Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Czwarty do brydża

Ja zawsze chętnie, z mężem lub bez. Mój ulubiony nałóg. :D
U nas awantur nie ma, ja wy/grywam czasem turniejowo, on wyłącznie towarzysko. Fajnie jest!
Dredy górą!
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Czwarty do brydża

Właśnie wróciłem z coczwartkowego brydża. :)

Wygraliśmy 52:26, co powoduje, że umocniłem się na 2. pozycji w rankingu rocznym (champions' race :) ) i zmniejszyłem stratę do liderki, czyli mojej siostry.

Walka jest na poważnie, na koniec roku jest puchar, a siostra to ambitna bestia i bardzo dobra brydżystka.

Każde z nas ma po 2 trofea roczne, ten rok jest bardzo "rywalizacyjny" od samego początku. :)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

A ja bym chętnie pograł, a nadal nie mam z kim. W rodzinie nie ma rywalizacji.

Powinienem się gdzieś do klubu zapisać. Pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czwarty do brydża

Można grać w internecie, tyle że trzeba sobie przyswoić SAYCa (co myślę warto), lub szukać typowo polskich "stołów".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

ppeter pisze:Można grać w internecie, tyle że trzeba sobie przyswoić SAYCa (co myślę warto), lub szukać typowo polskich "stołów".
No ja grałem na kurniku. Ten system co podałeś jest popularny w krajach anglojęzycznych chyba, a w Polsce to generalnie wymagają od ciebie Wspólnego Języka.

Gra z zupełnie obcymi ludźmi i coraz to nowym partnerem jest dobra dla treningu może, ale mnie tak nie kręci. Wolałbym grać z kimś kogo znam w realu i wtedy ewentualnie grać z nim z innymi online.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Czwarty do brydża

widget pisze:
ppeter pisze:Można grać w internecie, tyle że trzeba sobie przyswoić SAYCa (co myślę warto), lub szukać typowo polskich "stołów".
No ja grałem na kurniku. Ten system co podałeś jest popularny w krajach anglojęzycznych chyba, a w Polsce to generalnie wymagają od ciebie Wspólnego Języka.

Gra z zupełnie obcymi ludźmi i coraz to nowym partnerem jest dobra dla treningu może, ale mnie tak nie kręci. Wolałbym grać z kimś kogo znam w realu i wtedy ewentualnie grać z nim z innymi online.
My w naszym kręgu gramy Wspólnym, ale do tej pory mamy dyskusje na temat rozumienia niektórych odzywek czy ich implikacji. Największa ostatnio afera była o to, że jedna koleżanka spasowała przy uzgodnionych pikach, po mojej odzywce 4 pik, kiedy cue bidowaliśmy, a z licytacji wynikało, że musimy grać szlemika, bo mieliśmy koło 30 punktów.

Więc nie do końca widzę grę z partnerami anonimowymi...
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czwarty do brydża

"WJ" to przynajmniej kilka wersji, więc to nie do końca prawda, że wszyscy grają "Wspólnym", ponieważ rozbieżność pomiędzy tym co pod pojęciem "WJ" mogą rozumieć gracze, którzy nauczyli się grać w brydża kilkanaście lat temu i nie grają turniejowo (czyli nie musieli przestawić się na licytację naturalną), a tym jak obecnie wygląda "WJ" jest dosyć znaczna.
Mamy lub mieliśmy, mniej więcej : Wspólny Język, Wspólny Język Standard, Nasz Wspólny Język, WJ2000, WJ2005, Wspólny Język XXI, System Wspólny Język 2010, i teraz mi napiszcie, którym to "WJ" wszyscy grają. :::hmm:::
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Czwarty do brydża

ppeter pisze:"WJ" to przynajmniej kilka wersji, więc to nie do końca prawda, że wszyscy grają "Wspólnym", ponieważ rozbieżność pomiędzy tym co pod pojęciem "WJ" mogą rozumieć gracze, którzy nauczyli się grać w brydża kilkanaście lat temu i nie grają turniejowo (czyli nie musieli przestawić się na licytację naturalną), a tym jak obecnie wygląda "WJ" jest dosyć znaczna.
Mamy lub mieliśmy, mniej więcej : Wspólny Język, Wspólny Język Standard, Nasz Wspólny Język, WJ2000, WJ2005, Wspólny Język XXI, System Wspólny Język 2010, i teraz mi napiszcie, którym to "WJ" wszyscy grają. :::hmm:::
Dokładnie. My gramy WJ 2005, a ponieważ gramy we własnym gronie, to nie mieliśmy motywacji do nauki 2010. :oops:
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

ppeter pisze:"WJ" to przynajmniej kilka wersji, więc to nie do końca prawda, że wszyscy grają "Wspólnym", ponieważ rozbieżność pomiędzy tym co pod pojęciem "WJ" mogą rozumieć gracze, którzy nauczyli się grać w brydża kilkanaście lat temu i nie grają turniejowo (czyli nie musieli przestawić się na licytację naturalną), a tym jak obecnie wygląda "WJ" jest dosyć znaczna.
Mamy lub mieliśmy, mniej więcej : Wspólny Język, Wspólny Język Standard, Nasz Wspólny Język, WJ2000, WJ2005, Wspólny Język XXI, System Wspólny Język 2010, i teraz mi napiszcie, którym to "WJ" wszyscy grają. :::hmm:::
Jak najbardziej masz rację. Ja uogólniłem, żeby skrócić wypowiedź, ale ten system faktycznie występuje w kilku wersjach i wiele razy w necie widziałem jak para uzgodniła sobie że grają WJ a potem zaraz draka i okazywało się, że faktycznie grają WJ ale różnymi ... i wtopa.
Ja nigdy nie miałem motywacji, żeby się zagłębić z ww powodów.

Kiedyś jeszcze zacznę grać w jakimś klubie mam nadzieję.
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Czwarty do brydża

Kiedyś dużo grywałem, raczej towarzysko, w czasie studiów. Pamiętam, to był "wspólny język STANDARD". Później krótka przygoda z klubem a dalej nic. Nie było już czasu. Wyzwanie dla administracji. Zorganizować możliwość zagrania na tym forum. Ja bym chętnie zagrał z dziewczynami. Może z Elfem, z Anią i jeszcze jakąś inną piękną. :wink:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

alfred pisze:Kiedyś dużo grywałem, raczej towarzysko, w czasie studiów. Pamiętam, to był "wspólny język STANDARD". Później krótka przygoda z klubem a dalej nic. Nie było już czasu. Wyzwanie dla administracji. Zorganizować możliwość zagrania na tym forum. Ja bym chętnie zagrał z dziewczynami. Może z Elfem, z Anią i jeszcze jakąś inną piękną. :wink:
Brydż to poważna sprawa ...
Jak ci brakuje babeczek to polecam odloty.pl (+18) :D
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czwarty do brydża

widget pisze:Brydż to poważna sprawa ...
Jak ci brakuje babeczek to polecam odloty.pl (+18) :D
Widget, rozumiem że znasz te babeczki od "brydżowej" strony, czyli jak nie możesz liczyć na partnerkę/partnera, to ważna jest własna ręka. rotfl
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Czwarty do brydża

widget pisze:
alfred pisze:Kiedyś dużo grywałem, raczej towarzysko, w czasie studiów. Pamiętam, to był "wspólny język STANDARD". Później krótka przygoda z klubem a dalej nic. Nie było już czasu. Wyzwanie dla administracji. Zorganizować możliwość zagrania na tym forum. Ja bym chętnie zagrał z dziewczynami. Może z Elfem, z Anią i jeszcze jakąś inną piękną. :wink:
Brydż to poważna sprawa ...Jak ci brakuje babeczek to polecam odloty.pl (+18) :D
Dlatego przestałem grać, bałem się o własne bezpieczeństwo rotfl .
ppeter pisze:
SPOILER:
Widget, rozumiem że znasz te babeczki od "brydżowej" strony, czyli jak nie możesz liczyć na partnerkę/partnera, to ważna jest własna ręka. rotfl
rotfl rotfl rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

alfred pisze:
widget pisze:
alfred pisze:Kiedyś dużo grywałem, raczej towarzysko, w czasie studiów. Pamiętam, to był "wspólny język STANDARD". Później krótka przygoda z klubem a dalej nic. Nie było już czasu. Wyzwanie dla administracji. Zorganizować możliwość zagrania na tym forum. Ja bym chętnie zagrał z dziewczynami. Może z Elfem, z Anią i jeszcze jakąś inną piękną. :wink:
Brydż to poważna sprawa ...Jak ci brakuje babeczek to polecam odloty.pl (+18) :D
Dlatego przestałem grać, bałem się o własne bezpieczeństwo rotfl .
ppeter pisze:
SPOILER:
Widget, rozumiem że znasz te babeczki od "brydżowej" strony, czyli jak nie możesz liczyć na partnerkę/partnera, to ważna jest własna ręka. rotfl
rotfl rotfl rotfl
Człowiek nie jest taki żeby sobie nie poradził w każdej sytuacji .. :)

Tak nawiasem panie umiejące grać coś więcej niż na poziomie podstawowym są jak rydz, albo jak Yeti, niby są, ale ciężko takie znaleźć.
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Czwarty do brydża

widget pisze:
SPOILER:
Tak nawiasem panie umiejące grać coś więcej niż na poziomie podstawowym są jak rydz, albo jak Yeti, niby są, ale ciężko takie znaleźć.
Wiem, że trudno Wam będzie w to uwierzyć ale grając w meczach klubowych miałem partnerkę, która czuła tą grę lepiej ode mnie. Swoją drogą Ty jesteś chyba jedynym brydżystą jakiego znam, który ma taki stosunek do kobiet.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

alfred pisze:
widget pisze:
SPOILER:
Tak nawiasem panie umiejące grać coś więcej niż na poziomie podstawowym są jak rydz, albo jak Yeti, niby są, ale ciężko takie znaleźć.
Wiem, że trudno Wam będzie w to uwierzyć ale grając w meczach klubowych miałem partnerkę, która czuła tą grę lepiej ode mnie. Swoją drogą Ty jesteś chyba jedynym brydżystą jakiego znam, który ma taki stosunek do kobiet.
EEeee tam, źle mnie zrozumiałeś.
Napisałem że większość kobiet nie gra dobrze w brydża i nie dąży do tego, żeby grać lepiej. To nic złego i na pewno nie ma zabarwienia szowinistycznego.
Tak samo jest z szachami, piłką nożną i innymi sportami, a nawet grami komputerowymi.

Chyba jesteśmy zgodni co do tego, że kobiety w klubach brydżowych (tych gdzie gra się w brydż sportowego) są w przytłaczającej mniejszości.

Dlatego min tenis jest pięknym sportem, gdzie dużo łatwiej bawić się w mieszanym towarzystwie.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Czwarty do brydża

alfred pisze:Kiedyś dużo grywałem, raczej towarzysko, w czasie studiów. Pamiętam, to był "wspólny język STANDARD". Później krótka przygoda z klubem a dalej nic. Nie było już czasu. Wyzwanie dla administracji. Zorganizować możliwość zagrania na tym forum. Ja bym chętnie zagrał z dziewczynami. Może z Elfem, z Anią i jeszcze jakąś inną piękną. :wink:
O pokerze rozbieranym to wiem, ale że i brydż??? :wink:
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Czwarty do brydża

TomPL pisze:
alfred pisze:Kiedyś dużo grywałem, raczej towarzysko, w czasie studiów. Pamiętam, to był "wspólny język STANDARD". Później krótka przygoda z klubem a dalej nic. Nie było już czasu. Wyzwanie dla administracji. Zorganizować możliwość zagrania na tym forum. Ja bym chętnie zagrał z dziewczynami. Może z Elfem, z Anią i jeszcze jakąś inną piękną. :wink:
O pokerze rozbieranym to wiem, ale że i brydż??? :wink:
A dlaczego nie? Za przegranie wygranego kontraktu ściągnięcie jednej sztuki garderoby, za postawienie prawdziwego "jaja" pozbycie się bielizny, wirtualne oczywiście :wink: .
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czwarty do brydża

Ale macie wyobraźnię. Ja niestety do takich gier się nie nadaję i otwarcie się do tego przyznaję, widget dobrze podsumował, gram jedynie w "wojnę" z moim chrześniakiem ;-).
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Czwarty do brydża

Brydż jest jak tenis - grą dżentelmenów, elegancja i szacunek dla przecwinika dominują.
Poker to odpowiednik rugby - zniszczyć fizycznie i psychicznie przeciwnika to główny cel.
Jeśli ktoś sprowadza brydża do poziomu pokera to ja nie chcę z nim grać. Na korcie też bym nie chciał, bo pewnie by chciał "bez przejść i bez koszulek". (:]

Wróć do „Inne sporty”