Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marat Safin

Najlepszy męski mecz, jaki kiedykolwiek widziałem ;).
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Marat Safin

Jacques D. pisze:
Najlepszy męski mecz, jaki kiedykolwiek widziałem ;).
O właśnie, ostatnio myślałem o tym meczu. Dzięki za linka ;).
NTRP: 4.0
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Marat Safin

Przez przypadek włączyłem Supertennis, a tam IPTL. I kogo moje kaprawe oczy widzą? Marat!!!
Nawet trzyma formę. :::cldno9:::
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Marat Safin

Przypadkowo natknąłem się na pewien mecz z udziałem Safina. Dziwna historia... Dziwna moja historia. Będąc młodym chłopakiem, mój ojciec grywał często w tenisa, oczywiście amatorsko. Pamiętam jak przychodził do domu i opowiadał z kim grał, z jakimi ważniakami się spotykał, etc. Potem namawiał mnie, żebym pokochał tenis i zaczął grać, że mam talent, wzrost, itp. bzdury. Mówił mi przy tej okazji o Maracie Safinie, że Marat to, Marat tamto... Oglądałem jego grę i przyznaję, że nawet mi się podobał. Kibicowałem mu, imponował mi. Ale wszystko się wkrótce urwało. Okoliczności życiowe sprawiły, że wyjechałem na wiele lat z domu rodzinnego. Zapomniałem o tenisie, aż do pojawienia się Djokovicia. Wtedy na nowo pokochałem ten sport. I teraz, z perspektywy czasu wspominam tego nieszczęsnego Marata. Dla niektórych prawie ikonę tenisa, geniusza tej gry, wielki talent. Oczywiście nie umniejszając jego karierze w porównaniu do obecnej "wielkiej trójki" Rosjanin jest "nikim". Tyle w temacie sportu.
Przyglądając się natomiast jego cechom charakteru, przebiegowi jego trwającego życia możemy wyrobić sobie swoją opinię o tym człowieku. Ja już nie chcę wspominać o incydentach meczowych, tych mocniejszych lub słabszych, pokazywaniu tyłka kibicom i złamanym tysiącu rakiet (podobno takie zachowanie jest naganne :::hmm::: ), zwracam jedynie uwagę na fakt, że Rosjanin ten jest mocno zagubionym życiowo dziwakiem. Może to nic złego... Ja też podobno nim jestem... Ale ja nigdy nie byłem politykiem, który głosuje za kontrowersyjnymi ustawami, które swą mocą skazywały na cierpienie innych ludzi, dzieci. Ja nigdy nie byłem zwolennikiem totalitarnego rządu. Ja nigdy nie popierałem dyktatora mającego na swych rękach krew wielu ludzi. I nawet obecne życie tułacza, pustelnika - odizolowanego od Rosji, polityki i kobiet ( :::scratchy:::) , nie przywróci mojej fascynacji tym dziwnym i wielce kontrowersyjnym człowiekiem, którego tutaj niektórzy tak lubią i przypominają jego mecze. Bo dla mnie liczy się człowiek, jego serce, przekonania, droga życiowa a nie tylko sukcesy sportowe.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Marat Safin

Ktoś odgrzebał temat, chyba 354 karnacja stoflera, bo nie widzę.
Ale mi się przypomniał od razu Marat. Gość z talentem, zmarnowanym, a raczej przebalowanym. Może nie taki ananasek jak Kyrgios, ale swoje nawywijał.
Co chyba jednak pokazuje on, wspomniany Kyrgios i inni, którzy w tenisie i poza nim coś nawywijali, że jednak kibice czują i widzą gdy ktoś jest sobą. Mimo różnych ekscesów, nawet nieelegancji, czasem i chamstwa, ci kolesie byli i są nadal lubiani. Gdzieś to wszystko idzie w niepamięć.
Natomiast jak ktoś jest sztuczny, fałszywy, ordynarnie cwaniaczy, na silę i desperacko chwilami zabiega o poklask i sympatię, to kiepsko kończy, nawet jak ma sportowe wyniki. Ludzie zapominają o takich bardzo szybko po zejściu ze sportowej areny. Gdy grali byli nawet czasem kimś, sportowo. Gdy odchodzą stają się bardzo szybko nikim. Tylko najwierniejsi fani pamiętają, przez jakiś czas, bo i tak ostatecznie znajdują nowych idoli.
Chciałoby się tu powiedzieć - Nie idź tą drogą Novaku D. Ale zdecydowanie Novak D. zaszedł już za daleko, nie ma powrotu ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”