Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Joma Roland

Krótka notka o butach firmy Joma, model Roland.

Obrazek

Obrazek

Zacznę od podstawowej informacji. Na Allegro rzeczony model kosztuje 99 pln + koszty przesyłki. Przyznacie, że to musi stanowić istotną zaletę Rolandów. Oczywiście, cena często odzwierciedla jakość. W tym wypadku można by się spodziewać, że buty będą niesolidne, rozsypią się po paru grach. Otóż, póki co sprawują się dość dobrze. Grałem w nich około 5 razy po 2 godziny i muszę ogólnie pochwalić wyrób hiszpańskiej firmy.

Do tej pory grywałem i grywam głównie w butach Adidasa (modele Tirand). Przesiadka w Jomy, przy pierwszym wrażeniu pozostawiała dziwne wrażenie. Buty inaczej się układają. Są przede wszystkim płytsze. Stopa nie otulana jest tak głęboko jak w Adidasach (chodzi o boki), za to dobrze trzymana jest z góry. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. But jednak generalnie dobrze trzyma stopę, która szybko akceptuje nowy ubiór :)

Jeżeli chodzi o właściwości trakcyjne, to też nie można nic Jomom zarzucić. Typowa jodełka dobrze sprawdza się na ziemi. Przy bieganiu szereg systemów sprawia, że stopa czuje się dość komfortowo.

Co do trwałości, to się jeszcze do niej odniosę w przyszłości. Szycie i jakość wykonania świadczą na plus. Dotychczasowe moje doświadczenia z butami Jomy do piłki nożnej także sugerowałby, że but nie rozleci się tak po prostu. Zobaczymy.

Ogólnie podsumuję, iż jest to dobry budżetowy wybór. Można kupować :)

P.S. Dodam, że wraz z butami, w pudełku znajduje się worek na buty. Użyteczny gadżet.

Wróć do „Buty”