Kto w Twoim odczuciu zasługuje na miano "Największego Tenisisty w historii"?

Pete Sampras
11%
19
Roger Federer
66%
117
Rod Laver
5%
8
Bjorn Borg
3%
5
Jimmy Connors
1%
2
John McEnroe
2%
4
Boris Becker
Brak głosów
0
Andre Agassi
4%
7
Roy Emerson
Brak głosów
0
Inny
8%
15
 
Liczba głosów: 177
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Kiedy Sampras kończył, 14 wydawało się być jak jakieś tenisowe Himalaje. A teraz mamy trzech kolesi którzy 20 i więcej zrobili. Krejzy. Nie doczekamy nigdy więcej takich czasów.

I nie pitolcie mi o jakimś Alcarazie. Niech najpierw zrobi jednego szlema, potem drugiego, potem trzeciego, potem…..

Czapki z głów przed wielką trójką!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Kto największym w historii?

Edberg pisze: 20 lip 2022, 12:09ps.
zastanawiające jest, że od bardzo dawna nikt nie dołączył do dołu listy (tj. minimum 3 triumfy), ale wiadomo, że to efekt The Big Three i tacy już od wielu lat "perspektywiczni" gracze jak np. Zverev, Thiem, Tsitsipas , Miedwiedew itp. wciąż nie mogą wskoczyć w rankingu na poziom Andiego czy Stana ...
Jakie to przerażające, że Miedwiediew miałby mieć tyle WS co Murray czy Wawrinka rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

SevenUP pisze: 20 lip 2022, 15:09 Jakie to przerażające, że Miedwiediew miałby mieć tyle WS co Murray czy Wawrinka rotfl
Czemu? Jego technika jest tak podwórkowa. że wiesz jakby to rozpaliło wszelkich osiedlowych grajków rotfl
Hasło przewodnie - Niedźwiadek kilka ma, to może i dam radę ja :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 12 wrz 2018, 19:56
stofler pisze: A ja szczerze mówiąc, uważam, że Novak wygra jeszcze co najmniej cztery WS. :::cheese:::
Ale to i tak nie daje 20 ;)
Pięć lat temu niejaki stofler sugerował, że Djokovic zdobędzie co najmniej 18 szlemów. Miał ich wówczas 14, podczas gdy Federer 20 a Nadal 18. Zadziwiające jak to wszystko się potoczyło. O_O

Dzisiaj Novak wygłosił piękną mowę końcową po zdobyciu pucharu. Wspominał, że trzeba wierzyć w sukces i nigdy się nie poddawać.
I choć on miał na myśli głównie sport, ja te słowa interpretuję po swojemu - jako aluzję do walki Ukraińców o niepodległość. W związku z tym jakoś mnie ten finał nastroił pozytywnie, bardzo. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Czy Ty właśnie przypisałeś pro-ukraińskie sympatie serbskiemu ultra-nacjonaliście, pochodzącemu z rodziny jawnie wielbiącej Rosję i Rosjan (vide: niedawne publiczne okrzyki tatusia Novaka), który ostatnio napisał na kamerze po meczu coś o Kosowie będącym sercem Serbii, a zapytany o stosunek do wojny, jedyne co miał do powiedzenia, to, że bombardowania Belgradu przez NATO były koszmarem (jakoś się nie zająkując ani słowem o piekle jakie Serbowie regularnie serwowali swoim pobratymcom w tamtym czasie i bez refleksji o przyczynach takich a nie innych działań NATO wobec Belgradu).

Novak to tenisista wybitny, ale człowiek na wskroś przesiąknięty wielkoserbską ideologią. Ruscy jako jedyni w świecie - cynicznie! - wspierający narrację o wielkiej i skrzywdzonej Serbii, uprali mózgi większej części tamtego narodu. Więc wielkiego oburzenia agresją Rosji na Ukrainę bym się w serduszku Novaka nie spodziewał.

A potem co roku mamy: ...and 12 points from Belgrade go to..... nosz kurwa, ale się zdziwicie.... Russia!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

Artlight pisze: 12 cze 2023, 05:19 Czy Ty właśnie przypisałeś pro-ukraińskie sympatie serbskiemu ultra-nacjonaliście, pochodzącemu z rodziny jawnie wielbiącej Rosję i Rosjan ...
Oczywiście, że nie. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
O ironio... ja wykorzystałem jego słowa, jako uniwersalne przesłanie dla wszystkich, którzy mają swoje marzenia, swoją drogę, swój cel. Dawniej wspominałem już, że moja sympatia do Novaka to już historia. Właśnie dlatego, że jego postawa wobec trwającej w Ukrainie wojny nie jest jasna. Może za dużo wymagam, za dużo się spodziewam ale tak właśnie jest. W tym względzie imponuje mi Iga Świątek. :::gd:::
Djokovicia szanuję za to co robi na korcie. To wszystko.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Edberg
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 17 kwie 2016, 21:47

Re: Kto największym w historii?

Aktualizacja po UO 2023 :
1. Djokovic - 24
2. Nadal - 22
3. Federer - 20
4. Sampras -14
5. Borg - 11
6. Edberg - 9
7-10. Agassi/Lendl/Willander/Connors - 8
11. McEnroe - 7
12. Becker - 6
13-14 Courier/Vilas - 4
15-17 Murray/Wawrinka/Kuerten - 3
Kiedyś Edberg, Agassi, Lendl, Sampras i Becker obecnie Federer, Nadal i Djokovic.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Kto największym w historii?

Vivid pisze: 9 wrz 2019, 07:19 Rafa - Roger 19-20. Robi się ciekawie. ;) Jeżeli Hiszpan doda jeszcze jeden tytuł, a Szwajcar już nic nie wygra, to będzie ... dym. :P
Chyba, że Hiszpan wygra AO, wtedy zmiana GOAT-a. ;)
Remis 20-20, przy ewentualnej wygranej Rafaela w AO, należałoby jednak uznać na korzyść Nadala bo w takiej sytuacji on wygrałby każdego Szlema więcej niż raz (gdyby wygrał AO20 to by było AO x 2), a Szwajcar ma jeden RG.
W tej sytuacji fani Federera powinni już ćwiczyć poprawną wymowę - Vamos! rotfl

GOAT - Grzebodup z Monacor? Cholera, czy to brzmi dumnie? ... O_O rotfl

I tylko fanów Djokovica ... żal :twisted: rotfl
4 lata zrobiły swoje. Jak to warto mieć w sobie trochę pokory.
Forum milknie. Teraz rozumiem hipokryzję tego całego towarzystwa, które tu w ostatnich latach "działało". A idźcie wy w c***!
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”