróta. Inne przypadki to już ryzyko albo sytuacja wymuszona.
Tak zawsze sądziłem, że to dość standardowe zachowanie. Co zresztą potwierdza fakt, iż w tenisie zawodowym zagranie skróta z martwej piłki też jest rzadko spotykane. ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.

Wróć do „Gra rekreacyjna”