Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

RatRace pisze:
A Biegler powinien się pożegnać z reprezentacją,
Już po poprzednich Mistrzostwach. Jeszcze jesteśmy czasem na wierzchu bo pozostałe drużyny też mają kłopoty na zdefiniowanie własnej gry. Tak jak w tenisie kończy się era tenisa motorycznego, tak w piłce ręcznej kłopoty ma piłka ręczna jednowymiarowa. A piłka ręczna Bieglera taka jest. Taka jest rosyjska szkoła, a do przodu idą drużyny wszechstronne. Taka była piłka ręczna wentyla, takie jest Vive Dujszebajewa.

Że myśmy pozwolili żeby on poszedł na Węgry zamiast go wziąć po poprzednim słabym turnieju Bieglera. On by to wziął będąc trenerem Vive.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Dobrze, że nie awansowali bo z taką grą to nie mieli szans na medal. Jeden mecz się dobry trafił z Francją to myśleli, że są mistrzami. Cóż no trenować.
Komentator coś pod koniec mówił, że kibice wierzą i kibicują, mimo wysokiego prowadzenia Chorwatów. To w Krakowie, zapłacili za bilet to się bawili do końca :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Bo tam była połowa Kielc, to się cieszyli ze ich zawodnicy strzelili gros bramek. Szkoda że więcej dla Chorwacji. ;) Nie można mieć wszystkiego, ale można mieć wreszcie triumf w Lidze Mistrzów.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

K ....a, nie mogę ja p...... sorry, tragedia, można przegrać, ale nie tak. :twisted: :twisted: :(
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Dokładnie. :( Rozumiem gdyby przegrali w wyrównanym meczu, nawet 20 bramkami, ale tu był mecz do jednej bramki. :( Najgorsze jest to że za chwilę w kadrze przestaną grać starzy i dopiero będzie dramat. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Dramat to jest taki że nie mamy pozycji technicznych, jak rasowi skrzydłowi pokroju Strleka czy Cupica. Postawie pytanie, kto u nas rzuca karne? Boro pamiętasz kto u Ciebie rzucał?

U mnie zawsze zawodnik który miał najtrudniej, czyli skrzydłowy, ew. kołowy (pomijam że w pewnym okresie ja, bo za niestrzelony na treningu było 20 pompek). Kiedyś robił to młody Tłuczyński, bo to zawsze skrzydłowy musi wcisnąć bramkarzowi piłkę prawie z zera i oni to potrafią. No ewentualnie kołowy, bo to też ludzie przeszkoleni do rzucania z trudnych pozycji i gierki bramkarzy nie są im obce. A u nas w tej chwili? Wakat!

Piłka ręczna to sport w którym idea wyprzedza działanie. Idea jest podporządkowana pod mocne strony. Mocną stroną jest armata Karola Bieleckiego i Michała Jureckiego. Słaba stroną tego pierwszego jest jedno oko. O ile jeszcze położenie bramki ma dobrze zwizualizowane i łoi tam gdzie ona stoi to podawanie w grze wymaga przeglądu sytuacji, a nie wszystko widac jednym okiem, np skradającego się do przechwytu rywala. Co się wtedy robi? Tak sie podsłania gościa żeby miał miejsce do oddania rzutu, grajac na dwa koła (zwłaszcza gdy skrzydła są dysfuncyjne. albo rozciąga się pole tymi skrzydałmi tylko trzeba je mieć. Obaj Chorwaccy skrzydłowi to dwaj z trzech najlepszych na tej pozycji na świecie. i nie ma znaczenia że nie pozwolimy im rzucić. Ile kosztuje obronę tak szeroka strefa żeby ich wyłączyć?

Od naszych skrzydeł nie było absolutnie takiego zagrożenia do tego stopnia że obrońcy ich olali i stali wąsko. więcej musieli tak stać grając z tyloma wysuniętymi. Jak się taka obronę przesuwa na miejsce na linię 6m? Grając ze skrzydłami i podwójnym kołem, czyli do boku albo za plecy.
Ktoś to widział?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Biegler złożył rezygnację. Ma być konkurs na nowego trenera.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Chyba dobry ruch, bo mam wrażenie że gość nie ma żadnego pomysłu żeby poprawić/zmienić grę reprezentacji. Pokazał to dobitnie wczorajszy łomot. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Po komentarzach widzę, że jednak dobrze, że wczoraj nie mogłem obejrzeć z Chorwacją. Wracając do domu po pracy tylko przeczytałem, że przegrali sporo z Chorwacją... ale widzę, że to ostro się działo. :(
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piłka ręczna

Ostro to mało powiedziane. Wystarczy napisać, że przez pierwsze bodajże 10 minut rzuciliśmy chyba 1 bramkę. A to wystarczyło żeby Chorwaci uwierzyli, że mogą wygrać to różnicą większą niż 11 bramek.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:Dramat to jest taki że nie mamy pozycji technicznych, jak rasowi skrzydłowi pokroju Strleka czy Cupica. Postawie pytanie, kto u nas rzuca karne? Boro pamiętasz kto u Ciebie rzucał?

U mnie zawsze zawodnik który miał najtrudniej, czyli skrzydłowy, ew. kołowy (pomijam że w pewnym okresie ja, bo za niestrzelony na treningu było 20 pompek). Kiedyś robił to młody Tłuczyński, bo to zawsze skrzydłowy musi wcisnąć bramkarzowi piłkę prawie z zera i oni to potrafią. No ewentualnie kołowy, bo to też ludzie przeszkoleni do rzucania z trudnych pozycji i gierki bramkarzy nie są im obce. A u nas w tej chwili? Wakat!

Piłka ręczna to sport w którym idea wyprzedza działanie. Idea jest podporządkowana pod mocne strony. Mocną stroną jest armata Karola Bieleckiego i Michała Jureckiego. Słaba stroną tego pierwszego jest jedno oko. O ile jeszcze położenie bramki ma dobrze zwizualizowane i łoi tam gdzie ona stoi to podawanie w grze wymaga przeglądu sytuacji, a nie wszystko widac jednym okiem, np skradającego się do przechwytu rywala. Co się wtedy robi? Tak sie podsłania gościa żeby miał miejsce do oddania rzutu, grajac na dwa koła (zwłaszcza gdy skrzydła są dysfuncyjne. albo rozciąga się pole tymi skrzydałmi tylko trzeba je mieć. Obaj Chorwaccy skrzydłowi to dwaj z trzech najlepszych na tej pozycji na świecie. i nie ma znaczenia że nie pozwolimy im rzucić. Ile kosztuje obronę tak szeroka strefa żeby ich wyłączyć?

Od naszych skrzydeł nie było absolutnie takiego zagrożenia do tego stopnia że obrońcy ich olali i stali wąsko. więcej musieli tak stać grając z tyloma wysuniętymi. Jak się taka obronę przesuwa na miejsce na linię 6m? Grając ze skrzydłami i podwójnym kołem, czyli do boku albo za plecy.
Ktoś to widział?
Można się pod tym co napisał PitS podpisać dużymi literami :::gd::: Jeszcze nie mogę dojść do siebie po tym meczu, ale na boga gdzie był Biegler, żadnego planu B, nic, ileż razy na czasach trener ma mówić o motywacji, a gdzie zmiana ustawienia, nakreślenie innego planu. Zawodnicy to samo, brakło GENERAŁA, który by wziął towarzystwo " za twarz " krzyknął .... Jedziemy, walka, gramy u siebie .....ehh :/

PitS jasne że pamiętam, karne u nas wykonywał skrzydłowy i ja na zmianę. :wink:
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Sebex pisze:Ostro to mało powiedziane. Wystarczy napisać, że przez pierwsze bodajże 10 minut rzuciliśmy chyba 1 bramkę. A to wystarczyło żeby Chorwaci uwierzyli, że mogą wygrać to różnicą większą niż 11 bramek.
Czyli, że jakby Chorwaci nie wygrali różnicą >11 bramek to Nasi by wtedy awansowali? O_O
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Nie, nasi nie mogli przegrać różnicą większą niż 3 bramki żeby awansować. Nie tylko my i Chorwaci liczyliśmy się w tej układance.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:Nie, nasi nie mogli przegrać różnicą większą niż 3 bramki żeby awansować. Nie tylko my i Chorwaci liczyliśmy się w tej układance.
Ok, pierwsze wrażenie miałem takie, że 11róznicy dotyczyło tylko z Naszych. Ale mając zapas 3bramek też się nie popisali :/ . A może to ich zgubiło... cholernie szkoda mi chłopaków, bo kto jak kto, ale "ręczni" zawsze zostawiali serce na boisku, mogli przegrać wygrać, ale zawsze z pełną ambicją grali. W dodatku ME w Polsce i takie baty na sam koniec (tak wiem, mają jeszcze jeden mecz o 7m-ce). Niestety od czasów "złotej ery" Wenty ciągle słyszy się te same nazwiska, brak wyróżniających się następców :/ .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piłka ręczna

Nam dawało awans: zwycięstwo, remis i porażka maksymalnie 3 a jak się potem okazało 4 bramkami.
Przegrana 4 do 11 bramek dawała awans Francji.
Przegrana 11 bramkami lub więcej dawała awans Chorwacji.
Kto przy zdrowych zmysłach pomyślałby, że na tym poziomie można tyle przegrać?
Myśle, ż Chorwacja uwierzyła w to jak zobaczyli, że my przez 10 minut strzelamy jedną czy dwie bramki a w tym czasie oni odskakują nam na 5 bramek. Podejrzewam, że gdyby nie to to pewnie by nie uwierzyli, że mogą wygrać aż tyle i może by zagrali już nie na takim "ogniu", bo gdzieś w głowie by siedziało gramy o pietruchę. Ale żby tak było to Polacy powinni od początku pokazać, źe grają o zwycięstwo, idą łeb łeb lub nawet jak przegrają to na styk byle awansować. Pozwoliliśmy im uwierzyć. A wiemy jak się kończy czasem takie coś jak ktoś wygrywa w tenisie 2:0 i pozwoli przeciwnikowi pograć i uwierzyć, że jednak moźe wygrać 3:2.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Żejest źle wiadomo było od fatalnych występów na MŚ. Pisałem że nie lubimy żywiołowej gry rodem z Bałkanów co wczoraj dobitnie się uwydatniło. ale musimy się nauczyć to osadzać. I były na to szanse bo trzon reprezentacji stanowi Vive a najgroźniejszy ligowy rywal gra bałkańską piłkę z pomocą kilku serbskich zawodników. Do tego Vive ma szczęście w losowaniach LM od kilku lat zderzać się z piłką bałkańską i węgierską.

Doceniam w tym momencie wygraną z Serbią jedną bramką ale potem pójście na wymianę ciosów z Macedonią która przy uporządkowanej grze powinniśmy objechać 5-7 bramkami? Wyłączenie z gry Lazarowa + aktywna obrona strefą z wyjściem w przód i niech rzucają. A my gramy zawody w ganianego.....
Pominę mecz z Francją i nawet z Norwegią, ale gramy z Białorusią i nie szanujemy rywala i siebie. Możemy to wygrać 10-15 bramkami z palcem wiadomo gdzie, a my pod koniec drżymy czy 4 bramki naddatku wystarczy. Ktoś powie "nic się nie stało - wygraliśmy przecież", bzdura, stało się i to bardzo dużo, wszyscy zobaczyli jak bardzo brak nam koncentracji i jak łatwo nas jej pozbawić, co uczynili Chorwaci stawiając nam obronę której /ja to piszę/ trener nie przewidział. .... no bo przecież nie widzieliśmy na nią lekarstwa. W pracy mnie zapytali przed meczem kto wygra Chorwacja czy Polska. Postawiłem że Chorwacja wygra z nami na 80%, że wygra skrzydłami, i że mamy 50% szans że to będzie mniej niż trzema bramkami. No ale w najczarniejszych myślach nie stawiałem że trener nie będzie w stanie okiełznać drużyny żeby nie przegrała więcej niż pięcioma.

Aaaaaa, do odrabiania bramek seriami jak to śnił przez większość meczu komentator, to musielibyśmy grać z drużyną która nas nie szanuje, jak do pierwszego meczu Francja, co ją kosztowało strefę medalową.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

http://sport.tvp.pl/23796708/dujszebaje ... cja-polski
Nad czym tu się zastanawiać? Facet na miejscu, ambitny, jest tu połowę tego czasu co Biegler i czegoś chce, nawet tego Polskiego się nauczyć. ;) . Nie mówię że będziemy mistrzami ale bez kogoś z charyzmą to nasza piłka ręczna ma największe perspektywy powrotu do pudełka z napisem "nic"
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:http://sport.tvp.pl/23796708/dujszebaje ... cja-polski
Nad czym tu się zastanawiać? Facet na miejscu, ambitny, jest tu połowę tego czasu co Biegler i czegoś chce, nawet tego Polskiego się nauczyć. ;) . Nie mówię że będziemy mistrzami ale bez kogoś z charyzmą to nasza piłka ręczna ma największe perspektywy powrotu do pudełka z napisem "nic"
Chyba jest ciśnienie na trenera z Polski, podobno wysoko stoją akcje Piotra Przybeckiego, wielokrotnego reprezentanta polski, grał w THW Kiel młody, co sądzisz ?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Chodzi o to jaki stosunek będą mieli do niego "wyjadacze". To musi być lider, jak Wenta, jak Dujszebajew. Przybeckiego jako zawodnika pamiętam, nie wiem tylko czy ma taki dorobek który zawodnicy uznają.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:Chodzi o to jaki stosunek będą mieli do niego "wyjadacze". To musi być lider, jak Wenta, jak Dujszebajew. Przybeckiego jako zawodnika pamiętam, nie wiem tylko czy ma taki dorobek który zawodnicy uznają.
Rocznik 72', może to będzie drugi "Wagner". :wink: Podobają mi się jego analizy w studiu telewizyjnym.

Wróć do „Inne sporty”