Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Yonex 2009

Tak więc Yonex wypuścił nowy katalog na 2009 rok... podaję link do Japońszczyzny ze względu na największe bogactwo sprzętowe:
http://www.Yonex.co.jp/catalog/pdf/2009 ... cquets.pdf

Tu miniaturowy przegląd modeli:
http://www.Yonex.co.jp/catalog/pdf/2009_tennis_spec.pdf

Ciekawostka... Yonex wprowadza gumowe kołnierze maskujące na swoje rakiety... do tej pory rakiety z Kraju Kwitnącej Wiśni takowych nie posiadały...

Teraz trochę konkretniejsze informacje...
Wydaje się że Yonex pozostawia bez zmian modele RDS 002... ta sama farba, ta sama matryca... może jeszcze nie czas na zmianę?

Pojawiła się nowa reinkarnacja V-Conów (V-Con X)czyli namiastek rakiet ceramicznych... czucie jest faktycznie unikalne i przytłumione... czuję że mogą to być dobre packi rekreacyjne dla Pań... póki co dwa modele: V-Con X18 i X21...

Piotrek69 napisał że:
PIOTR69 pisze:Cały czas żałuję, że nie miałem okazji przetestować 11ki (Yonex RQS11 - przyp. ED) podobno świetna, ale teraz jej już nie produkują.
... i chyba mam dla niego dobrą wiadomość, a przynajmniej tak mi się wydaje. Otóż w nowym katalogu Yonka RQS11 jest cały czas obecny i nic nie wskazuje na to aby miała zostać zatrzymana jego produkcja. Oby "utrzymanie" modelu nie było ograniczone tylko do Japonii... czas pokaże!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex 2009

Dzięki za wiadomość o RQS 11, co nie zostanie sprzedane w Japonii, to przyślą do Stanów i Europy :) można jeszcze ją u nas kupić, ale cena to dla mnie kosmos.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2009

RDS 002 pozostaje w ofercie, bo nadal dobrze się sprzedaje. Liczy się biznes :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2009

Obiektyw, jak coś jest dobre i dość uniwersalne to czemu nie? Dobrze robią.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2009

Jak dla mnie robią bardzo dobrze Vivid. Jakoś negatywny jesteś. Zaraz zakładasz, że ja na "nie" jestem, czy jak? A ja wręcz przeciwnie, zadowolony :). Toż posiadam dwie rzeczone "dwójki" w swoim arsenale. Toż to doskonała rama jest :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Yonex 2009

Przecież to miałem na myśli :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Yonex 2009

Niestety, na co zwrócił gdzie indziej uwagę El Diablo, w tegorocznym cenniku mamy proste odbicie zmiany kursu JPY/PLN od ostatniej jesieni. Ceny katalogowe poszły boleśnie w kosmos...

Im bardziej się temu przyglądam, tym bardziej się martwię, że będę musiał poszukać sobie alternatywnego dostawcy sprzętu... :(
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
MikeP
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:19

Re: Yonex 2009

Diablo mam pytanko ponieważ jestem bliski zakupu testowo w chwili obecnej RDiS 100 MidPlus - czy ktoś z Was miał już okazję tym trochę poprzebijać? Niestety info które udało mi się znaleźć niewiele wniosło do całej sprawy. Tak dla informacji obecnie odbijam Prestige'm MidPlus MG, prawa ręka, pełny zamach, jednoręczny backhand i zdecydowanie styl gry atakujący - nie przepadam za martwymi piłkami. Ponadto uwielbiam kupować, a potem niestety sprzedawać różne modele rakiet z reguły z lekką strata finansową - cóż takie skrzywienie - na coś trzeba wydawać zarobione banknoty :)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2009, 23:03 przez MikeP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2009

Nie odbijałem póki co żadnym szpadlem z serii RDiS... mój znajomy z USA ma w posiadaniu 100 Mida i odbijał również 100 MP. Na papierze 100 MP jest podobny do MG Prestige'a ale tak naprawdę jest spora różnica. Yonek wydaje się zdecydowanie sztywniejszy. Ma większego kopa. Z tego co mi mówił znajomy RDiS 100 MP jest dość podobny do wersji RDS 001 MP... z tym że wydaje się nieco bardziej stabilny i z odrobinę większą mocą. Ale to ocena kolegi...

Patrząc na papiery to RDiS 100 MP i MG Prestige MP wydają się być bardzo podobne... ale papier to nie wszystko...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
MikeP
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:19

Re: Yonex 2009

Bardzo dzięki ED.
Istotnie info na papierze to naprawę niewiele - nigdy wcześniej nie grałem żadnym Yonexem i nie mam pojęcia jak się sprawdza ten kształt głowy. Ponadto nadmienię tylko że właśnie przez kilka dni miałem okazję poodbijać YouTekiem Speed MP 16/19 i niestety to chyba poza kapitalnym malowaniem nie będzie posiadał nic więcej. Sorry że piszę o tym w tym wątku ale jestem bardzo rozczarowany tym modelem.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex 2009

Ja odkąd zacząłem grać Yonexami na razie mam zamiar pozostać wierny tej marce. Teraz gram 001 MP i bardzo sobie chwalę. Nie demonizowałbym kształtu główki, nie wszystko musi wszystkim się podobać, najważniejsze jest Twoje wrażenie, dlatego musisz odbić kilka piłek i wtedy wiesz czy to rakieta dla Ciebie. Może pasować wszystkim, a Tobie nie podejdzie. Ale znam Twój ból, bo sam prosiłem o pomoc, a El Diablo, przerzucał dla mnie różne statystyki. Ja zamówiłem bez grania, ale nie zawsze się trafia i później jest problem. Życzę udanego wyboru :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
MikeP
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:19

Re: Yonex 2009

Dzięki Piotr - oczywiście masz rację - aczkolwiek na pewno dobrze znasz ten moment gdzie chciałbyś już spróbować nowego modelu i przekonać się co potrafi a tu jeszcze parę dni przed Tobą - jest to trochę denerwujące.
Uwielbiam rakiety z "duszą" czyli packi które posiadają sporo siły przy dobrym czuciu i kontroli piłki - mam nadzieję że RDiS 100 MP spełni moje oczekiwania.
W każdym bądź razie po kilku piłkach podzielę się z Wami moimi odczuciami.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2009

Super, wreszcie ktoś sprawdzi co ta rama potrafi. Popełnij reckę, jak już pograsz. Koniecznie :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
MikeP
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:19

Re: Yonex 2009

No muszę poinformować że stałem się - mam nadzieję - szczęśliwym :lol: posiadaczem RDiS 100MP - jutro i w niedzielę teścik, wieczorem w niedzielę zamieszczę pierwszą recenzję.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex 2009

MikeP pisze:...jutro i w niedzielę teścik, wieczorem w niedzielę zamieszczę pierwszą recenzję.
STOP! Nie, nie i jeszcze raz nie! Recenzja? Po 2 dniach gry? CO NAJWYŻEJ wstępne odczucia. O recenzji można pomyśleć po co najmniej po kilku tygodniach gry kilka razy w tygodniu oraz po wypróbowaniu w szpadlu przynajmniej kilku setupów.

Widzisz gdzieś recenzję Kneissl Red Starów mojego autorstwa? Zacząłem nimi grać w tym roku, sprawdziłem 5 różnych rozwiązań jeśli chodzi o struny, a drugie tyle się szykuje i dalej jestem przekonany, że nie poznałem do końca tego szpadla!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Kukles
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2009, 12:07

Re: Yonex 2009

Ja czekam na swój egzemplarz od rana i nic.
Awatar użytkownika
MikeP
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:19

Re: Yonex 2009

Ok ED oczywiście że nie ma możliwości po dwóch grach stwierdzić i ocenić wszystkich możliwości rakiety - natomiast co do strun zawsze od bardzo dawna używam Big Bangera Alu Rough i tego nie mam zamiaru zmieniać, jeżeli chodzi o siłę naciągu to raczej też pozostaje niezmienna 26/25 lub 25/24.

Witam wszystkich zgodnie z obietnicą przedstawię nazywając to "pierwszą recenzją" i dodam że jak sama nazwa wskazuje z naciskiem na "pierwszą" dotyczy ona - ktoś inny napisałby spostrzeżeniem lub odczuciem - pierwszych wrażeń z użytkowania RDiS 100 MP. Sorry za drobny sarkazm. Ale przechodząc do meritum sprawy - gdy chwyciłem rakietę pierwszy raz do ręki miałem mieszane uczucia - nie umiem odpowiedzieć dlaczego po prostu jakoś dziwnie leżała w ręce - ale to uczucie okazało się błędne - po 5 godz. gry, dwóch meczach z różnie grającymi przeciwnikami - jeden ofensywny grający mocnym topspinem i drugi bardzo defensywny dużo ciętych piłek muszę przyznać że rakieta spisuję się całkiem dobrze. Jeżeli chodzi o dynamikę zachowuje się bardzo przyzwoicie przy płasko granych piłkach z wysokiego kozła uderzenie jest praktycznie nie do zatrzymania przy topspinie wykazuje dużą rotację wkręcając się pod końcową linię. Kontrola nawet na przeplot 16/19 jest naprawdę OK. Szpadelek sprawia wrażenie rakiety która w porównaniu z Head-owskim Prestigem wybacza pewne drobne błędy w ustawieniu. Manewrowość zwłaszcza w uderzeniach pod siatką również bardzo, bardzo dobra. Oczywiście naciąg to Big Banger Alu Power Rough, siła 26/25 kg. I to tyle jeżeli chodzi o pierwsze spostrzeżenia po tak krótkim okresie użytkowania - następne dodam w późniejszym terminie.
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Yonex 2009

No i Pszczółka (Yonex RDS001MP) doczekała się godnego challenger'a... Po latach głębokiej przyjaźni chyba skuszę się na flircik z RDiS300. Na razie robię podchody do testera (prawdopodobnie przyszły tydzień), ale wszystko wskazuje, że to będzie strzał w 10. Niezbyt twarda rama (62), nie za wielki łeb (100), idealna waga 295g 4HL... starzeję się, a to wygląda jak bardzo przyjemny patyczek (tweenerek), a ząbkiem... Zobaczę, ale na razie żyję wewnętrzną radością zmiany... :wink:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex 2009

W mojej opinii, to taka następczyni RDS 003. Wydaje się bardziej komfortowa. Też mi się podoba, ale póki co jeszcze odkrywam RQiS'a 1 UL.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Yonex 2009

Zobaczę... Mam już ochotę na zmianę, bo o ile "pod treningowym szkłem" czuję się z Jedyneczką doskonale, to w warunkach bojowych miałbym ochotę na coś... Mentalnie bliższego haubicy niż karabinkowi snajperskiemu... :lol:
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Yonex”