Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Komentarz sportowy

ppeter pisze:Co prawda to nie ta dziedzina sportu, ale goście wymiatają :D
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery ... st_of.html
Jakby tenisowe mądrości posklejać też można by się było pośmiać, chyba zacznę zapisywać. Co do tekstów- świetne, szczególnie pralinki rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
alexandra15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 22 maja 2011, 11:38

Re: Komentarz sportowy

O, uwielbiam tych panów. Kolarstwo oglądam rzadko, ale biathlon gdy tylo mogę.;) Szkoda, że nie znają się na tenisie [chyba], chętnie posłuchałabym ich. Już słyszę jak komentowaliby wycie Maszy i Azarenki, 'rozgrzewki' Bartoli, podskoki Nadala, urodę Ivanovic itp., itd.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Komentarz sportowy

alexandra15 pisze:Szkoda, że nie znają się na tenisie [chyba], chętnie posłuchałabym ich. Już słyszę jak komentowaliby wycie Maszy i Azarenki, 'rozgrzewki' Bartoli, podskoki Nadala, urodę Ivanovic itp., itd.
Oj tak, szybko by ten wątek miał rekordową liczbę wpisów. :D
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentarz sportowy

To raczej dział humoru a nie tu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Komentarz sportowy

Myślę, że to można i tu i tu, ponieważ jest to kwestia do dyskusji jak powinien być prowadzony komentarz sportowy.
W ich przypadku komentują akurat dwie dyscypliny, gdzie długimi fragmentami, trzeba jakoś wypełnić "przestrzeń", w tenisie tak nie ma, chociaż zdarzają się mecze, gdzie poziom jest taki, że pasowałoby właśnie uzupełnić obraz o jakąś treść, nie ograniczając się do suchego komentowania.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

ppeter pisze:Myślę, że to można i tu i tu, ponieważ jest to kwestia do dyskusji jak powinien być prowadzony komentarz sportowy.
W ich przypadku komentują akurat dwie dyscypliny, gdzie długimi fragmentami, trzeba jakoś wypełnić "przestrzeń", w tenisie tak nie ma, chociaż zdarzają się mecze, gdzie poziom jest taki, że pasowałoby właśnie uzupełnić obraz o jakąś treść, nie ograniczając się do suchego komentowania.
Zwłaszcza w kolarstwie gdzie jak ktoś kogoś nie najedzie to przez 2/3 trasy emocje są jak na rybach. Kolarstwa ostatnio nie miałem okazji słuchać, ale biathlon a jakże.
W tenisie podobne zjazdy w bok robił kiedyś duet Domański - Chojnowski i nie zostały dobrze przyjęte.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Komentarz sportowy

PitS pisze:W tenisie podobne zjazdy w bok robił kiedyś duet Domański - Chojnowski i nie zostały dobrze przyjęte.
Myślę, że w tenisie potrzebne jest bardzo dobre wyczucie "chwili". Jeżeli na korcie dzieje się coś ciekawego to nie ma potrzeby "udziwniać", ale jak nic się nie dzieje to można od czasu do czasu coś zarzucić, byle nie przesadzić.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Komentarz sportowy

A żeby tylko Domański miał taką manierę "kończenia" spotkań przedwcześnie.

Przed chwilą Pan Wolfke, bądź co bądź doświadczony jednak komentator przy wyniku 2:1 dla Clijsters i jej przewadze na 3:1 twierdzi, że to mała piłka meczowa, a 3:1 to koniec meczu. :tired: No faktycznie, Clijsters niczym Karlovic wygrywa swoje podania do 0. Oczywiście w meczu jest pełna dominacja Belgijki, ale jeden break nie uprawnia jeszcze do takich wyroków.

Panie Wolfke, to kobiecy tenis! Tu 5:0 nie oznacza wygrania seta, a tym bardziej 3:1.
El Diablo pisze:Panie generalnie nie sprawdzają się w komentarzu...
Przykro mówić, ale faktycznie tak jest. Słuchając Nowakowej albo Strączy czuje zażenowanie i wstyd.

Wyjątkiem jest tu Joanna Sakowicz, która komentuje chyba tylko gościnnie w trakcie WS. Taki wyważony komentarz, bez fajerwerków. Ale przynajmniej nie irytuje tak jak reszta.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Komentatorzy sportowi

Komentarz sportowy to trudna dziedzina, ale Polsat bije ( a raczej jego fachowcy) wszelkie rekordy niekompetencji. I najlepsze jest to, że każde z nich w innej dyscyplinie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Komentatorzy sportowi

Tak naprawdę, jakby popatrzeć na skład komentatorski Polsatu, to całkowicie dwa bieguny... Mają całkiem dobrą pakę piłkarską, do tego tak na szybko mogę powiedzieć, że bardzo przyjemnie słucha mi się duetu Swędrowski-Drzyzga w siatkówce, fajnie wspominam też komentatorów rugby i golfa.

Natomiast to, co dzieje się np. w tenisie, boksie, F1, woła o pomstę do nieba, niemalże na każdym forum dotyczącym tych dyscyplin wylewane są żale, na które kierownictwo stacji nie reaguje.
#NKrising
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Komentatorzy sportowi

Jak gość ma ego wielkości Empire State Building to nie ma się co dziwić. Ale nie da się ukryć, że jakby chcieć stworzyć wzorzec komentatora tenisowego, to od McEnroe wiele by do niego trafiło.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Komentatorzy sportowi

Po obejrzeniu praktycznie wszystkich meczów Euro oraz ostatnich transmisji Wimbla mam spory dylemat: kto jest najbardziej tragicznym komentatorem bez podziału na dyscypliny: Lorek, któryś z Tomaszewskich, czy Szpakowski? Naprawdę ciężkie pytanie. Gdy już skłaniałem się ku odpowiedzi Szpaqu, obejrzałem mecz Feda z Benneteau i nabrałem wątpliwości, bo Lorek irytował praktycznie każdym zdaniem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: Komentatorzy sportowi

Gary pisze:Po obejrzeniu praktycznie wszystkich meczów Euro oraz ostatnich transmisji Wimbla mam spory dylemat: kto jest najbardziej tragicznym komentatorem bez podziału na dyscypliny: Lorek, któryś z Tomaszewskich, czy Szpakowski? Naprawdę ciężkie pytanie. Gdy już skłaniałem się ku odpowiedzi Szpaqu, obejrzałem mecz Feda z Benneteau i nabrałem wątpliwości, bo Lorek irytował praktycznie każdym zdaniem.
Najlepsze są te ich frazesy ułożone dużo wcześniej, które, tylko czekają aby móc być użyć... np. Szpakowski i jego budowanie akcji z pietyzmem, albo Lorek i udawanie się do świątyni wyciszenie(?)... tragedia. Ich komentarz często nie ma w ogóle związku z dyscypliną, tylko jest to jakiś popisowy słowotok. Szpakowski wykazał się szczytem ignorancji mówiąc jak to już jest po meczu, gdy do końca finału pozostało jeszcze 30 min. Może i tak w rzeczywistości było, ale komentator powinien zachować chociaż pozory obiektywności. Już z paru źródeł słyszałem że największa porażką mistrzostw jest właśnie on, a zaraz po nim nasze orły.
Pomijam fakt że obaj(Loro i Szpaku) nie mają praktycznie pojęcia o dyscyplinach bliżej im do historyków aka statystyków danej dyscypliny, ale jak widzę w jakimś informacyjnym programie Polszatu że Lorek zasiada jako specjalista od tenisa to scyzoryk w kieszeni się otwiera.

A i Wanio nawet dał radę z meczem Fed-Misza, nie przepadam za nim, ale było ok.
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Komentatorzy sportowi

sledz136 pisze:A i Wanio nawet dał radę z meczem Fed-Misza, nie przepadam za nim, ale było ok.
Było w miarę, chociaż rozwalił mnie tekstem przy 5:1 w trzecim, że obaj w pełni poszli na wymianę "uprzejmości" i obaj czerpią z tego maksimum przyjemności :D.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Komentatorzy sportowi

sledz136 pisze:Najlepsze są te ich frazesy ułożone dużo wcześniej, które, tylko czekają aby móc być użyć... np. Szpakowski i jego budowanie akcji z pietyzmem, albo Lorek i udawanie się do świątyni wyciszenie(?)... tragedia.
Mnie u Szpaka najbardziej bawił/wkurzał (zależy od nastroju, tego kto grał, wyniku) frazes: "z pełnym zaufaniem do...". W czasie finału do pewnego momentu liczyłem, przy 5 mi się odechciało, ale w drugiej połowie chyba już tego nie było, więc może ktoś mu zasugerował, że robi się to śmieszne/żałosne.

PS. Pani Nowak nie liczę, ona jest poza konkurencją, ale jest babą, więc to jasne, że powinna być przy garach, a jak już ma coś komentować, to zawody w zmywaniu na czas. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Komentatorzy sportowi

W wieku 88 lat zmarł komentator ES - Adam Choynowski. :(
#NKrising
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Komentatorzy sportowi

Świeć Panie nad jego duszą ;(.
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Komentatorzy sportowi

HeadShot pisze:W wieku 88 lat zmarł komentator ES - Adam Choynowski. :(
Wielki żal. Tak jak nie trawię Domańskiego, jego duet z Choynowskim słuchałem z przyjemnością. Nie wiem czemu, zawsze kojarzył mi się z US Open. :::hmm:::
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Mimo pewnych pierdół które im się zdarzały to był podobny odlot jak w kolarstwie Jarońskiego z Wyrzykowskim. Uwielbiałem to.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy sportowi

PitS pisze:...podobny odlot jak w kolarstwie Jarońskiego z Wyrzykowskim...
Tak skromnie wspomnę... Fakt, lubię kolarstwo, ale z nimi to można i nawet kilka godzin 'jechać' przed TV :::gd:::.

Wróć do „Inne sporty”