Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: Novak Djokovic

Derler pisze: 2 mar 2022, 20:30 https://sport.tvp.pl/58819518/atak-rosj ... -rozmawiac

Z tekstu, który wkleiłem wyżej wynika, że Djokovic stoi po ukraińskiej stronie w tej barbarzyńskiej wojnie. :::gd::: Przyznaję, że obserwując jego ostatnie, dziwne decyzje nie byłem pewny, jak ten facet odniesie się do tematu rosyjskiego bestialstwa, którego dopuszczają się Moskale na Ukraińcach. Wiadomo wszak, że Serbia była zawsze sojusznikiem Rosji. Mam nadzieję, że to co się wydarzyło na Ukrainie, na długo już odmieni sympatie polityczne tego biednego, ogarniętego niegdyś wojną w swoim kraju, narodu.
W wojnie na Bałkanach to Serbia była agresorem.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Novak Djokovic

Narrację i przekaz po wojnie tworzą zwycięzcy.
Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: Novak Djokovic

Marcoone pisze: 3 mar 2022, 20:44 Narrację i przekaz po wojnie tworzą zwycięzcy.
Putina też będziesz bronił?
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Biniu pisze: 3 mar 2022, 19:41
Derler pisze: 2 mar 2022, 20:30 https://sport.tvp.pl/58819518/atak-rosj ... -rozmawiac

Z tekstu, który wkleiłem wyżej wynika, że Djokovic stoi po ukraińskiej stronie w tej barbarzyńskiej wojnie. :::gd::: Przyznaję, że obserwując jego ostatnie, dziwne decyzje nie byłem pewny, jak ten facet odniesie się do tematu rosyjskiego bestialstwa, którego dopuszczają się Moskale na Ukraińcach. Wiadomo wszak, że Serbia była zawsze sojusznikiem Rosji. Mam nadzieję, że to co się wydarzyło na Ukrainie, na długo już odmieni sympatie polityczne tego biednego, ogarniętego niegdyś wojną w swoim kraju, narodu.
W wojnie na Bałkanach to Serbia była agresorem.
Nie jest tak jak mówisz a temat jest bardziej złożony. Zostawmy to historykom. W tej chwili nie mam nawet ochoty bronić Serbii bo mnie totalnie wkurwiła Rosja! Jej sojusznik.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Novak Djokovic

Biniu pisze: 3 mar 2022, 21:17
Marcoone pisze: 3 mar 2022, 20:44 Narrację i przekaz po wojnie tworzą zwycięzcy.
Putina też będziesz bronił?
Przeczytaj jeszcze raz, uważnie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Novak Djokovic

Biniu pisze: 3 mar 2022, 21:17
Marcoone pisze: 3 mar 2022, 20:44 Narrację i przekaz po wojnie tworzą zwycięzcy.
Putina też będziesz bronił?
Nikogo nie bronię, a na pewno nie Putina. Zresztą, gdzie Ty w mojej wypowiedzi Putina znalazłeś to nie mam bladego pojęcia.
Napisałem tylko, że po rozstrzygnięciu wojny (jej zakończeniu) narrację narzuca zwycięzca i nic więcej. Ja osobiście nie podejmę się oceny kto był agresorem na Bałkanach bo nie jestem historykiem. Szczególnie, że to była wojna domowa czyli bardzo trudny (na wielu poziomach) konflikt.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Coś wstawiłeś i co z tego? Nic nie powiedziałeś.
Nie chce mi się wchodzić w głębszą polemikę. Serbia trzyma się Rosji bo ten kraj był jedynym, który wykazał się wsparciem w chwilach totalnej rozpierduchy. Trzeba to zrozumieć. Mimo wszystko, dla mnie to stanowisko opinii publicznej w Serbii jest kompromitujące, musimy jednak brać pod uwagę fakt, że za tym stoi motłoch. Czas zweryfikuje podobne postawy. Również wybryki Orbana są niezłe. :::bd:: Ciekawe czasy. A Novak odetnie się od Serbii albo zawiąże swój autorski, poprawny pomysł na Serbię.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Biniu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2018, 09:32

Re: Novak Djokovic

Derler pisze: 4 mar 2022, 23:39
A Novak odetnie się od Serbii albo zawiąże swój autorski, poprawny pomysł na Serbię.
Nie rozśmieszaj mnie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Już dawno napisałem, że trzeba może zweryfikować, czy rodzina tego cwaniaczka bazarowego nie ma czegoś na sumieniu z czasów wojny na Bałkanach w latach 90-tych XX wieku :twisted:
Oj, pamiętam jak się wtedy ówczesna edycja stoflergeja spuszyła rotfl , było wesoło :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Vivid pisze: 5 mar 2022, 08:48 Już dawno napisałem, że trzeba może zweryfikować, czy rodzina tego cwaniaczka bazarowego nie ma czegoś na sumieniu z czasów wojny na Bałkanach w latach 90-tych XX wieku :twisted:
Oj, pamiętam jak się wtedy ówczesna edycja stoflergeja spuszyła rotfl , było wesoło :D
Dobrze by było, żebyś trochę ogarnął historię współczesną a nie powtarzał to co Ci telewizja przekazała. Serbia jest poniekąd ofiarą wojny, o której mówimy. Ale żeby dojść do takiego wniosku, należy wyzbyć się stereotypów i płytkiego myślenia. Przytoczę Ci artykuł znaleziony na Onecie. Większość opisanych tam faktów jest zgodna z rzeczywistością.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ch/15mm4mr
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Serbowie to aniołki i po procesach haskich żaden przecież nie siedzi? :lol:
Nie kompromituj się aż tak. Nawet mi się nie chce czegoś takiego ciągnąć :::bd::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Novak Djokovic

Vivid pisze: 8 mar 2022, 05:53 Serbowie to aniołki i po procesach haskich żaden przecież nie siedzi? :lol:
Nie kompromituj się aż tak. Nawet mi się nie chce czegoś takiego ciągnąć :::bd::
Nie bronię nikogo. Serbowie podobnie jak inni obecni w tym konflikcie dopuszczali się zbrodni. To jest nie do zaakceptowania. Ale to była wojna a na wojnie poczucie człowieczeństwa wymyka się spod kontroli. Prawda jest taka, że Serbowie zostali sprowokowani i jak już rozpoczęła się jatka - to już poleciało. Inaczej jest teraz na Ukrainie. Moskal nie został sprowokowany, on rozpoczął inwazję i eksterminację narodu ukraińskiego z własnej woli.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Novak Djokovic

Moskale (znaczy putinowcy) też twierdzą, że zostali sprowokowani. Przez NATO, które po kolei wciąga w swoje macki kolejne kraje i co raz bliżej Rosji rozmieszcza swoje siły. Nie mogli więc czekać, aż Ukraina także wejdzie do NATO bo to groziło całkowitym osaczeniem ich kraju i destabilizacją pokoju! Panimajesz?
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: Novak Djokovic

Zmieniając temat:
1) Novak jest ciągle w drabince Indian Wells: https://bnpparibasopen.com/players/current/
2) Jest możliwe że zagra we FO: https://sport.onet.pl/tenis/tenis-novak ... e9kEStXNhs

Być może ktoś ma lepsze/nowsze info? Biorąc pod uwagę temat Ukrainy organizatorzy mogą po cichu przymknąć oko i pozwolić Novakowi grać bez względu na covidowe zasady. Inna sprawa, że (IMO) zabronić grać niezaszczepionemu Djokovicowi a dopuszczać do gry kacapów mocno się nie klei. Oczywiście perspektywa hamburgerów może być kompletnie inna, nie sądzę, żeby ich obchodziła Ukraina. Większość kibiców na IW nie wskaże jej nawet na mapie. Natomiast występ w Paryżu jest realną opcją. Oczywiście pomijam szansę na wygraną bez rytmu meczowego...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Derler pisze: 8 mar 2022, 07:26 Nie bronię nikogo. Serbowie podobnie jak inni obecni w tym konflikcie dopuszczali się zbrodni. To jest nie do zaakceptowania. Ale to była wojna a na wojnie poczucie człowieczeństwa wymyka się spod kontroli.
Na wojnach panuje chaos i dzieją się różne rzeczy. Niemniej nie usprawiedliwia to niczego i w miarę możliwości się rozlicza. Oraz nazywa po imieniu.
Sprowokowani? O_O Nie rozśmieszaj ludzi. Odniosę to do skali mikro - jak Ci ktoś ubliża to możesz mu gębę obić? Będzie OK?

Wracając do serbskiego bazarowego cwaniaczka skazanego prawomocnie i wywalonego na zbity pysk z Australii.
Czy mu pozwolą zagrać w IW lub RG czy nie to mi w sumie zwisa. Tylko dobrze by nie robić już szopki jak w Australii.
W 100% zgadzam się z tamtym ostatecznym rozstrzygnięciem, natomiast wyraźnie pisałem, że styl i cała ta szopka mi się nie podobała i była niepotrzebna.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Novak Djokovic

A co myślicie o postawie RF i RN w wiadomej sprawie?

Nie sprawdziłem co prawda wszystkich możliwych platform społecznościowych, ale przynajmniej na Insta i Twitterze, zarówno Roger jak i Rafa nabrali wody w usta i próżno szukać u nich jakichkolwiek słów, symboli czy gestów potępiających agresję Rosji na Ukrainę czy wezwań do wzięcia w ochronę ludności cywilnej i pomocy humanitarnej dla uchodźców.

Tak jak mówię - nie przesądzam sprawy, bo nie przekopałem aż tak dokładnie Internetu, ale gdyby okazało się, że Nadalowi albo Federerowi zabrakło w tym temacie odwagi cywilnej i empatii, to byłbym bardzo, ale to bardzo rozczarowany ich postawą.

W mojej prywatnej klasyfikacji: advantage Novak - ze względu na dość powszechną prorosyjskość Serbów nie spodziewałem się, że on akurat zajmie tak wyraźne stanowisko.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Tenisista to nie polityk czy wojskowy. Zasadniczo nie musi zajmować stanowiska (sam z siebie, nie pytany). Z drugiej strony jednak jako gwiazdy dyscypliny RF i RN mają jakiś wpływ na opinię sporej ilości ludzi. Zatem mile widziane zajęcie stanowiska. Nawet proputinowskiego jak takie bym mieli poglądy :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Novak Djokovic

Artlight pisze: 9 mar 2022, 20:42 A co myślicie o postawie RF i RN w wiadomej sprawie?

Nie sprawdziłem co prawda wszystkich możliwych platform społecznościowych, ale przynajmniej na Insta i Twitterze, zarówno Roger jak i Rafa nabrali wody w usta i próżno szukać u nich jakichkolwiek słów, symboli czy gestów potępiających agresję Rosji na Ukrainę czy wezwań do wzięcia w ochronę ludności cywilnej i pomocy humanitarnej dla uchodźców.

Tak jak mówię - nie przesądzam sprawy, bo nie przekopałem aż tak dokładnie Internetu, ale gdyby okazało się, że Nadalowi albo Federerowi zabrakło w tym temacie odwagi cywilnej i empatii, to byłbym bardzo, ale to bardzo rozczarowany ich postawą.

W mojej prywatnej klasyfikacji: advantage Novak - ze względu na dość powszechną prorosyjskość Serbów nie spodziewałem się, że on akurat zajmie tak wyraźne stanowisko.
Ja bym chciał bardzo, żeby sportowcy w ogóle nie mieszali się do polityki albo wydawali po prostu jakieś jedno oświadczenie i tyle. Bo oni mają swoich sponsorów, rodziny, różne powiązania, tak naprawdę są pod ATP/WTA i ich sposnorami/turniejami. Zawsze potem można wyciągnąć jakiś brud.

Tak jak Novak, który z jednej strony pomaga i wspiera Ukrainę, a z drugiej strony w Serbii/Belgradzie odbywają się ogromne prorosyjskie/proputinowskie marsze i odnośnie tego Novak już nabrał wody w usta, co by się nie narazić za bardzo. To szczerze wolę, żeby on w ogóle się nie wypowiadał niż dryfował na granicy politycznej poprawności.

Już szkoda dyskutować o tym, że często Novak lubi coś powiedzieć pod publiczkę, a potem jego ojciec twierdzi coś odwrotnego, robiąc mu zły PR rotfl . To w takiej sytuacji serio lepiej zamilczeć i się zająć tenisem.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Novak nie wszędzie może grać to ma czas się wypowiadać?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”