Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Piłka ręczna

Oczywiście każdy a na pewno większość koncentruje się na AO, ale może ktoś jest oprócz PitS'a kto interesuje się grą naszych chłopaków po których na razie prasa nie jeździ jak podczas ostatnich MS, bo na razie idą jak burza nie licząc chwili "słabości" w ostatnim meczu grupowym i miałby ochotę też podyskutować, a nie tylko o ulubionej dyscyplinie Polaków w której ostatni sukcesy były tak dawno że chyba nikt nie pamięta :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

F1driver grał.
Co tu pisać na razie przewidziałem 100% wyników. Najbardziej obawiałem się meczu ze Słowenią. Kto pamięta mecz z Macedonią z MŚ wie co mi leżało na wątrobie.

Ja byłem Tłuczyńskim (rzucałem wszystkie karne) :wink:
Składy mieliśmy niejednokrotnie wyśmienite, że przypomnę 76' i 83' . Ale to gra zespołowa, liczy się pomysł na grę a nie pojedynczy zawodnicy.
Słoweńcy mimo słabej kadry mieli pomysł na każdy zespół z którym grali.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

Duch w narodzie nie ginie, oglądam, choć zasad do końca nie znam:wink:
Jak Oni grają takie końcówki jak ze Słowenią to ja herzklekotów dostaję! I krzyczę, i klaszczę, i przeżywam straszliwie :wink:
Na szczęście dziś przeciwnik nie postawił nas pod ścianą i spokojnie ugraliśmy 2 pkty, ale za dużo niewykorzystanych kontr dziś było. W obronie lepiej niż z Niemcami, ale jak już przechwytujemy piłkę i sam na sam z bramkarzem się robi to nie można nie trafiać, bo nam kolejny, bardziej wymagający rywal nie odpuści.

Zaznaczyć też chciałam, że lubię Bogdana Wentę, który zawsze przemawia do Chopaków spokojnie, rzeczowo i robi na mnie bardzo dobre wrażenie :)
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Końcówkę ze Słowenią nasi zafundowali sobie na własne życzenie. Słoweńcy którzy nie potrafili przełamać obrony 6-0 zafundowali nam ganianego. My wypracowywaliśmy metodycznie bramki a oni cichaczem wysyłali kontrę równo z naszym rzutem. Kątem oka widać było że zawsze jeden z zawodników ich zespołu był do tego oddelegowany. Ryzyko zerowe, a kłopot dla nas był ogromny bo nikt tak nie gra. Dopiero po pierwszym czasie Wenta zwrócił chłopakom uwagę że oddają bramki za darmo.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Pits pisze:F1driver grał.
Też grałem, jednak w moich czasach mimo że nie były to rozgrywki podwórkowe człowiek na szczęście nie schodził po meczu z podbitymi oczami i złamanym nosem :)
W każdym bądź razie wkurza mnie walenie kasy w piłkę nożną która ze swoim poziomem już od jakiegoś czasu pikuje w dół, a na dyscypliny w których jesteśmy w czołówce światowej szkoda kasy :(
A co do gry naszych to wkurza mnie że tracą sporo piłek niedokładnymi podaniami zanim zbliżą się do strefy przeciwnika i potem mamy horrory w końcówkach :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

htb pisze:
Pits pisze:F1driver grał.
Też grałem, jednak w moich czasach mimo że nie były to rozgrywki podwórkowe człowiek na szczęście nie schodził po meczu z podbitymi oczami i złamanym nosem :)
:D
No wiesz, ja mam pogruchotane biodro i wyłamany na stałe kciuk lewej ręki.
Wybierzcie na szefa MOSiRu jakiegoś trenera, jak Kielce :D
Dwie piękne hale, trzecia też na poziomie - szkoda że za to ani jednej tenisowej. :-|
htb pisze: A co do gry naszych to wkurza mnie że tracą sporo piłek niedokładnymi podaniami zanim zbliżą się do strefy przeciwnika i potem mamy horrory w końcówkach :(
Jaszka odgrywa za blisko obrony, on może tak grać ale nie z Bieleckim po lewej stronie. Ta armata potrzebuje trzech kroków :D , ale jak się nie ma Tkaczyka?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

No Bielecki niestety w dzisiejszy meczu sobie nie pograł, ale tak jak piszesz on potrzebuje kawałek pasa startowego żeby się rozpędzić :) Przy dzisiejszej grze Hiszpanów niestety tego miejsca brakowało, czego skutkiem były chyba tylko trzy rzuty i skuteczność 0% nawet ogolenie głowy nie pomogło :)
Kielce są jednymi z niewielu szczęśliwców którzy mają warunki do rozwoju tej dyscypliny.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Ale Bielecki ma dziś 35% udział w zwycięstwie. Nie patrz kto strzelał bramki, tylko dlaczego mógł je strzelać. Hiszpanie stanęli dziś przeciw nam 4-2. Jeden wysunięty obrońca pilnował Bieleckiego, drugi Rosińskiego, dzięki temu kupę miejsca obrońcy zostawili z tyłu. Zobacz ile akcji dzięki temu zagraliśmy skrzydłami i kołowym.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

Wy się znacie to możecie sobie w ten sposób analizować. Ja widzę tylko, że co Bielecki ma piłkę w łapach i stara się ją umieścić w bramce to mu nie wychodzi :rolleyes:

Za to Jurecki samym wyglądem powinien był odstraszać obronę :P To że nos prawie rozbity to wiedziałam, ale skąd te oczy?!

A z całej drużny imponuje mi Szmal, który podnosi nogi w takie miejsca, że ja nie wiem czy bym rękami sięgnęła :wink:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

gato pisze:A z całej drużny imponuje mi Szmal, który podnosi nogi w takie miejsca, że ja nie wiem czy bym rękami sięgnęła :wink:
Na pewno nie, dlatego on tam podnosi nogi rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Zgadza się. Każdy przeciwnik wie że nie można dać mu za dużo miejsca w pobliżu bramki i teoretycznie łatwo go wyeliminować ale dzięki temu tak jak piszesz inni mają więcej miejsca dla siebie.
I Czesi pogonili Słoweńców. Nie widziałem ich wcześniejszych meczów, ale myślę że nasi pchną ich bez problemu we wtorek.
gato pisze:To że nos prawie rozbity to wiedziałam, ale skąd te oczy?!
Z oczami ma pewnie tak od urodzenia :)
A poważnie zobacz jak chłopaki grzecznie i kulturalnie powstrzymują pchających się na koło. Podbite oczy to pikuś bo to zejdzie, ale np. wybity ząb raczej nie odrasta :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Słoweńcy w naszej grupie ugrali wszystko sprytem i taktyką. Trochę jak Radwańska. Jak długo to potrwa zanim przeciwnicy to rozbiorą? (Dziś jedną połowę 23:16)
Jestem zdziwiony Czechami i obawiałbym się rozluźnienia u nas. Ten mecz daje nam strefę medalową, dodatkowo powoduje że jutro Słoweńcy zagrają o życie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

A obrona to już w ogóle jest czarna magia - naświetlcie mi trochę co wolno, a co jest już faulem? I za co się siedzi, a za co karny? Bo mnie tak chodzi po głowie, ale chcę się upewnić i dowiedzieć :)
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

gato pisze:A obrona to już w ogóle jest czarna magia - naświetlcie mi trochę co wolno, a co jest już faulem? I za co się siedzi, a za co karny? Bo mnie tak chodzi po głowie, ale chcę się upewnić i dowiedzieć :)
Faulem jest uniemożliwienie oddania rzutu przez atak na rękę rzucającą, klincz. Faulem nie jest spychanie na ugiętych rekach zawodnika drużyny przeciwnej.
Za przerwanie ataku szybkiego (uniemożliwienie ataku), odrzucenie piłki po gwizdku, uwaga do sędziego, atak na rękę z tyłu obrona na prostych rekach (zawodnika w powietrzu) jest 2 min kary.
Za obronę w kole, atak na atakującego z tyłu w linii 7m, uniemożliwienie oddania strzału z czystej pozycji z linii 7 m (czytaj od tyłu lub na rękę z tyłu) jest rzut karny - co czasem nie wyklucza 2 minut kary.
Po dwóch karach 2 minutowych następna wiąże się z czerwona kartką i po karze wejdzie inny zawodnik*.

*Ten przepis umożliwił nam gonienie ogranie Niemców, dwóch rozgrywających u nich miało 2 x po 2 minuty i nie mogli już faulować.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Piłka ręczna

To może wytłumaczyłbyś jeszcze co jest jest faulem w ataku? Dla mnie to jest nawet "czarniejsza magia". :oops:
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Cambrinus pisze:To może wytłumaczyłbyś jeszcze co jest jest faulem w ataku? Dla mnie to jest nawet "czarniejsza magia". :oops:
Faul w ataku jest podobny jak w koszykówce, to wpadniecie bez zwodu w bok na unieruchomionego obrońcę. Obrońca może zasłonić kierunek atakującemu ale przed starciem musi stać nieruchomo a napastnik na niego wpadnie.

2 minuty jest też za celowe zagranie nogą.

"Obrona w kole" jest wtedy kiedy obrońca podczas ataku stoi/broni w polu bramkowym.
Podniesienie piłki z tego pola (nie znad) przez osobę inną niż bramkarz jest też faulem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Ale jak to z przepisami w innych dyscyplinach tak i tutaj. Przepis przepisem a interpretacja sędziego najważniejsza :) A sędziowie często nie lepsi niż np. w piłce nożnej, tyle że w ręcznej ciężej wydrukować wynik :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Oj, czy ja wiem czy ciężej w ręcznej niż nożnej??
Chyba na odwrót, w ręcznej jest szybsze tempo akcji, bardziej zagęszczone pole, więc mniej widać i rączki zdecydowanie bardziej chodzą w nieczysty sposób. I właśnie to co wspomniałeś - interpretacja sędziego. Taki sędzia 2-3 razy dodatkowo kogoś pośle na ławkę kar i już drugi zespół ma zdecydowaną przewagę (przy wyrównanym poziomie drużyn) :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

htb pisze:Ale jak to z przepisami w innych dyscyplinach tak i tutaj. Przepis przepisem a interpretacja sędziego najważniejsza :) A sędziowie często nie lepsi niż np. w piłce nożnej, tyle że w ręcznej ciężej wydrukować wynik :)
Absolutnie nie ciężej, tak samo łatwo. :D
Przegraliśmy tak w Poznaniu akademickie Mistrzostwo Polski, mecz z Poznaniem, sędziowie wiadomo skąd. Jak graliśmy w 4 na sześciu jeszcze nam nie mogli dać rady, ale już przy 3 na 6 w polu Poznań sobie poradził.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Na tak, ale to w zasadzie jedyna możliwość posadzić pół drużyny na ławkę kar, co z drugiej strony nie jest takie trudne w tym sporcie :)
Obrazek
_____

Wróć do „Inne sporty”